Go to content

5 najlepszych kierunków na udane wakacje

Fot. iStock / hocus-focus

Polskie lato z humorami w pełni, więc jeśli nie jesteście miłośnikami nieoczekiwanych zwrotów akcji, pogodowych niespodzianek, mamy dla Was propozycje. Zdecydowanie jeszcze nie jest za późno, żeby zaplanować z rodziną udany wyjazd. A w takiej sytuacji, lepiej postawić na coś sprawdzonego i zaryzykować tylko w jednym przypadku – by wybrać nowe, jeszcze nieodkryte miejsce.

Zaczynamy!

Saranda w Albanii

Saranda – urocza miejscowość położona na południowym skraju Riwiery Jońskiej. Jest najbardziej rozpoznawalnym kurortem wypoczynkowym w Albanii. Miasto swoją nazwę zawdzięcza greckiej nazwie Agios Saranda – 40. świętych. Charakteryzuje się bardzo przyjemnym mikroklimatem, piaszczystą plażą i rozwijającą się infrastrukturą turystyczną. Saranda to idealne połączenie odpoczynku i zabawy – w ciągu dnia odpoczynek na plaży, a wieczorem bałkańskie specjały. Niepowtarzalny widok na wyspę Korfu, piękna roślinność oraz smaczne jedzenie to zdecydowanie wystarczające atrybuty, by Saranda zapadła na długo w sercach turystów. Warto dać jej szansę.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Słoneczny Brzeg w Bułgarii

Nie bez powodu Słoneczny Brzeg nazywany jest Las Vegas Wschodniej Europy. W samym mieście znajduje się około 130. tawern i barów. Słoneczny Brzeg to miasto dla osób młodych i spragnionych dobrej zabawy. 6-kilometrowa plaża zachęca do wypoczynku, a liczne dyskoteki do zabawy do białego rana. To również świetne miejsce dla rodzin z dziećmi, ponieważ znajdziemy tu wiele atrakcji dla najmłodszych. W ofercie 3 i 4 gwiazdkowe hotele, a także obozy młodzieżowe.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Makarska w Chorwacji

Makarska to najpopularniejsza miejscowość wypoczynkowa w południowej Dalmacji. W sezonie letnim tętni życiem, ale to serce Chorwacji pozwala każdemu według swoich potrzeb znakomicie wypocząć.  Liczne kawiarenki, restauracje, nieprawdopodobne widoki, turkusowe morze i tajemnicze zakątki stanowią o wspaniałym klimacie miejscowości. Stąd można wybrać się na zapierającą dech w piersiach  wycieczkę – do Złotego Rogu, symbolu regionu i całej Chorwacji. Każdy, kto był w Makarskiej, wraca tam z przyjemnością.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wycieczki objazdowe po Włoszech

Nie wszyscy preferują odpoczynek na plaży, dlatego dla fanów pięknych widoków, zabytków oraz zwiedzania polecamy wycieczki objazdowe po Włoszech. Idealna okazja, by poznać pyszną włoską kuchnię i oczywiście – dolce far niente. Najpiękniejsze włoskie miasta takie jak: Rzym, Wenecja, Piza, Mediolan, Werona czy liguryjskie Portofino zachwycają klimatem i przenoszą w niepowtarzalną wakacyjną scenerię.  A to wszystko można zobaczyć wybierając się w jedną podróż… 🙂

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Citybreaki w europejskich miastach

To gratka dla fanów krótszych wakacyjnych wyjazdów, którzy chcą spędzić piękne chwile w europejskich miastach ale nie mają dużo czasu na urlop. Bratysława, Wiedeń, Budapeszt lub austriacki Salzburg to idealna propozycja, by poznać nowe miejsca i móc odpocząć w krótkim czasie.. To również idealna okazja, by spędzić wspaniały rodzinny weekend w parkach rozrywki typu: Legoland, Heide Park,  w Tropikalnej Wyspie czy w Serengeti Park.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z biurem podróży   www.oskar.com.pl