Go to content

8 filmów poprawiających humor. Dla wszystkich, którzy potrzebują dystansu i uśmiechu

Fot. iStock / lolostock

To jest baaaardzo subiektywny ranking. Wy też na pewno macie swoje propozycje. Podrzućcie coś koniecznie.

Poradnik pozytywnego myślenia (2012)

Jeśli ktoś myśli, że zwariował– koniecznie. Kocham ten film, bo mówi o różnych zawirowaniach psychicznych bez tabu. On:  stracił dom, pracę, żonę, wylądował w szpitalu psychiatrycznym. A potem….przez wszystkie swoje problemy więcej zyskał. Najwięcej.

O czym mówi ten film? Nieważne na jakim jesteś dnie. Możesz się stamtąd wydostać, a wszystkie dobre rzeczy przychodzą w najmniej spodziewanym momencie.

https://www.youtube.com/watch?v=vGFpk2RrXtY

Piknik z niedźwiedziami (A walk in the woods), 2015

Sławny pisarz, którego gra Robert Redford postanawia wybrać się w podróż życia. Zabiera na nią swojego najbliższego przyjaciela, podrywacza. Każdy z nich załatwia swoją sprawę…

O czym mówi ten film? Że nigdy nie jest za późno, żeby poznać siebie.

Co nas uszczęśliwia (Happy go lucky), 2008

Ona, nauczycielka. Co ma? Urodę i poczucie humoru. Czego szuka? Wiadomo, partnera na całe życie. Piękny obraz życia Londynu, ale też tolerancji, walki o swoje i próby zrozumienia innych. Must have!

https://www.youtube.com/watch?v=Sd4EG6BeDV0

The Holiday (2006)

O tym, jak dwie nawet zupełnie różne kobiety są sobie bliskie. Każda chce uciec od swoich problemów (wiadomo). Jedna przeprowadza się do słonecznego Los Angeles, druga wyjeżdża na angielską wieś (i strasznie przy tym klnie). Zderzenie dwóch światów, miłość, i….

https://www.youtube.com/watch?v=JGBl5FxOrUQ

Once (2006 )

O tym filmie ktoś pięknie napisał. Piękny film o zwyczajnych ludziach i spełnianiu marzeń. I o tym, że nie trzeba wielkich pieniędzy, żeby te marzenia realizować.

https://www.youtube.com/watch?v=FWJIylZ8VyM

Rodzinne rewolucje (2014)

No dobra, banalne. Oni (grani przez Drew Barrymore i Adama Sandlera) wiedzą jedno – nie chcą się już więcej widzieć. Niestety, dane im im jest spędzić wakacje w afrykańskim kurorcie.

O czym to jest? No cóż, nigdy nie mów nigdy, a świat nie jest taki na jaki wygląda. Oraz najfajniejsze rzeczy są najbliżej.

Nietykalni (2011)

Philippe po wypadku jest niepełnosprawny. Zatrudnia opiekuna, młodego chłopaka z przedmieścia. Piękne zderzenie dwóch światów. I nic nie jest takie jak się wydaje. Ten, co dał szansę tak naprawdę ją dostał.

O czym mówi ten film? Że życie to wymiana energii. Czasem zupełnie inna niż myślimy. Że najważniejsza jest przyjaźń. I dawanie sobie szansy.

Hotel Marigold (2011)

Oraz druga część – Drugi Hotel Marigold też. Grupa emerytowanych Anglików zamieszkujących egzotyczny hotel próbuje odnaleźć się w indyjskich realiach.

O czym mówi ten film? O starości:) O tym, że mamy swoje wady, ale też mnóstwo rzeczy potrafimy. Ale nie tylko. Piękny film.