Go to content

Pokaż, jaką masz dłoń, a powiem ci kim jesteś

Fot. Pexels / Unsplash / CC0 Public Domain

Moja mama zawsze powtarza, że jedną z najważniejszych rzeczy, na które trzeba zawrócić uwagę poznając człowieka, są jego dłonie. Ona co prawda zawsze mówiła o mężczyznach, ale myślę, że tu akurat odnosi się to do wszystkich ludzi.

Okazuje się, że kształt dłoni, palce, a nawet paznokcie (nie mówiąc już o liniach papilarnych) wiele mówią o człowieku. W końcu coś w tym jest, że wróży się z dłoni. Czy to metafizyczna umiejętność, czy po prostu znajomość pewnych ogólnych charakterystycznych cech każdego człowieka przypisanych kształtowi jego dłoni?

Możemy sprawdzić.

Dłoń duża i szeroka

Jeśli widzisz, że osoba, którą właśnie poznałaś ma krótkie i grube palce, kciuk też jest krótki, do tego dłoń ma małe paznokcie, to trafiłaś na człowieka, który prawdopodobnie ciężko pracuje fizycznie. Jest to osoba, która patrzy na świat praktycznie, dla niego ważniejsze jest to co i można dotknąć, zobaczyć i sprawdzić, niż gonienie za marzeniami. Jego świat najczęściej jest czarno biały, bez zbędnego roztrząsania problemów i analizowania czyichś uczyć i zachowań. Nie lubi niejasnych sytuacji. Człowieka o takim kształcie dłoni jest łatwowierny i naiwny.

Dłoń duża z rozwiniętym kciukiem

Gdy poznajemy osobę, która ma dużą dłoń, także grube i krótkie palce, za to duży kciuk, to znaczy, że trafiliśmy na osobę energiczną i zaradną życiowo. Jest to pragmatyk, bez skłonności do abstrakcyjnego myślenia. Człowiek o takim kształceni dłoni jest obowiązkowy, wierny, stały w uczuciach – zarówno w miłości, jak i w przyjaźni, niezależny – niełatwo poddaje się czyjejś dyktaturze.

Dłoń średnia o długich palcach

A może ty posiadasz dłoń o długich i palcach i podłużnych paznokciach. Jeśli tak, to prawdopodobnie jesteś osobą bardzo impulsywną, pełną energii i chęci do działania. Osoby o takim kształcie dłoni mają bogatą wyobraźnię, ale brak im wytrwałości i konsekwencji w doprowadzaniu założonych rzeczy do końca. To dusza artystyczna, kocha sztukę i piękno, jest bardzo wrażliwa, silnie przeżywa porażki, załamania i sercowe rozterki. Jeśli masz artystyczne dłonie to jesteś raczej mało praktyczna, za to zawsze wstawiasz się w czyjejś sprawie.

Dłoń szorstka i wygięta

Duża i szorstka dłoń z rozwiniętym bardzo kciukiem to raczej dłoń mężczyzny. Gdy spotkasz takiego, to oznacza, że masz do czynienia z osobą, która dobrze sobie radzi w życiu bez względu na sytuację. Jest racjonalna, nie daje się ponieść emocjom. Człowiek o takiej dłoni jest bardzo pracowity, odpowiedzialny i zawsze dotrzymuje danego słowa.

Dłoń krótka i masywna

To taka dłoń, gdzie długość palców jest taka jak szerokość wewnętrznej strony dłoni. Masz taką dłoń? Jeśli tak, to najprawdopodobniej kochasz ład i porządek. W twoim życiu nie ma chaosu, masz wszystko zaplanowane i poukładane. Jesteś obowiązkowa, bardzo dobry i sumienny z ciebie pracownik. Nie wychodzisz poza pewne ustalone ramy, nie cierpisz improwizacji w życiu i w pracy.

Dłoń łącząca różne typy

Może się okazać, że masz długie palce, ale małą ogólnie dłoń. Albo krótkie palce, za to smukłe paznokcie. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, jaka jest twoja dłoń, nie wpisuje się w żaden konkretny typ. Ludzie o takim typie dłoni rzadko są dokładni i solidni, ale świetnie radzą sobie w życiu. Są towarzyscy, często zostają aktorami lub dyplomatami.

Dłoń o szczupłych palcach i okrągłych paznokciach

Taka dłoń charakteryzuje osobę wrażliwą, romantyczną. Jeśli masz taką dłoń to oznacza, że unikasz konfliktów, jesteś skłonna do kompromisów. Okrągłe paznokcie oznacza dużą emocjonalność, być może często targają tobą skrajne uczucia. Masz tysiące pomysłów, najlepiej czujesz się w pracy badawczej lub naukowej.

Dłoń o długi palcach i wąskich paznokciach

Jeśli to twoja dłoń, to oznacza, że nie lubisz ryzyka, jesteś bardzo cierpliwa, ale też mało wylewna. Rzadko mówisz o sobie. Można na tobie polegać, jesteś pozytywnie nastawiona do świata i ludzi, dlatego ludzie dobrze się czują w twoim towarzystwie. Masz bogatą wyobraźnię.