Lifestyle

Uczycie swoich synów tego, czego uczycie swoje córki? Świetna reklama, która skłania do refleksji

Redakcja
Redakcja
18 lutego 2019
Fot. Screen Youtube
 

Procter&Gamble potrafi zaskoczyć reklamą. Tym razem, choć przygotowali ją na rynek indyjski, warto, by reklamę obejrzały wszystkie mamy. O co chodzi?

Mama rozmawia z córką przez telefon. Córka właśnie rzuciła pracę, bo nie jest w stanie pogodzić jej z obowiązkami domowymi. „Byliśmy z ciebie tacy dumnie” – mówi mama zbierając w tym czasie brudne ubrania rozrzucone w pokoju jej syna. Pyta córkę, czy mąż nie może jej pomóc, ale on nie umie, nie wie jak. Syn bohaterki reklamy leży w tym czasie na łóżku, ze słuchawkami, nie bardzo interesując się tym, co dzieje się wokół. Dostrzega w końcu zmartwioną minę swojej mamy, do której dociera, że wszyscy popełniamy te same błędy wychowawcze… Jakie? Obejrzyjcie koniecznie. Choć to reklama – skłania do refleksji.

 


Lifestyle

Siedem faktów na temat botoksu, które każda kobieta przed 40-tką powinna znać

Redakcja
Redakcja
18 lutego 2019
botoks przestaje jawić się jak okrutna ingerencja w nasze ciało, która upodobni nas do setek innych kobiet.
Fot. iStock/scyther5 – botoks przestaje jawić się jak okrutna ingerencja w nasze ciało, która upodobni nas do setek innych kobiet.
 

Są wśród nas takie, które mówią, że w życiu się nie ostrzykną, że będą się starzeć z godnością, co łatwo wygłaszać, kiedy jest się przed 30-tką. Dekadę później trochę zmienia się nam perspektywa, zwłaszcza, gdy zaczynamy się sobie uważniej przyglądać w lustrze. Wtedy botoks przestaje jawić się jak okrutna ingerencja w nasze ciało, która upodobni nas do setek innych kobiet.

Zastanawiacie się, czy złagodzić swój wygląd, pozbywając się choćby lwiej zmarszczki między oczami albo bruzd nosowo – wargowych?

Jeśli przez myśl przemknęło wam: „a może botoks”, kilka rzeczy (bez ściemy) powinniście wiedzieć.

Botoks nie usuwa zmarszczek

Wstrzyknięcie botoksu jest bardziej zabiegiem profilaktycznym niż regenerującym. Jego aktywny składnik „zamraża” mięśnie twarzy, aby nie dopuścić do ich skurczenia w sposób, który pogłębia zmarszczki.

Botoks jest tymczasowy

Często przy naszej ograniczonej wiedzy zakładamy, że botoks da nam efekty, których nie będzie można cofnąć, które trwać będą bez końca. Średni czas trwałości botoksu to około czterech miesięcy. Wszystko zależy od tego, ile ekspresji wyraża nasza twarz.

Botoks boli, przynajmniej chwilę

To nie jest tak, że wstrzyknięcie botoksu nie boli. Jasne, że odczuwanie wkłucia igły zależne jest od wysokości progu bólu. Trzeba jednak wiedzieć, że może boleć bardziej niż ugryzienie komara.

Po botoksie niektórych rzeczy nie możesz robić

Raczej nie planuj przebiegnięcia maratonu na drugi dzień po zabiegu. Ważne, żeby przez kilka dni oszczędzać się z intensywną aktywnością fizyczną. Podobno lepiej nie używać ibuprofenu ani żadnych leków rozrzedzających krew, które mogłyby pogłębić ewentualne siniaki, które mogą powstać w miejscach wstrzyknięcia. Nie wszyscy jednak je mają.

Botoks nie jest jedynie dla celebrytów

Możecie się zdziwić, ile osób oczekujących na botoks spotkacie w gabinecie. To może być wasza sąsiadka, pani ze sklepu, nauczycielka. Jak tylko o botoksie zaczyna się rozmawiać w towarzystwie, okazuje się, że przynajmniej jedna osoba go sobie wstrzyknęła, a kilka o tym myśli.

Botoks nie jest moralnym błędem

Przestańmy dopisywać jakieś straszne historie do tego, że chcemy wyglądać atrakcyjnie. To jest naturalne i dobre, i nie jest objawem jakieś piekielnej próżności.

Z botoksem można czuć się dobrze

Obawą, która przebija się najbardziej, kiedy myślimy o botoksie, jest strach przed tym, że zaczniemy wyglądać jak robot, że nasza twarz się zamrozi. Jasne, że wstrzykując sobie botoks w czoło i lwią zmarszczkę, nie uniesiemy brwi, nie zmarszczymy groźnie czoła przed dziećmi, za to zawsze możemy się szeroko uśmiechnąć. Jeśli tylko traficie na mądrego i doświadczonego specjalistę, ten na pewno nie zrobi wam krzywdy, co więcej – nawet najbliżsi znajomi nie zauważą, że chodzi o botoks. Za to na pewno usłyszycie, że wyglądacie na jakąś taką wypoczętą.


Lifestyle

Miłość, przyjaźń i pomaganie. Fundacja to ludzie

Redakcja
Redakcja
18 lutego 2019
Fot. iStock / kieferpix

Fundacja to ludzie

W Polsce działa wiele organizacji pozarządowych – mniej i bardziej znanych, zajmujących się pomocą zwierzętom, dzieciom, wspierających kulturę. Co jednak świadczy o sukcesie fundacji bądź stowarzyszenia? Czy jest to znana nazwa, popularna strona internetowa, liczba polubień  na Facebooku? To wszystko jest oczywiście ważne, bo często pozwala zrealizować szlachetne cele, ale nie stanowi istoty działania. W rzeczywistości fundację tworzą ludzie, których w danym momencie los ze sobą połączył, by razem zrobili coś pięknego.

Pierwsza była przyjaźń

Tak było w przypadku Mai Surowicz, prezes Fundacji „Znajdź Pomoc” (www.znajdzpomoc.pl), która kilka lat temu poznała chorego na nowotwór Michała. Rodzina tego energicznego chłopaka poprosiła ją o pomoc w zbiórce pieniędzy na leczenie nowotworu kości oraz protezę. Żeby odpowiedzieć na prośbę rodziny, Maja stanęła jednak najpierw przed innym ważnym zadaniem – namówieniem zbuntowanego Michała na leczenie. Tak zaczęła się ich przyjaźń. Wkrótce potem Maja poznała Bartka – chłopaka nietuzinkowego, o artystycznej duszy i wielkiej determinacji do walki z chorobą nowotworową.

Bartek i Maja / Fot. Archiwum prywatne

Jak pomagać?

Obaj dzielili się z nią swoimi doświadczeniami, obserwacjami i pragnieniami. Maja poznała od podszewki, jakie są główne trudności osób przewlekle chorych. Będąc świadkiem ich walki z przeciwnościami (kłopotami finansowymi, samotnością, brakiem dostępu do informacji), zdecydowała się założyć Fundację „Znajdź Pomoc”, która zapewnia kompleksowe wsparcie chorym na nowotwory, będąc ich przyjacielem w tej trudnej drodze.

Miłość daje siłę

Bartek od momentu diagnozy w 2006 roku wspierał innych pacjentów onkologicznych. Jedną z tych osób była Karolina, w której zakochał się od pierwszego wejrzenia. Miłość dawała im siłę do odważnego stawiania czoła wszystkim wyzwaniom. Nagły nawrót choroby u Bartka był dla wszystkich zaskoczeniem. Od tego momentu para walczyła razem, jednak po kilku miesiącach została rozdzielona przez odejście Bartka. W wyniku nawrotu choroby Bartek zmarł nagle w czerwcu 2016 roku. Przeżył wspaniałe 28 lat, w trakcie których dał światu wiele dobra i artystycznej pasji.

Bartek i Karolina / Fot. Archiwum prywatne

Karolina mimo burz walczy o słońce

Po śmierci Bartka Karolina nie poddała się. Jej rokowania nie były dobre: zdiagnozowano u niej nowotwór tkanek miękkich i kości z licznymi przerzutami do płuc, nerek, trzustki, węzłów chłonnych i tkanek podskórnych (IV stadium). Za sobą ma już wiele – chemioterapie, operacje, endoprotezy. Od ponad roku stosuje terapię celowaną nierefundowanym lekiem Nexavar, którego obecny miesięczny koszt w przypadku Karoliny to 8 000 zł .  Ostatnie badania kontrolne w styczniu wykazały bardzo dobre wyniki – to świetna wiadomość! Kosztowne leczenie musi być jednak kontynuowane. Maja i Fundacja cały czas wspierają Karolinę w walce z chorobą.

Karolina / Fot. Archiwum prywatne

Jagienka, Lidia i inni

Fundacja  „Znajdź Pomoc” rozwija się, chcąc udzielać coraz lepszej, bardziej kompleksowej pomocy pacjentom onkologicznym oraz ich bliskim. Przybywa też Podopiecznych. Wśród nich jest Jagienka, która uwielbia koszykówkę i chce odzyskać sprawność (przeczytaj jej historię). Pani Lidia, która wspierana przez kochającego męża walczy z nowotworem trzustki, chcąc uczestniczyć w życiu wnuka (przeczytaj jej historię).  Beata, której diagnoza zbiegła się z zajściem w drugą ciążę (przeczytaj jej historię).

Są i inni (www.znajdzpomoc.pl/marzenia/lista/), z dużych i małych miast, którzy pragną mieć czas  na spełnienie swoich małych i wielkich marzeń.

Wesprzyj Fundację

Fundacja „Znajdź Pomoc” jest jedyną fundacją w Polsce, która bezpłatnie udostępnia subkonta swoim Podopiecznym, bez żadnych opłat czy prowizji, dzięki czemu 100% przekazanych dla wybranego Podopiecznego pieniędzy jest wykorzystywane na pokrycie kosztów związanych z leczeniem.

Działania Fundacji można wesprzeć:

Wpłatą na konto:
ING Bank Śląski: 52 1050 1025 1000 0090 3010 4252

Przekazaniem 1% podatku:
KRS 0000414091

Więcej o Fundacji:
www.znajdzpomoc.pl
www.facebook.com/znajdzpomoc


Zobacz także

Zaburzenia odżywiania i faceci?! To dzieje się częściej niż myślisz!

Jaka matka – taka córka, czyli dlaczego tak bardzo zawsze chciałam być inna

Drogie flirciary, zostawcie naszych mężczyzn w spokoju. Dla was to tylko adrenalina

Drogie flirciary, zostawcie naszych mężczyzn w spokoju. Dla was to tylko adrenalina