Go to content

Plastyka uszu – terapia czy fanaberia?

Plastyka uszu - terapia czy fanaberia?
Fot. iStock / nicoletaionescu

Problem odstających małżowin usznych dotyczy 5% populacji i może być przyczyną wielu kompleksów i niepotrzebnego stresu zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W Centrum Zdrowej Skóry dokonujemy korekcji uszu, zwaną otoplastyką.

Zabieg przeprowadzany jest przez Panią doktor Grażynę Jóźwiak, doświadczonego chirurga plastyka, dzięki czemu ryzyko i powikłania są minimalne, a efekty długotrwałe!

Zabieg i jego czas trwania

Zabieg korekcji odstających uszu trwa zwykle półtorej godziny i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Zawsze zabiegowi towarzyszy anestezjolog.

Proces rekonwalescencji

Po siedmiu dniach, podczas wizyty kontrolnej w Centrum Zdrowej Skóry, opatrunek jest zdejmowany, a szwy skórne usuwane. Uszy mogą być nieco obrzęknięte i zaczerwienione. Objawy te ustępują po 2 – 3 dniach. Większość dorosłych osób może wrócić do pracy już po tygodniu od zabiegu.

U większości pacjentów korekcja uszu pozostawia niewielką bliznę na tylnej powierzchni ucha, która z czasem staje się niewidoczna.

Chrząstka małżowiny usznej przebudowuje się w okresie dwóch do sześciu miesięcy. Po tym okresie staje się ona twardsza, elastyczna i odporna na zniekształcenia.

Centrum Zdrowej Skóry

Ul. Racławicka 27
Tel. 602 300 011


Autorka:

Grażyna Jóźwiak-Zimiska-awatarLek. med. Grażyna Jóźwiak-Zimińska

Specjalista chirurgii plastycznej, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej, członek Polskiego Towarzystwa Lekarzy Medycyny Estetycznej „POLME”.