Może to wskazywać, że nie jesteście „w tym samym miejscu”, jeśli chodzi o wasz związek. Ten, kto wyciąga rękę, chce by jego partner szybciej podejmował decyzje, zmienił się. Może to być również znak, że jeden z was ma dość rutyny w waszej relacji.
Ściśnięty żołądek i złamane serce? Sprawdź, dlaczego ostatnią rzeczą, o której myślisz podczas rozstania jest jedzenie

Rozstanie to przykry moment w życiu każdego człowieka. To koniec marzeń o wspólnej przyszłości, utrata złudzeń, rozpacz i… brak apetytu. Bo ściśnięty żołądek jest połączony ze złamanym sercem. W jaki sposób? Wyjaśnił to neurobiolog Gert ter Horst.
Usłyszenie od kogoś słów, że to koniec, że już nie będziemy razem, jest bardzo bolesne – zwłaszcza, gdy twoje uczucie wcale nie wygasło. Po takiej deklaracji w twoim organizmie zaczynają zachodzić zmiany. We krwi buzują hormony i przestawiasz się na tryb przetrwania. Adrenalina i kortyzol doprowadzają do bezsenności i braku apetytu. Dlatego ostatnią rzeczą, na jaką masz ochotę, jest jedzenie.
Gert ter Horst, neurobiolog, stwierdził w wywiadzie dla magazynu „Vice”, że twoje przygnębienie i kiepski stan wpływają na apetyt. – Obszary mózgu odpowiedzialne za emocje i emocjonalny ból regulują naszą potrzebę jedzenia. Są one położone obok siebie, dlatego mają wpływ na siebie nawzajem – tłumaczy. Dlatego, kiedy masz złamane serce, nie możesz jeść.
Jednak taki stan nie utrzymuje się zbyt długo. Z jednej strony jest to pocieszające, a z drugiej może trochę przerazić. Ponieważ kiedy minie szok, twój organizm będzie domagał się odrobienia strat. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wtedy będziesz miała ochotę na pizzę i inne wysokokaloryczne i dość niezdrowe jedzenie.
I nie bez powodu pojawi się wtedy także ochota na słodycze. Ich spożywanie podnosi poziom serotoniny, czyli hormonu szczęścia. W ten sposób twój organizm będzie chciał sobie pomóc wrócić do równowagi.
Poza tym według badań my, kobiety jesteśmy mocniej narażone na takie reakcje organizmu. W przeciwieństwie do mężczyzn, którzy lepiej znoszą rozstanie.
I gdzie tu sprawiedliwość?
Źródło: munchies.vice.com
Zamiast podcinać, dodaj dzieciom skrzydeł! 12 zdań, które powinno usłyszeć twoje dziecko
Dzieci popełniają błędy, dorośli je popełniają, każdy człowiek na świecie ma ich co najmniej kilka na swoim koncie! Perfekcja istnieje tylko w teorii, w rzeczywistości trzeba się kilka razy pomylić, potknąć, a nawet przewrócić, zanim się czegoś nauczymy. Pozwólmy dzieciakom na błędy i sami nie bójmy się im pokazać naszych – to wiele dla nich znaczy!