Lifestyle

Rozwiązanie konkursu „Jakim typem słodyczy jesteś”

Redakcja
Redakcja
22 sierpnia 2017
Fot. iStock / g-stockstudio
 

„Gdybyś miała opisać siebie w roli słodkości, byłabyś słodką landrynką, czekoladą z chilli, czy kandyzowaną wiśnią na eleganckim torcie? A może drzemie w tobie zupełnie inna i tajemnicza słodycz? Zadanie konkursowe nie było proste, bo w końcu jak określić się w roli tego, co najsłodsze. Ale wy jak zawsze znakomicie dałyście sobie radę. 

Bardzo dziękujemy wam za udział, a tym razem nagrody wędrują do:

Logo Axami1

1 x komplet  Creme Brulee V-7870 top + V-7878 stringi marki AXAMI z najnowszej kolekcji Candy Shop

dla Iza Jankowska

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wyróżnienie:

1 x zmysłowe pończochy V-7834 AXAMI z najnowszej kolekcji Candy Shop

dla Beata Maćkowiak

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.


Lifestyle

„Dzięki tobie znów czuję się sobą”. Fryzjerka uratowała włosy (i życie) dziewczyny chorej na depresję

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
22 sierpnia 2017
Fot. Print Screen Facebook/Keyley Olsson
 

Ta historia jest przykładem na to, że drobne gesty mają wielką moc i mogą uratować czyjeś życie. Nagrodą za okazanie serca drugiemu człowiekowi jest uśmiech. A już szczególnie cieszy ten, który pojawia się u kogoś, kto od lat cierpi na depresję. Przekonała się o tym pewna fryzjerka ze Stanów Zjednoczonych. Nawet nie spodziewała się, jakie konsekwencje będzie miała odmowa nastolatce, która poprosiła ją, żeby ścięła jej włosy.

Depresja przejawia się na wiele sposobów. Dla wielu nawet najprostsze czynności, takie jak uczesanie włosów, stają się niemożliwe do wykonania. Tak było w przypadku 16-latki, która cierpi na ciężką depresję. Dziewczyna przyszła do salonu fryzjerskiego z prośbą o ogolenie jej na łyso. Wracała do szkoły po dłuższej nieobecności i wiedziała, że będą robione zdjęcia. A ona nie chciała pozować ze skołtunionymi włosami, których nie czesała od dłuższego czasu.

20-letnia fryzjerka, Kayley Olsson, odmówiła. Przez 13 godzin wraz z koleżanką rozplątywały kołtuny. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Historią postanowiła podzielić się na swoim koncie na Facebooku, gdzie napisała mocne słowa:

„Tak często bagatelizujemy zdrowie psychiczne. Na depresję mogą cierpieć ludzie z całego świata, i starsi, i młodsi. Rodzice, powinniście mieć się na baczności! Nie mówcie swoim pociechom, by wzięły się w garść, kiedy ewidentnie nie mogą tego zrobić. Nie odtrącajcie ich. Dziecko NIGDY nie powinno czuć się tak źle, żeby nawet nie chciało rozczesać swoich włosów.

Po wielu godzinach pracy udało nam się przywrócić tej dziewczynie uśmiech na pięknej twarzy. Pomogliśmy jej ponownie poczuć się wartościową osobą.”

Najpiękniejszą dla niej nagrodą za trud była reakcja nastolatki, która powiedziała do niej, że: „uśmiechnę się dziś, pozując do zdjęć. Dzięki tobie znów czuję się sobą”.

Gest fryzjerki poruszył tysiące ludzi, którzy w komentarzach zostawiają wiele ciepłych słów pod jej adresem. „Jesteś cudowna”, „Jesteś aniołem, który został zesłany na ziemię” – piszą.

Warto dzielić się takimi historiami. Przywracają wiarę w ludzkie dobro i bezinteresowność, która może odmienić życie człowieka. Dlatego nie bójmy się małych gestów w stosunku do innych.

Być może dzięki nim czyjeś życie nabierze sensu.


 

Źródło: facebook


Lifestyle

Nie możesz powstrzymać się przed zjedzeniem czegoś? Znak zodiaku może wpływać na twoje kulinarne uzależnienia

Redakcja
Redakcja
22 sierpnia 2017
Fot. iStock /
Następny

Znaki zodiaku pojawiają się nie tylko w kontekście horoskopów i wróżb na przyszłość. Związek pomiędzy datą urodzenia, znakiem zodiaku a dopasowaniem do partnera lub preferencjami seksualnymi, to nie jedyne, o co można pokusić się spoglądając w gwiazdy, karty tarota czy szklane kule.

Ciekawi przyszłości i traktujący sprawy wróżb z przymrużeniem oka, mają w tej materii pozytywną zabawę. Ze znaku zodiaku można wyczytać cechy matek zgodne z horoskopem i jeszcze więcej ciekawych rzeczy. Istnieją także powiązania pomiędzy zodiakiem a produktami, do których mamy szczególną słabość, co mogłoby wyjaśnić, dlaczego np. nie możemy się rozstać z tabliczką czekolady z chili lub reagujemy nerwowo, gdy partner wyjada nasze masło orzechowe. Jeśli jesteście ciekawi, co gwiazdy mówią o waszym zamiłowaniu do jedzenia, koniecznie to sprawdźcie.

źródło: fitness.wp.plwww.astrolabium.pl

Zobacz także

7 kroków do lepszego jutra. Nauka pozytywnego myślenia – odrzuć to, co cię blokuje!

Praca do 22-giej, bezsenność i i przemęczenie. To nie kariera w korpo, to rzeczywistość naszych dzieci

Zawsze byłeś taki łagodny i silny. Pamiętam jak słuchałeś, bo ty zawsze słuchałeś nas w wyjątkowy sposób