Związek

Zodiakalne pary, których nie można rozdzielić. Ich związek jest tak silny, że przetrwa wszystko

Redakcja
Redakcja
17 kwietnia 2018
Fot. iStock/PeopleImages
 

Jeśli wierzycie w siłę astrologicznego przyciągania, to wiecie, że są takie pary znaków zodiaku, które nie sposób rozdzielić. Łączy ich uczucie tak silne, że pokonają wszelkie przeciwności losu, by ze sobą być. Coś je ku sobie popycha, a opatrzność czuwa nad ich losem.

Panna i Wodnik

Kompatybilność pomiędzy Panną i Wodnikiem jest zapisana w gwiazdach. Dzieje się tak, ponieważ oboje patrzą w stronę przyszłości i marzą o tym, by uczynić świat lepszym miejscem.  Podczas gdy Panna chce pomagać ludziom, uzdrawiając ich i opiekując się nimi, Wodnik chce oświecić wszystkich swoją wiedzą i mocą.

Panna z pewnością zna wiele miłosnych trików. Wie dokładnie jak sprawić, by Wodnik się w niej zakochał. Jest praktyczna, a Wodnik to marzyciel. Oboje lubią intelektualne dyskusje i szybko „zapalają się” do nowych pomysłów i koncepcji. W trudnych chwilach razem próbują znaleźć jak najlepsze rozwiązanie. Choć przemądrzały Wodnik działa czasem na nerwy Pannie, nie zagraża to ich relacji.

Lew i Waga

Być może najciekawsza para zodiaku. Dumny lew, który uwielbia być adorowany, przyciąga uroczą Wagę, która uwielbia… uwielbiać. Oba te znaki mają silną osobowość i nawzajem się podziwiają.

Miłośnik rozgłosu, Lew, samozwańczy przywódca, może denerwować swą postawą innych, ale nie Wagę. Dla niej ta zarozumiała poza jest oznaką silnej osobowości. Waga kocha wyrafinowanego Lwa i sposób, w jaki psują ją luksusami. Ogólnie rzecz biorąc, oboje preferują wystawny styl życia. Nic dziwnego, że są w sobie zakochani! Waga może być nieco zaborcza i mieć problemy z zaufaniem, ale ponieważ, tak, jak Lew, nie ma problemów z komunikacją, wszelkie problemy są natychmiast wyjaśnione, a konflikty zażagnane.


Na podstawie: themindsjournal.com

 

 


Związek

12 rzeczy, których nigdy nie powinnaś się wstydzić

Redakcja
Redakcja
17 kwietnia 2018
Fot. iStock/klubovy
Następny

Chcąc dorównać lub też dostosować się do innych osób z otoczenia, niekiedy ukrywamy swoje prawdziwe cechy. Niechętnie dzielimy się emocjami, kreujemy swój wizerunek na wzór i podobieństwo innych. Tymczasem wyjątkowość każdego z nas polega na tym, że się od siebie różnimy.

Idealnie byłoby, gdyby każdy z nas nie bał się ukrywać łez, umiał się śmiać głośno i był dumny z tego, kim jest, nie przejmując się opinią innych. Powinniśmy stwarzać siebie sami na podstawie emocji, które przeżywamy, chwil w których trwamy, przyszłości, którą planujemy. Nie musimy robić tego, czego oczekują od nas inni i są takie rzeczy, których nigdy nie warto się wstydzić .

12 rzeczy, których nie powinnaś się wstydzić

1. Troski o siebie

Zazwyczaj rozglądamy się wokół siebie pilnując tego, by naszym bliskim niczego nie zabrakło. Ofiarujemy pomoc potrzebującym, myślimy o innych, natomiast swoją osobę stawiamy na szarym końcu. Samoopieka jest podstawą do tego, byśmy czuli się dobrze we własnej skórze. Zrobienie czegoś dla siebie jest godne pochwały i nie należy tego odbierać jako przejaw egoizmu.

2. Wyrażania emocji

Wychodząc do ludzi często zakładamy maskę i  uśmiechamy się grzecznie, nawet wtedy, gdy naprawdę mamy ochotę w inny sposób wyrazić to, co czujemy. Jeśli jesteś smutna – płacz; jeśli jesteś zła – możesz krzyknąć; jeżeli jesteś zachwycona – po prostu to wyraź. Zarządzanie swoimi emocjami pozwala wypuszczać je mądrze w świat i robić miejsce dla nowych.

3. Wyboru towarzyszy

To, z kim spędzasz czas, jest wyłącznie twoją sprawą, nawet jeżeli ta osoba nie odpowiada innym. Nie musisz rezygnować ze znajomości, twoi przyjaciele czy partner powinni być idealni dla ciebie, bo to ty decydujesz kogo wpuszczasz do swojego życia.

4. Pracy

Współczesne społeczeństwo ma pewną obsesję na punkcie zajmowanych stanowisk i ilości zarabianych pieniędzy, posiadanych gadżetów. Pamiętaj jednak, że to, co robisz, nie musi być publicznie chwalone, bo powinno przede wszystkim sprawiać sobie przyjemność. Nie wstydź się swojego wyboru, szczególnie gdy on cię uszczęśliwia.

5. Przebaczenia

Przebaczenie pozwala odciąć się od złych emocji, puścić w niepamięć to, co dotychczas uwierało. Nie kieruj się zasadą „oko za oko, ząb za ząb” i tym, że za wszelką cenę trzeba odbić sobie to, co zostało tobie odebrane. Ważna jest nie przeszłość, ale teraźniejszość i przyszłość.

6. Marzeń

Wielu uważa, że najlepiej być wyłącznie trzeźwym realistą, który zawsze jest przygotowany na najgorsze. A mimo wszystko ci, którzy mają nadzieję, swoje marzenia, pozytywne myśli, są w stanie zajść dalej od tych, którzy patrzą tylko pod swoje nogi.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Związek

3 ważne lekcje życia, które możemy odebrać od naszych zwierząt

Redakcja
Redakcja
17 kwietnia 2018
Fot. iStock/Pekic

Wielu z nas jest miłośnikami różnego rodzaju zwierząt. Dzielimy z nimi przestrzeń, darzymy je miłością, często pozwalamy spać w łóżku, a one w większości odwdzięczają się lojalnością i bliskością. Wiele mówi się także na temat terapeutycznego oddziaływania zwierząt na ludzi, co jest nie do przecenienia.
Od zwierząt dostajemy nie tylko bezwarunkową miłość i przywiązanie, ale także lekcje, które warto sobie przyswoić i zapamiętać.

3 lekcje życia, które dostajemy od naszych zwierząt

Pierwsza lekcja. Bezwarunkowa miłość i lojalność

Wielu z nas zapomina, jak ważne w życiu są zasady, którymi należy się kierować. Miłość i lojalność są często przez nas niedoceniane, traktowane jako coś oczywistego, co nam się należy, ale sami często stawiamy warunki, zanim ją komuś ofiarujemy. A wystarczy spojrzeć na zwierzaki, które kochają bezwarunkowo i nie oceniają drugiej osoby, mają gdzieś, jak ona wygląda. Zwierzęta to dobra energia w czystej postaci, którą obdarowują nas bez względu na wszystko. Nieraz, gdy mamy gorszy humor, pupile potrafią wdrapać się na kolana i swoimi oczami wręcz zaglądać w głąb ludzkiej duszy. Mówi się, że zwierzęta i ludzie nawzajem się uzdrawiają i jest w tym wiele prawdy.

Lekcja druga. Żyj tu i teraz

Bardzo często komplikujemy sobie życie, narzucając sztywny harmonogram zadań do zrobienia, zanim dotkniemy czegoś dla nas ważnego, przyjemnego czy naprawdę potrzebnego. Bywa, że po drodze gubimy radość z tych działań, zapominamy o sensie życia. Natomiast zwierzęta nie zastanawiają się, prowadzą proste życie, cieszą się tym, co jest tu i teraz. Wykorzystują dzień nie skupiając się na złych rzeczach, żyją bez większego wysiłku i cieszę się swoim spokojem.

Lekcja trzecia. Bądź spontaniczny i kochaj swoje życie

Zwierzaki okazują w bezpośredni i dobitny sposób radość, energię, pociąg do zabawy.  Spontaniczność to jest coś, czego bardzo często na brakuje. Zwierzęta, gdy mają ochotę biegać, biegają, gdy mają ochotę bawić się, to właśnie to robią. My natomiast analizujemy nasze zachowania nawet wtedy, kiedy powinniśmy się zrelaksować. Pozytywne zachowanie zwierząt sprawia, że my również zaczynamy się uśmiechać, a spędzanie z nimi czasu niesie pozytywne skutki uboczne dla naszej psychiki. Wspólne zabawy, spotykanie się z innymi właścicielami nie tylko wpływa na umiejętności społeczne, ale dodaje energii i pozwala uwolnić umysł, ciesząc się chwilą.

źródło:  www.powerofpositivity.com


Zobacz także

„Coś złego się stało z nami, mężczyznami. Może nasze matki pragnęły się zrewanżować za brak czasu NADOPIEKUŃCZOŚCIĄ?”

Jesteś wystarczająco silna by odejść i wystarczająco mądra by wiedzieć, że zasługujesz na więcej

Kilka powodów dla których kobiety nie chcą uprawiać seksu po porodzie