Lifestyle

5 rzeczy, dzięki którym znajdziesz miejsce idealne do zamieszkania

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
16 listopada 2016
Fot. Materiały prasowe / Osiedle Praha
 

Poszukujesz dla siebie miejsca, w którym uwijesz rodzinne gniazdko? A może masz już mieszkanie, lecz marzy ci się zmiana nie tylko adresu, ale po prostu otoczenia i klimatu? Jeśli potrzebujesz odmiany i czujesz, że nadszedł na to czas, nie podejmuj decyzji pochopnie. 

Mówi się, że pierwsza myśl zazwyczaj jest tą najlepszą. Jednak, gdy w grę wchodzą pieniądze i przebywanie w danym miejscu przez dłuższy czas, należy dokładnie rozważyć wszelkie „za” i „przeciw” poszukując dla siebie lokalizacji idealnej.

To, czego naprawdę potrzebujesz

Miejsce do zamieszkania nie może być przypadkowe. To inwestycja, która pozwoli znaleźć bezpieczną przystań i azyl przed światem zewnętrznym, ale umożliwi również swobodne kontakty z otoczeniem. Warto więc rozważyć wszystkie aspekty, które zadecydują o tym, że akurat dane miejsce okaże się być tym idealnym.

Innego mieszkania będą potrzebowały osoby młode, a innego starsi ludzie, którym kłopoty może sprawiać wchodzenie na czwarte piętro. Zadbana, bezpieczna okolica pozwoli na życie w spokoju, a bliskość zieleni zapewni kontakt z naturą i możliwość relaksu. Co jeszcze wpływa na to, czy znajdziesz miejsce, którego szukasz?

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe / Osiedle Awangarda

5 wskazówek, które pomogą ci znaleźć idealne miejsce do zamieszkania

1. W bliskości cywilizacji

Nie licząc przypadków osób chcących uciec jak najdalej miasta, większość szuka lokalizacji mieszkania w jego granicach. Nie zawsze spełnieniem marzeń jest mieszkanie w samym centrum, zwłaszcza biorąc pod uwagę duże natężenie ruchu i hałas, za to jego rubieże są bardzo korzystną lokalizacją. Wynika to z kilku powodów. Po pierwsze: w pewnym oddaleniu od centrum można liczyć na większy spokój, ciszę i kojącą obecność zieleni. Dla osób zmotoryzowanych dojazd do pracy nie będzie specjalnie kłopotliwy. To dobre rozwiązanie pod kątem tego, by pracować w centrum, a żyć i odpoczywać w wymarzonym otoczeniu. Kłopotu nie sprawi swobodny dostęp do szkół, innych placówek publicznych czy galerii handlowych w mieście, które zaspokoją potrzeby mieszkańców odleglejszych jego krańców.

2. Rozwinięta infrastruktura

Obrzeża miast mają tę przewagę nad niewielkimi oddalonymi od nich miejscowościami, że posiadają rozwiniętą infrastrukturę. To, jak wielkie ma ona znaczenie, pokazuje, że mieszkańcy po powrocie z pracy nie chcą wegetować reszty dnia w domu, a dowolnie korzystać z udogodnień i ofert proponowanych w okolicy. Bliskość sklepów, instytucji kulturalnych, szkół oraz dostosowane połączenia komunikacji miejskiej z centrum miasta, czyni z tego faktu atut nie do podważenia. Rozwinięta infrastruktura zapewni wygodne życie oraz możliwość szybkiej reakcji i zaspokojenia potrzeb, gdy np. niespodziewani goście uniemożliwią wyprawę po pilne zakupy do centrum.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe / Osiedle Dekada

3. Bliskość natury

Mieszkańcy centrum miast nie mają zbyt wiele przyjemności z obcowania z przyrodą na co dzień. Maleńkie skwerki i oddalenie osiedli od parków miejskich powoduje, że wytchnienia od betonowej dżungli jej mieszkańcy poszukują z dala od centrum. A właśnie na obrzeżach miast można doświadczyć tego, za czym ludzie często tęsknią. Bliskość natury, obecność zwierząt w sąsiedztwie ludzkich osiedli, miejsce do spacerów z dziećmi i psami. Większa ilość zieleni i drzew powoduje, że powietrze jest lżejsze i czystsze niż w centrum miasta. Mniejszy ruch samochodowy pozwala na swobodniejsze spacery, nasycenie oczu pięknem przyrody i pełnią relaksu, którego nie doświadczymy na kanapie przed telewizorem.

4. Miejsce z przyszłością

Nie tylko przeszłość powinna być szczególnie ceniona, ale i przyszłość. Wybierając miejsce do zamieszkania miej świadomość, że będziesz tu tworzyć przyszłość własną oraz otoczenia. Możesz mieć wpływ na decyzje wspólnot, troszczyć się o zachowanie piękna i całokształt otoczenia. Oczywiście, o ile sama lokalizacja mieszkania umożliwi takie działania. Na terenach, skąd ludzie uciekają, trudno będzie funkcjonować długie lata. Obrzeżom miast z kolei nie grozi wyludnienie, ponieważ bliskość centrum i możliwości, jakie oferuje aglomeracja miejska, pozwolą w każdej sytuacji zaspokoić potrzeby i uzyskać odpowiednie wsparcie.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe / Osiedle Awagarda

5. Miejsce zgodne z twoją ideą

To, kim jesteś i jakie masz plany, marzenia, odgrywa niebagatelną rolę w odnalezieniu miejsca idealnego do życia. W zależności od indywidualnych potrzeb inne miejsca staną się wymarzoną oazą dla różnych osób. Jedno natomiast będzie się łączyć — pragnienie wygody, przyjemnego otoczenia oraz spełniającej potrzeby infrastruktury, pozwoli się poczuć każdemu na swoim miejscu.


 

Wpis powstał we współpracy z firmą Profbud


Lifestyle

8 „domowych” sposobów na pewność siebie. To możesz zrobić dla siebie już dziś

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
16 listopada 2016
Fot. Screen z YouTubeTED-Ed
 

Nie zawsze jest łatwo. Zdarza się, że z powodu różnych, życiowych doświadczeń tracimy wiarę we własne siły i możliwości. Odbudowanie albo budowanie od początku swojego poczucia wartości może trwać nawet latami. Warto podejmować małe, codzienne kroczki, które ułatwią nam ten, jakże ważny proces.

1. Skup się na swoim rozwoju osobistym, a nie na porównywaniu się do innych

Fot. Screen z YouTubeTED-Ed

Fot. Screen z YouTubeTED-Ed

2. Nie mów „przepraszam”, mów: „dziękuję” 🙂

Fot. Screen z YouTubeTED-Ed

Fot. Screen z YouTubeTED-Ed

3. Kiedy czegoś nie chcesz, po prostu powiedz „nie”

Fot. Screen z YouTubeTED-Ed

Fot. Screen z YouTubeTED-Ed

4. Trzymaj się prosto

Fot. Screen z YouTubeTED-Ed

Fot. Screen z YouTubeTED-Ed

5. Ćwicz codziennie, by mieć więcej energii

Fot. Screen z YouTubeTED-Ed

6. Uśmiechaj się do osób, których nie znasz

Fot. Screen z YouTubeTED-Ed

Fot. Screen z YouTubeTED-Ed

7. Kiedy siadasz, nie garb się

Fot. Screen z YouTubeTED-Ed

Fot. Screen z YouTubeTED-Ed

8. Każdego dnia ustalaj sobie „małe cele” i pilnuj ich realizacji

cele

Masz w sobie moc, nawet jeśli jeszcze nie jesteś o tym przekonana :)!


Źródło: livehack.org

 


Lifestyle

Poznaj urokliwe miejsce tylko dla Kobiet, w którym poczujesz się wyjątkowo. Połącz trening personalny i zabiegi dla ciała. Spełniaj swoje marzenia w Studio Figura Ochota

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
16 listopada 2016
Fot. Materiały prasowe

Mówi się, że kobieta kobiecie bywa wilczycą. To nieprawda, o czym łatwo można przekonać się w sytuacjach, gdy potrzebujemy się wzajemnie zmotywować i wesprzeć w podejmowaniu wyzwań. My, kobiety, lubimy dbać o siebie, dla siebie i fajnie się dzieje, gdy naszymi planami, marzeniami a czasem i wnioskami z porażek, możemy podzielić się z innymi. Dać i przyjąć dobrą radę, zobaczyć możliwe postępy i uniknąć pułapek.

Szczególnie ważna jest dla nas troska o ciało. Ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych, chcemy popracować nad masą ciała, kondycją organizmu. Najczęściej same ćwiczenia nie wystarczają, by osiągnąć wszystkie założone cele. Wraz z aktywnością fizyczną, pokierowaną odpowiednio przez specjalistę, należy przyjrzeć się diecie. Oczyszczenie organizmu oraz modyfikacja jadłospisu, połączone z ćwiczeniami i wspierającymi kondycję ciała zabiegami, pozwolą odnieść długotrwały sukces i zmienić codzienne nawyki na zdrowe.

Sama sobie poradzisz, ale przy wsparciu innych odniesiesz wielki sukces 

Naturalnie, że jeśli chwalisz sobie silną wolę, nawet przy chwilach zwątpienia dasz sobie radę i osiągniesz to, co zaplanowałaś. Ale prawda jest taka, że otwierając się na pomoc i wskazówki innych osób, podnosisz swoje szanse na osiągniecie sukcesu. Zamiast zastanawiać się, co by było, gdybyś miała wsparcie z zewnątrz, po prostu sięgnij po nie. Nic nie stracisz, a zyskasz to, na czym ci najbardziej zależy, i nie tylko!

Jest takie miejsce, stworzone z miłości do kobiet

Studio Figura Warszawa Ochota to magiczne miejsce, dedykowane wyjątkowym kobietom. Zachwyci cię i odpręży domowa atmosfera studia, jego ciepłe wnętrze i kameralność. Poczujesz się na swoim miejscu, zauważona i troskliwie zaopiekowana przez specjalistów z zakresu profesjonalnego modelowania sylwetki. Studio położone w malowniczej scenerii Parku Szczęśliwieckiego pozwoli oderwać się od betonowej, typowo miejskiej scenerii, kojąc oczy i duszę bliskością natury.

Czego możesz się spodziewać przekraczając progi Studio Figura? 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Marzysz o poprawie sylwetki oraz stanu skóry? Osiągniesz tu swój cel dzięki unikalnej koncepcji opartej na zabiegach odchudzających i modelujących sylwetkę oraz treningu personalnym, do tego w motywującym towarzystwie innych kobiet. One, jak żaden mężczyzna, zrozumieją i docenią twój wysiłek włożony w realizację marzeń. Jeśli liczysz na wykroczenie poza schemat ćwiczeń i zabiegów, będziesz usatysfakcjonowana, mogąc uczestniczyć w organizowanych przez studio spotkaniach oraz wydarzeniach. Dzięki nim dowiesz się więcej o tematyce zdrowego odżywiania, skutecznego odchudzania, oswajania poczucia satysfakcji i szczęścia. Nawiążesz również nowe kontakty, które staną się doskonałą bazą do wzajemnej motywacji w stawianiu kolejnych kroków na drodze do realizacji marzeń.

5 kroków do idealnej sylwetki 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Skuteczność działań proponowanych przez Studio Figura to nie tylko obietnice. Fantastycznym potwierdzeniem skuteczności są kobiety, które traciły na wadze kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilogramów, a także te, którym wreszcie udało się pozbyć uciążliwego cellulitu i z dumą eksponować gładką i jędrną skórę. Koncept Studio Figura, to 5 kroków do idealnej sylwetki, które w połączeniu z potrzebą zmiany i determinacją w dążeniu do celu pozwolą Ci osiągnąć wielki sukces.

Na koncept 5 kroków do idealnej sylwetki, składa się:

1) Program treningowo-zabiegowy –  idealnie dopasowany do indywidualnego celu klientki.
2) Program autorski dietetyczny — III etapowa dieta dopasowana do celu i potrzeb klientki.
3) Zdrowe Oczyszczanie — ziołowe, 100% naturalne suplementy diety wg unikalnej receptury Studio Figura.
4) Profesjonalne produkty kosmetyczne z Linii Professional Line Figura z opatentowaną formułą i atestami kosmetycznymi.
5) Niezwykłe konkursy motywujące — konkurs Metamorfozy, z możliwością wygrania wspaniałych nagród w tym egzotycznej wycieczki All inclusive dla dwóch osób.
Zwyciężczyni zeszłorocznego konkursu Pani Aleksandra spędziła luksusowe wakacje na Rodos, jednak główną nagrodą była niesamowita zmiana jaka się w niej dokonała.
„Przychodząc do Studia Figura nie myślałam, że tak zmieni się moje życie. Będę tak świetnie wyglądać i młodo się czuć… byłam szczęśliwa że stawałam się coraz szczuplejsza”. Aleksandra Szymusińska.

Skorzystaj z wyjątkowych zabiegów przy użyciu nowoczesnych urządzeń 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Do dyspozycji pań są nowoczesne urządzenia, wspierające walkę o figurę na wielu płaszczyznach, m.in.:

  • redukcja cellulitu,
  • zmniejszenie obwodów ciała,
  • spadek masy ciała,
  • poprawa jędrności i kolorytu skóry,
  • modelowanie sylwetki,
  • lifting skóry w okolicach oczu i szyi,
  • usuwanie toksyn,
  • likwidacja zbędnego owłosienia.

ROLLSHAPER – Urządzenie do wykonywania masażu, który pobudza wytwarzanie nowych płynów limfatycznych i rozbudowę naczyń limfatycznych. Jest jedną ze skuteczniejszych metod odchudzania i usuwania cellulitu. Pomaga poczuć się lepiej po stresującym dniu w pracy. Uwielbiany przez kobiety. W czasie masażu odczuwa się relaks, a tuż po – energię do działania.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

VACU SHAPER — Specjalistyczne urządzenie łączące zalety wysiłku fizycznego i działania podciśnienia. Dzięki wykonywaniu klasycznych ruchów na bieżni (zdecydowany marsz) oraz panującemu podciśnieniu w kapsule, dochodzi do polepszenia krążenia krwi, głównie w miejscach narażonych na powstawanie cellulitu. Przyspiesza również krążenie limfy, dzięki czemu z organizmu szybciej usuwane są toksyny. Spalanie tkanki tłuszczowej następuje przy wysiłku dużo mniejszym niż przy normalnym treningu – jedynie przy 50% maksymalnego obciążenia serca. Porównywalnie do klasycznego treningu w tym samym czasie ćwiczeń spalamy cztery razy szybciej tkankę tłuszczową.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

INFRA SWAN SHAPER – To urządzenie do kompleksowego modelowania sylwetki. Poprzez innowacyjne połączenie 4 komponentów: lamp podczerwonych (dla głębokiej odbudowy włókien kolagenowych), kolagenowej terapii światłem (dla regeneracji wierzchniej warstwy skóry), systemu jonizacji (rewelacyjna moc jonów ujemnych), skrętny eliptyk (uaktywnienie wszystkich partii mięśni), jest doskonałym sprzymierzeńcem w modelowaniu sylwetki.

SAUNA INFRA RED — W przypadku sauny Infrared, za ogrzanie ciała odpowiadają promienniki podczerwieni, które wytwarzają fale podczerwone wnikające nawet do 4,5 cm pod skórę rozgrzewając tym samym nasze ciało. Dzięki temu ciało w dużo większym stopniu poci się i traci o 250% więcej płynów niż w tradycyjnej saunie. Temperatura w saunie na podczerwień wynosi maksymalnie 60 stopni, można z niej korzystać w ubraniu, a także z otwartymi drzwiami.

ELEKTROSTYMULACJA — Przy pomocy prądu o niskiej częstotliwości wywołuje się  skurcz mięśni podobny do tego, który następuje podczas ćwiczeń fizycznych. W wygodny sposób uzyskujemy efekty niemal identyczne z wielogodzinnym treningiem na siłowni. Najlepsze efekty redukcji tkanki tłuszczowej można zaobserwować na brzuchu, udach i pośladkach. Elektrostymulacja jest alternatywą dla ćwiczeń fizycznych z uwagi na inne schorzenia.

PLATFORMA WIBRACYJNA — Jest to zabieg, w którym przy pomocy wibracji o różnej częstotliwości wywołuje skurcz mięśni podobny do tego, który następuje podczas ćwiczeń fizycznych. W wygodny sposób uzyskujemy efekty niemal identyczne z wielogodzinnym treningiem na siłowni. Najlepsze efekty redukcji tkanki tłuszczowej można zaobserwować na brzuchu, udach pośladkach i rękach.

LIMFODRENAŻ — To specjalistyczne urządzenie do wykonywania masażu, który wyraźnie pobudza wytwarzanie nowych płynów limfatycznych i rozbudowę naczyń limfatycznych, Jest jedną ze skuteczniejszych metody odchudzania i usuwania cellulitu.

TRENING PERSONALNY — Jeśli Twoja aktywność fizyczna jest niska i nie wiesz jak zacząć ćwiczyć lub jeśli wymagasz bardziej indywidualnego podejścia do ćwiczeń – świetnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie trening personalny. Nasza trenerka dostosuje zestaw ćwiczeń tylko dla Ciebie – w zależności od Twojego celu, ale też możliwości. W połączeniu z innymi zabiegami z pewnością osiągniesz swoją wymarzoną sylwetkę.

To tylko część bogatej oferty Studio Figura, która jest do dyspozycji tych z nas które pragną zmienić nie tylko swoje ciało, ale nawyki na lepsze.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 


Wpis powstał przy współpracy Studio Figura


Zobacz także

„Całe miasto szuka piersi”. W tej restauracji im większy masz biust, tym mniej zapłacisz

6 akcesoriów, które zawsze warto mieć przy sobie w trakcie jazdy rowerowej

Co zrobić, żeby twoja kawa była zdrowsza? Wystarczy, że dodasz jeden z tych pięciu składników