Go to content

Powiedz mi co widzisz, a ja powiem ci coś o tobie. Psychozabawa na deszczowe popołudnie

Fot. iStock/AleksandarGeorgiev

Wiele testów psychologicznych opiera się na analizie pierwszego wrażenia lub pierwszego, intuicyjnego skojarzenia. Dziś przed wami kolejna zabawa tego typu. Zróbcie sobie krótką przerwę, przyjrzyjcie się poniższym obrazkom i powiedzcie, co na nich dostrzegliście jako pierwsze…

1.

"Fot.

Jeśli najpierw zobaczyłeś młodą kobietę, prawdopodobnie jesteś optymistą, odrobinę impulsywnym. Można powiedzieć, że jesteś szczęśliwym człowiekiem.

Jeśli najpierw dostrzegłeś na obrazku starszą panią, oznacza to, że masz bogate doświadczenie życiowe. Jesteś skłonny do krytycznego myślenia i analizujesz problemy życiowe uważnie, ze „wszystkich stron”.

2.

Jeśli najpierw zobaczyłeś czaszkę, jesteś realistą i cynikiem. Uważasz, że wszystkie dobre rzeczy w życiu są ulotne.

Jeśli najpierw zobaczyłeś kobietę, jesteś z natury naiwny. Często nie dostrzegasz zagrożeń i problemów.

3.


Jeśli najpierw zobaczyłeś kaczkę, prawa półkula mózgu dominuje u ciebie nad lewą. Ludzki z ciebie człowiek 🙂

Jeśli najpierw zobaczyłeś królika, to lewa półkula mózgu jest dominująca. Jesteś bardziej „techniczny” niż opiekuńczy.

Jeśli jesteś w stanie zobaczyć  kaczkę i  królika jednocześnie, to prawdopodobnie masz twórczą osobowość. Wyróżniasz się bogatą wyobraźnią i potrafisz czytać między wierszami.

4.

Cat Going Up Or Down Some Stairs?


Jeśli zobaczyłeś kota wspinającego się po schodach, nie zwracasz uwagi na szczegóły. Prawdopodobnie masz problemy z organizacją i jesteś dość łatwowierny. Wierzysz w to, co widzisz,  kochasz życie, jesteś wolny od cynizmu i obaw.

Jeśli zobaczyłeś kota schodzącego po schodach, jesteś uprzejmy lub odznaczasz się niezawodną intuicją. Przywiązujesz uwagę do szczegółów, nie liczysz na szczęście, tylko wykorzystujesz swoje możliwości.


Na podstawie: brightside.me