Go to content

„Pokonałam kryzys. Ty też możesz”. Nasza nowa akcja! Weź w niej udział

Fot. Pexels / stock.tookapic.com / CC0 Public Domain

Zapytałam koleżanki psycholog co to jest kryzys. „To rozwój” odpowiedziała. I wymieniła ileś tam plusów tego trudnego momentu w życiu: konieczność skonfrontowania się ze sobą, zmierzenia z dotychczasowym życiem, podsumowanie, smutek, żegnanie się, ale też walka i poznawanie swojej siły.

Zapytałam potem przyjaciółki (niedawno straciła pracę) czy się z tym zgadza: „Żaden rozwój tylko czarna d….” odrzekła.

Bardzo wielu moich znajomych przeżywa trudne momenty. Zauważyłam, jak różnie sobie z nimi radzimy: jedni zakopują się pod kołdrą (i nie potrafią się z niej wygrzebać), inni dają się nieść sytuacji (trochę bezwolnie) i czekają tylko do wieczora, by zasnąć. Jeszcze inni mają w sobie wtedy taką moc, że mogą obdzielić nią setki innych ludzi.

Jedna z moich przyjaciółek codziennie rano o piątej wstawała biegać. Mówiła: „Muszę się zmusić do aktywności, inaczej się zapadnę”. Inna uciekła w seriale. Podobna sytuacja życiowa, a zupełnie dwa różne sposoby działania.

Wiadomo, pewnie wszyscy chcemy jak ta pierwsza. Dlaczego nie zawsze się udaje? Gdy jest źle, walczymy z realnym zagrożeniem (albo wytworami w głowie) nie pomaga żadne: będzie dobrze. Gówno, a nie dobrze. Jest straaaasznie.

Nam, dziewczynom z naszej redakcji,  pomagają różne pozytywne historie innych kobiet. Uwielbiamy czytać (czasem rozmawiać) o kobietach, które wyszły na prostą, spełniły marzenia, zaryzykowały. Nic nie daje takiego kopa. Ona mogła? To przecież ja też mogę. Nie zazdrościmy, tylko podziwiamy.

Podobno właśnie w trudnych życiowych momentach najlepiej jest patrzeć na innych. Tych, którzy mogą stać się motywacją.

Dlatego właśnie wymyśliłyśmy akcję. „Pokonałam kryzys. Ty też możesz”. Piszcie do nas o tym, jak wy poradziłyście sobie w złych momentach, bądźcie inspiracją dla nas i innych kobiet. Nieważne jaki to był kryzys – ktoś odszedł, ty odeszłaś, straciłaś pracę, firmę, dom. Szukamy kobiet, które poradziły sobie i wyszły z najgorszych rzeczy.

Zmotywujcie inne osoby do walki o siebie. Same wiecie jakie to ważne:)))

Piszcie do nas do końca kwietnia 2016. Najciekawsze historie opublikujemy i nagrodzimy.

Jeśli nie Wy to może jakaś Wasza przyjaciółka? Koleżanka? Czekamy!

Wybierzemy – naszym zdaniem – siedem najlepszych historii i nagrodzimy je.  Wśród nagród sześć książek o mocnych, silnych kobietach, które przechodziły lub przechodzą zawirowania (baaardzo motywujące) plus dwa bony zakupowe do sklepu Limango.

Piszcie na kontakt@ohme.pl w temacie wiadomości wpisując „Pokonałam kryzys”, prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia oraz informacji jak chcecie być podpisani:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me. Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody:

2 x bon zakupowe do sklepu Limango o wartości 250 zł 

Półsłówka, Blanca Busquets, wydawnictwo WAB

Dom ciszy, Blanca Busquets, wydawnictwo WAB

Skrawki, Singrid Combuchen, Wydawnictwo WAB

Święto trąbek, Marta Masada, wydawnictwo WAB

„Mój intymny świat” wywiad Magdaleny Adaszewskiej z aktorką Igą Cembrzyńską o życiu i miłości

Regulamin akcji dostępny jest tutaj