Lifestyle Psychologia Związek

To, jak trzymacie się za ręce wiele mówi o twoim związku

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
29 maja 2017
7 z 7

7. Nie trzymacie się za ręce

Fot. iStock/NicolasMcComber

Jeśli Twój partner unika trzymania cię za rękę może to być znak, że nie czuje już potrzeby bliskości z tobą. Ale nie musi tak być. To może być również nieśmiałość lub chęć odizolowania się na jakiś czas. Obserwuj uważnie jego zachowanie.


Na podstawie: brightside.me

 

PoprzedniNastępny
Lifestyle Psychologia Związek

Ściśnięty żołądek i złamane serce? Sprawdź, dlaczego ostatnią rzeczą, o której myślisz podczas rozstania jest jedzenie

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
29 maja 2017
Fot. iStock / Dzhulbee
 

Rozstanie to przykry moment w życiu każdego człowieka. To koniec marzeń o wspólnej przyszłości, utrata złudzeń, rozpacz i… brak apetytu. Bo ściśnięty żołądek jest połączony ze złamanym sercem. W jaki sposób? Wyjaśnił to neurobiolog Gert ter Horst.

Usłyszenie od kogoś słów, że to koniec, że już nie będziemy razem, jest bardzo bolesne – zwłaszcza, gdy twoje uczucie wcale nie wygasło. Po takiej deklaracji w twoim organizmie zaczynają zachodzić zmiany. We krwi buzują hormony i przestawiasz się na tryb przetrwania. Adrenalina i kortyzol doprowadzają do bezsenności i braku apetytu. Dlatego ostatnią rzeczą, na jaką masz ochotę, jest jedzenie.

Gert ter Horst, neurobiolog, stwierdził w wywiadzie dla magazynu „Vice”, że twoje przygnębienie i kiepski stan wpływają na apetyt. – Obszary mózgu odpowiedzialne za emocje i emocjonalny ból regulują naszą potrzebę jedzenia. Są one położone obok siebie, dlatego mają wpływ na siebie nawzajem – tłumaczy. Dlatego, kiedy masz złamane serce, nie możesz jeść.

Jednak taki stan nie utrzymuje się zbyt długo. Z jednej strony jest to pocieszające, a z drugiej może trochę przerazić. Ponieważ kiedy minie szok, twój organizm będzie domagał się odrobienia strat. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wtedy będziesz miała ochotę na pizzę i inne wysokokaloryczne i dość niezdrowe jedzenie.

I nie bez powodu pojawi się wtedy także ochota na słodycze. Ich spożywanie podnosi poziom serotoniny, czyli hormonu szczęścia. W ten sposób twój organizm będzie chciał sobie pomóc wrócić do równowagi.

Poza tym według badań my, kobiety jesteśmy mocniej narażone na takie reakcje organizmu. W przeciwieństwie do mężczyzn, którzy lepiej znoszą rozstanie.

I gdzie tu sprawiedliwość?


 

Źródło: munchies.vice.com


Lifestyle Psychologia Związek

Zamiast podcinać, dodaj dzieciom skrzydeł! 12 zdań, które powinno usłyszeć twoje dziecko

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
29 maja 2017
7 z 12

Nie ważne, co się stanie, zawsze będę cię kochać

Fot. iStock / pixelfit

Jedynka w szkole, uwaga w dzienniczku, niegrzeczne zachowanie, foch, rozbity wazon, przykre słowa, bójka z bratem – cokolwiek by się nie działo nie zmienia się to, że kochamy dzieciaki. Można się na nie gniewać, można podnieść głos, dać im karę, oburzyć się, ale nawet w takich momentach miłość nie mija. Upewnijcie się, że dzieciaki o tym wiedzą!

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Dlaczego ukrywamy przed innymi nasze związki? Czasem zmusza nas do tego życie, czasem po prostu staramy się ochronić naszą miłość

Cztery znaki zodiaku muszą liczyć się z zawirowaniami w 2022 r. Ale nie będzie źle. Tarocistka o tym, co nas czeka

Mąż od przelewów. Dziś trudno mi uwierzyć, że zgodziłam się na to, by tak żyć