Lifestyle

Imię syna Wojtka Szczęsnego i Mariny podzieliło fanów. Ale czy to jedyne „dziwne” imię wśród polskich gwiazd i celebrytów?

Redakcja
Redakcja
5 lipca 2018
Fot. Screen z Instagrama /Marina_offcial
 

Marina wczoraj na swoim oficjalnym Instagramie poinformowała, że 30 czerwca wraz z Wojciechem Szczęsnym zostali rodzicami. Na świat przyszedł ich synek – Liam. I choć oczywiście posypały się tysiące gratulacji i życzeń zdrowia i szczęścia dla malucha i rodziców, to jednak nie wszyscy obojętnie przeszli obok imienia synka Wojtka i Mariny. 

Liam to irlandzka forma imienia Wiliam, obecnie bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych, oznacza „silny i opiekuńczy”. Niektórzy się dziwią, inni są oburzeni, bo przecież tak wiele jest pięknych polskich imion, jeszcze inni upatrują w imieniu plany na przyszłość Mariny i Wojtka, kto wie, może zamieszkają na stałe w USA. Jednak Liam to nie jedyne imię wywołujące dyskusję, było ich zdecydowanie więcej. Córeczka Kasi Skrzyneckiej nosi na imiona Alikia Ilia.

Syn Doroty Gawryluk ma na imię Nikon.

Kto pamięta jeszcze imiona dzieci Michała Wiśniewskiego – Xavier, Fabienne, Etienette i Vivienne?

Ich Czworo … pobudka ! #corka #cooldaddy @etiwisniewska #vivienne Post udostępniony przez Michał Wiśniewski (@m_wisniewski1972)

Córka Natalii Siwiec to Mia.

Koko i Kaszmir to imiona córek Katarzyny Figury.

Edyta Górniak ma synka Allana – pamiętacie jeszcze dyskusje wokół tego imienia?

Jest jeszcze Vincent Krzysztofa Ibisza, Jovan Jarosława Jakimowicza, czy Roch Kayah. A co na to ci, którzy swoim dzieciom dali na imię Brajan, Majkel, Paloma, Andżelika?

 


Lifestyle

21 rzeczy, których nigdy nie powinno się mówić żadnej kobiecie. Warto tę listę zapamiętać

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
5 lipca 2018
Fot. iStock/Mukhina1
Następny

Znacie te wpadki podczas towarzyskich rozmów, kiedy nagle poruszacie temat i zapada cisza, wyczuwa się konsternację, a ty już wiesz, że dotknęłaś wrażliwego punktu. Są osoby, przy których nie można na przykład żartować o seksie, bo traktują go śmiertelnie poważnie – nie wiedzieć czemu. Czasami nie warto śmiać się z siebie i żartować z tych, którzy kompletnie nie mają do siebie i do świata dystansu, a jeszcze dręczy ich problem z poczuciem humoru. 

Ale to jest nic przy tym, jakie faux pas może popełnić mężczyzna przy kobiecie mówiąc to, czego ona absolutnie nie chciałaby usłyszeć. Panowie, znacie to, prawda? Czasami lepiej trzy razy się zastanowić, niż od razu odpowiedzieć na pytanie: „Kochanie, jak wyglądam w tej sukience”. Z nami – kobietami – trudno się obejść delikatnie, bo też my zawiłe i skomplikowane dość bywamy. Jest jednak kilka rzeczy, które można sobie wbić do głowy raz na zawsze i uniknąć awantur i strzelania fochów. Mam nadzieję, drogie Panie, że się ze mną zgodzicie. (tak z przymrużeniem oka ;))

21 rzeczy, których nigdy nie powinno się mówić kobiecie

„Nie”

To zawsze jest zła odpowiedź, zwłaszcza, gdy to my o coś prosimy. 😉

 „Czy mogę cię pocałować?”

Zdecydowana większość kobiet nienawidzi tego pytania. To totalnie zabija nastrój, jeśli chcesz się całować – po prostu to zrób, ona co najwyżej odwróci głowę albo cię odepchnie, ale nie tracisz szans na starcie.

„Czy jesteś wilgotna?”

Stary, jeśli ty musisz o to zapytać, my nigdy nie musimy odpowiadać.

„Czy masz zamiar TO na siebie założyć?”

Jeśli naprawdę to powiedziałeś, uzbrój się w cierpliwość, szybko nie wyjdziecie…

„O czym myślisz?”

Zaufaj mi, jeśli nie chcesz otwierać puszki Pandory, poczekaj na lepszy dla siebie moment.

„Uspokój się”

Zapewniam – te słowa najczęściej niosą zupełnie inny efekt od zamierzonego.

„To TE dni?”

Jeśli właśnie próbujesz wytłumaczyć nasze zachowanie PMS, zastanów się, czy nie boisz się śmierci…

„Jestem takim przegranym”

Uważaj… jeśli tak naprawdę się czujesz, zapisz się na terapię, kobieta zawsze chce, żebyś był pewny siebie i radził sobie z problemami.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

Jak rujnujesz swoje życie miłosne, w zależności od twojego znaku zodiaku

Redakcja
Redakcja
5 lipca 2018
Fot. iStock/GOLFX

To, kiedy się urodziłeś, jaki znak stoi w twojej dacie urodzenia wpływa na to, w jaki sposób kochasz, jak podejmujesz decyzje, jakie relacje masz z innymi. Oczywiście pamiętaj jednak, że ostatecznie los leży w twoich rękach. Potraktuj ten horoskop jako wskazówkę do tego, jak pokierować swoim życiem, by być szczęśliwym w miłości.

Baran

(Od 21 marca do 19 kwietnia)

Zrujnujesz sobie życie miłosne, wiążąc się z toksycznymi ludźmi. Upadasz nisko dla takich ludzi, myślisz, że ich potrzebujesz. Ale tak naprawdę to oni czerpią korzyści z relacji z tobą.

Byk

(Od 20 kwietnia do 21 maja)

Zrujnujesz swoje życie miłosne, nie podejmując ryzyka. Nie podejmujesz ryzyka, jeśli chodzi o miłość, z obawy przed odrzuceniem, bo ktoś zranił cię w przeszłości. Powtarzasz w kolejnych relacjach schematy, które znasz.

Bliźnięta

(Od 22 maja do 21 czerwca)

Zrujnujesz swoje życie miłosne, okłamując siebie w sprawie tego, czego naprawdę pragniesz. Twoja niezdolność do podjęcia decyzji dodatkowo sprawia, że ​​pozostajesz w miejscu, tkwisz latami w związku, który cię unieszczęśliwia.

Rak

(Od 22 czerwca do 22 lipca)

Zrujnujesz swoje życie miłosne, nie pytając samej siebie o to, czego oczekujesz od partnera. Rezygnujesz z siebie. Związek to relacja dwóch osób, które dają i biorą równomiernie.

Lew

(23 lipca do 22 sierpnia)

Zrujnujesz swoje życie miłosne, ukrywając to, co czujesz. Uważasz, że emocje osłabiają cię. Myślisz, że łzy i wrażliwość nie są czymś normalne. Odrzucasz je, nawet nie wiesz, jak je wyrazić. Z tego powodu przyciągają cię osoby mocno emocjonalne.

Panna

(23 sierpnia do 22 września)

Zrujnujesz swoje życie miłosne, szukając idealnego partnera. Masz tę listę w głowie, ale nikt nie jest w stanie jej sprostać. Bez względu na to, jak mocno próbuje i jak bardzo cię kocha. Musisz być szczęśliwa ze sobą, zanim będziesz mogła być szczęśliwa z kimkolwiek innym.

Waga

(23 września do 22 października)

Zrujnujesz swoje życie miłosne, nie widząc ludzi takimi, jakimi naprawdę są. Chcesz wierzyć, że każdy ma dobre intencje, a wybierasz tych, którzy stwarzają tylko dobre, złudne wrażenie.

Skorpion

(23 października do 22 listopada)

Zrujnujesz swoje życie miłosne, nie wpuszczając nikogo do swojego serca. Zdaje się, że ufasz tylko sobie, zamykasz się na dobrych ludzi z obawy przed słabością, tracisz możliwość doświadczenia podstawowych emocji, które uważasz za oznakę słabości.

Strzelec

(Od 23 listopada do 21 grudnia)

Zrujnujesz swoje życie miłosne, myśląc, że zawsze musisz być silna, że musisz sobie poradzić ze wszystkim. Przyznaj, że czasami potrzebujesz pomocy. Po to również jest związek z drugą osobą.

Koziorożec

(Od 22 grudnia do 20 stycznia)

Zrujnujesz swoje życie miłosne, troszcząc się bardziej o to, co ludzie myślą o tym, kim jesteś, niż o to z kim jesteś. Musisz nauczyć się kochać głębiej, widzieć głębiej w drugiej osobie.

Wodnik

(Od 21 stycznia do 18 lutego)

Zrujnujesz swoje życie miłosne próbując wykorzystać ludzi do zapełnienia pustej przestrzeni w twoim własnym sercu. Przechodzisz tak od jednej miłości do drugiej, nie licząc się z tym, że ranisz innych.

Ryby

(Od 19 lutego do 20 marca)

Zrujnujesz swoje życie miłosne, wybierając w kółko ten sam typ ludzi – tych, którzy cię skrzywdzili. Nie uczysz się na błędach, powtarzasz te same mechanizmy. Zasługujesz na więcej niż na to, na co się godzisz.


Na podstawie: thoughtcatalog.com

 


Zobacz także

„Dotychczas żyłam w przeświadczeniu, że rodzinę tworzy się wtedy, gdy są dzieci, to było błędne myślenie, bo rodziną jesteśmy już od dawna – TY i JA”. Akcja #ListdoNiego

Kiedy rozpada się twoje małżeństwo, gdy życie rzuca ci kłody pod nogi, uwierz – jesteś w stanie udźwignąć więcej, niż ci się wydaje

Pamięć smaków – co pamiętasz z dzieciństwa?