Lifestyle Psychologia Związek

To, jak trzymacie się za ręce wiele mówi o twoim związku

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
29 maja 2017
7 z 7

7. Nie trzymacie się za ręce

Fot. iStock/NicolasMcComber

Jeśli Twój partner unika trzymania cię za rękę może to być znak, że nie czuje już potrzeby bliskości z tobą. Ale nie musi tak być. To może być również nieśmiałość lub chęć odizolowania się na jakiś czas. Obserwuj uważnie jego zachowanie.


Na podstawie: brightside.me

 

PoprzedniNastępny
Lifestyle Psychologia Związek

Ściśnięty żołądek i złamane serce? Sprawdź, dlaczego ostatnią rzeczą, o której myślisz podczas rozstania jest jedzenie

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
29 maja 2017
Fot. iStock / Dzhulbee
 

Rozstanie to przykry moment w życiu każdego człowieka. To koniec marzeń o wspólnej przyszłości, utrata złudzeń, rozpacz i… brak apetytu. Bo ściśnięty żołądek jest połączony ze złamanym sercem. W jaki sposób? Wyjaśnił to neurobiolog Gert ter Horst.

Usłyszenie od kogoś słów, że to koniec, że już nie będziemy razem, jest bardzo bolesne – zwłaszcza, gdy twoje uczucie wcale nie wygasło. Po takiej deklaracji w twoim organizmie zaczynają zachodzić zmiany. We krwi buzują hormony i przestawiasz się na tryb przetrwania. Adrenalina i kortyzol doprowadzają do bezsenności i braku apetytu. Dlatego ostatnią rzeczą, na jaką masz ochotę, jest jedzenie.

Gert ter Horst, neurobiolog, stwierdził w wywiadzie dla magazynu „Vice”, że twoje przygnębienie i kiepski stan wpływają na apetyt. – Obszary mózgu odpowiedzialne za emocje i emocjonalny ból regulują naszą potrzebę jedzenia. Są one położone obok siebie, dlatego mają wpływ na siebie nawzajem – tłumaczy. Dlatego, kiedy masz złamane serce, nie możesz jeść.

Jednak taki stan nie utrzymuje się zbyt długo. Z jednej strony jest to pocieszające, a z drugiej może trochę przerazić. Ponieważ kiedy minie szok, twój organizm będzie domagał się odrobienia strat. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wtedy będziesz miała ochotę na pizzę i inne wysokokaloryczne i dość niezdrowe jedzenie.

I nie bez powodu pojawi się wtedy także ochota na słodycze. Ich spożywanie podnosi poziom serotoniny, czyli hormonu szczęścia. W ten sposób twój organizm będzie chciał sobie pomóc wrócić do równowagi.

Poza tym według badań my, kobiety jesteśmy mocniej narażone na takie reakcje organizmu. W przeciwieństwie do mężczyzn, którzy lepiej znoszą rozstanie.

I gdzie tu sprawiedliwość?


 

Źródło: munchies.vice.com


Lifestyle Psychologia Związek

Zamiast podcinać, dodaj dzieciom skrzydeł! 12 zdań, które powinno usłyszeć twoje dziecko

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
29 maja 2017
7 z 12

Nie ważne, co się stanie, zawsze będę cię kochać

Fot. iStock / pixelfit

Jedynka w szkole, uwaga w dzienniczku, niegrzeczne zachowanie, foch, rozbity wazon, przykre słowa, bójka z bratem – cokolwiek by się nie działo nie zmienia się to, że kochamy dzieciaki. Można się na nie gniewać, można podnieść głos, dać im karę, oburzyć się, ale nawet w takich momentach miłość nie mija. Upewnijcie się, że dzieciaki o tym wiedzą!

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Jak często należy się ważyć?

Ojciec, to jakiś inny rodzaj człowieka, że każde jego wyjście z dziećmi należy nagradzać brawami i medalem za odwagę?

TOP nowości prezentowe od Remington. Prezentownik Oh!me 2018