Psychologia Związek

Życie po rozwodzie – jak odbudować codzienność?

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
19 czerwca 2017
5 z 5

Piąty stopień

Fot. iStock

Piąty stopień

  • Wolność
    Wreszcie upragniony szczyt drabiny! A tam twoja wolność, również ta emocjonalna. Możesz tu zostać i zbudować sobie chatkę albo ruszyć jeszcze dalej. Kto wie, całkiem  możliwe, że właśnie wyrastają ci skrzydła byś mogła pofrunąć jeszcze wyżej?
    Co oznacza ta wolność? Po pierwsze, gdy już udało ci się odczepić cały balast, który na początku nie pozwalał wejść ci na drugi stopień, przepracować wszystkie emocje, które tobą targały, masz teraz wolność wyboru. Możesz wybierać jak wygląda twoje życie i czy chcesz je jeszcze kiedyś z kimś dzielić. Jesteś wolna, co oznacza również, że masz wreszcie komfort bycia prawdziwą sobą. Że już potrafisz siebie słuchać i o sobie pamiętać. Mało tego pewnie już zdążyłaś siebie pokochać.

DorotaWollenszleger z firmy Kobieta i Rozwód Gdańsk:
POGODZENIE Z PRZESZŁOŚCIĄ. Musisz pogodzić się ze swoją przeszłością. Ona jest częścią twojego doświadczenia życiowego. Nic już w niej nie zmienisz. Masz wpływ tylko na to co będzie. Zaakceptuj ten fakt, a zaczniesz pisać scenariusz  twojego nowego życia.

Nawet jeśli podczas tej drogi, stracisz na chwilę siłę i przysiądziesz na niższym szczeblu, a może pełna entuzjazmu przeskoczysz jakiś stopień, by później do niego wrócić? Nie martw się, jestem pewna, że zdobędziesz swój szczyt, w najlepszym dla siebie czasie.

Pamiętaj, jeśli masz dzieci – one też potrzebują czasu na swoją odbudowę.

 

Partnerem artykułu jest

logo KiR Gdańsk (1)

Kobieta i Rozwód Gdańsk to firma stworzona przez kobiety dla kobiet. To wyjątkowe miejsce skupiające wszystkich specjalistów, którzy na zawiłej drodze rozwodowej mogą być potrzebni: prawników, mediatorów, psychologów, terapeutów, detektywów. Bywa, że do jednej sprawy trzeba zaangażować cały zespół. Tu nic nie jest przypadkowe. Możesz być pewna, że przydzieleni do sprawy specjaliści to sprawdzeni, kompetentni i skuteczni profesjonaliści.


Na podstawie: „Rozwody i rozstania.  Sprawdzony program odbudowy życia”, Bruce Fisher, Robert Alberti, Wydawnictwo Samo Sedno, Warszawa 2012
* s.15,

PoprzedniNastępny
Psychologia Związek

Dopadła cię bezsenność? Sprawdź, czy nie pogarszasz sprawy tymi zachowaniami

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
19 czerwca 2017
5 z 11

Korzystanie z elektroniki przed snem

fot. iStock/ Martin Dimitrov

Biada tym, którzy do łóżka zabierają swoje laptopy, tablety lub smartfony! Światło przez nich emitowane zakłóca naturalne działanie melatoniny – „hormonu nocy” produkowanego przez szyszynkę, który nakłania nas do snu. Ponadto nasz mózg jest silnie stymulowany przez te elektroniczne gadżety i trudno mu się później „wyłączyć” i spokojnie zasnąć.

PoprzedniNastępny
Psychologia Związek

10 kłamstw na temat zdrowia, w które wierzymy

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
19 czerwca 2017
5 z 10

„Czekolada to źródło magnezu, więc mogą po nią sięgać, kiedy tylko mam ochotę”

Fot. iStock / Eva Katalin Kondoros

To prawda, że czekolada jest źródłem magnezu, ale to, że możesz po nią bezkarnie sięgać, jest brednią. Pół biedy, kiedy spożywasz gorzką. Jednak i tak pomimo tego, że jest najzdrowsza, dostarcza mnóstwa kalorii. Dlatego nie zjadaj całej tabliczki, lecz kilka kostek i to najlepiej takiej, która zawiera w swoim składzie ponad 70 proc. kakao.

Zapomnij o czekoladach mlecznych, białych i z dodatkami. Zawierają małą ilość kakao, a za to w ich składzie znajduje się bardzo dużo cukru, którego ilość może sięgnąć nawet do 50 proc.

PoprzedniNastępny

Zobacz także

„Wiesz, jak naprawdę wygląda życie po zdradzie? Nie? To ja ci opowiem”. List kobiety zdradzonej

Dekalog dobrego małżeństwa

Dekalog dobrego małżeństwa. 10 życiowych wskazówek, dzięki którym łatwiej odnaleźć szczęście

Im więcej masz na głowie, tym lepiej się organizujesz… Czy stres może być motywujący?