Go to content

Poznaj 7 przykrych prawd o życiu, to one sprawią, że będziesz silniejsza

Fot. iStock / JANIFEST

Wolimy raczej myśleć o tym, że życie jest lekkie i przyjemne, niż trudne i brutalne. Odsuwamy od siebie to, co może wywołać w nas smutek czy strach. Niesłusznie. Bo prędzej czy później pewne rzeczy o tak nas dotkną. Gdy zdamy z nich sobie sprawę wcześniej – to wcale nie sprawi, że wpadniemy w czarną rozpacz, wręcz przeciwnie – świadomość przykrych prawd o naszym życiu sprawia, że stajemy się silniejsi.

Zmierzysz się z nimi?

Każdy, kogo kochasz, kiedyś umrze

Jak ponura by to nie była prawda – przyjmijmy ją. Dlaczego? Bo wiedząc, że tych, których kochamy, może kiedyś przy nas zabraknąć, sprawia, że nasze relacje stają się bogatsze i głębsze, że bardziej o nie dbamy. Nie przyjmując za pewnik, że rodzice, mąż, przyjaciele zawsze będą blisko – bardziej doceniamy, to co jest nam dane. Kiedy ostatni raz dzwoniłaś rodziców, do kogoś, na kim ci zależy?

Musisz nada swojemu życiu znaczenie

Buddyści wierzą, że każdy swój własny świat tworzy ze swoim myśli i działań. Nadanie sensu swojemu życiu, to nasz wybór. Nie chodzi o to, żeby przyłączyć się do sił pokojowych, czy zaangażować się w zażegnanie głodu na świecie. Chodzi o to, żeby czuć się spełnionym. A my bardzo często skupiamy się na tym czego nie mamy, co chcemy, to sprawia, że nasze życie jest puste bez względu na to, ile udało się nam osiągnąć.

Idealny partner nie istnieje

I choć niby o tym wiemy, to jednak cały czas czekamy na księcia z bajki. Tego, który jest przy nas nieustannie porównujemy z innymi. Nie ma ludzi idealnie do siebie dopasowanych, ale mogą do ideału się zbliżyć, jeśli będziecie nad waszym związkiem pracować. Możemy być szczęśliwe i spełnione przy boku mężczyzny, ale to wymaga ciężkiej pracy.

Życie to gra

Czy tego chcemy, czy nie, życie to gra. Pocieszające jest to, że możemy poznać jego zasady, dowiedzieć się, jak wejść na wyższy poziom. Nigdy nie osiągniemy wiele, jeśli będziemy się bać, jeśli w tej grze nie zaryzykujemy.

Wszystko się kiedyś kończy

Nic nie trwa wiecznie. Jesteśmy młodzi tylko przez chwilę. Zakochujemy się, miłość przychodzi odchodzi, tracimy ludzi, których kochamy. Żyjemy i umieramy, jak wiele ludzi przed nami i też po nas. Świadomość tej prawdy może nas wpędzić w depresję, ale może sprawić, że poczujemy wdzięczność, głód emocji i przygody, ciekawość, bo przecież życie mamy tylko jedno!

Nie wszystko przychodzi łatwo

Są rzeczy, które wymagają naszej pracy, włożenia w nie wysiłku. Nie da się osiągnąć sukcesu w jakieś dziedzinie ot tak, po prostu, bo wydaje się nam, że jesteśmy w tym dobrzy. Potrzeba zaangażowania, pomysłu, planu, który punkt po punkcie czasami żmudnie będziemy realizować. Inaczej po prostu się nie da.


źródło: lifehack