Go to content

3 świąteczne prezenty, które powinien znaleźć pod choinką każdy z nas. Bo na nie zasługujemy

4 sposoby na święta bez frustracji. Podaruj sobie LUZ! Akcja "A co ty byś sobie podarowała w prezencie?"
Fot. iStock / svetikd

Wydaje ci się, że masz wszystko? Że nic nie potrzebujesz? Szczęściarz z Ciebie. Wielu może sobie tylko pomarzyć o tym twoim spokoju. Powiodło ci się w życiu. Wiedziałeś, jak nim pokierować. Byłeś wytrwały. Masz pieniądze, dom nie na kredyt, masz znajomych. Masz wizję, co z tym dalej zrobić. Czego właściwie mógłbyś sobie jeszcze zażyczyć, skoro wszystko potrafisz sobie zapewnić sam?

A może wybierasz minimalizm, lubisz oszczędność formy i treści, niewiele potrzebujesz do szczęścia. Tak naprawdę, nieważne w jakiej jesteś sytuacji. Są takie rzeczy, o których marzymy, ale nie jesteśmy w stanie ich kupić, otrzymać w podarunku, wylosować na loterii. Gdy przychodzi czas refleksji, zdajemy sobie sprawę, że to, co materialne, cieszy nasz przez chwilę. Bo tak naprawdę, liczy się zupełnie co innego.

1. Zdrowie

Wydaje ci się, że to banał. Wszyscy wokół mówią, że zdrowie najważniejsze, bo jak go nie ma, wszystko inne nie cieszy. Są choroby przed którymi nie ochronią nas miliony i miliardy. Jest cierpienie psychiczne, którego nie można uciszyć, złagodzić mnogością nagromadzonych wokół dóbr. Niezależnie od tego ile posiadasz, są rzeczy od których nie uciekniesz.

2. Spokój wewnętrzny

Czyste sumienie i świadomość, że żyjemy w zgodzie ze swoimi wartościami, w prawdzie wobec siebie samych, to wspaniałe uczucie. Naprawdę warto być przyzwoitym i warto trzymać się swoich standardów. Jeśli jest coś, co nie daje ci spokoju, jeśli coś dosłownie leży ci na duszy i obciąża w negatywny sposób twoje myśli, pozbądź się tego, jak najszybciej. Mów szczerze, radź się innych, nie wstydź się swoich błędów.  Kluczem do spokoju wewnętrznego jest mówienie prawdy, nie ukrywanie. I umiejętność proszenia o pomoc.

3. Siłę psychiczną

Dużo jeszcze się w twoim życiu wydarzy. Może już za rogiem czeka nowe wyzwanie, może gdzieś niedaleko czai się kryzys. Oto już za moment staniesz oko w oko z sytuacją, która niespodziewanie podkopie całą twoją pewność siebie, wiarę we własne możliwości. Może mierzyć się będziesz musiał z ogromnym ciosem, który przygotował ci los.

Ale siła psychiczna jest ci potrzeba także po to, by dzielnie znosić największe sukcesy. By nie stracić swoich wartości, a z oczu – tego, co najważniejsze: bliskich ludzi. Wielu z nas nie potrafi udźwignąć sukcesu i szczęścia. Ba, nie potrafimy nawet poradzić sobie z tym, że nas pokochano. Niektórzy z nas załamują się szybciej, inni są bardziej wytrzymali lub ukrywają swoje problemy. Ale wszyscy potrzebujemy wsparcia bliskich osób, a czasem pomocy specjalisty.

Życzę Wam wszystkim, żebyście znaleźli wszystkie te prezenty pod Waszą świąteczną choinką. I żebyście mogli cieszyć się nimi jak najdłużej