Lifestyle Psychologia Związek

To, jak trzymacie się za ręce wiele mówi o twoim związku

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
29 maja 2017
1 z 7

1. Dłonie skierowane w dół

Jeśli trzymacie się za ręce w ten sposób, to znaczy, że wasz związek opiera się na szczerym uczuciu, ale nie ma w nim wiele namiętności. Zazwyczaj ten, kto pierwszy chwyta dłoń drugiej osoby kierując ją w dół, ma silniejszą osobowość, często przejmuje inicjatywę, i podejmuje decyzje w imieniu was obojga.

PoprzedniNastępny
Lifestyle Psychologia Związek

Ściśnięty żołądek i złamane serce? Sprawdź, dlaczego ostatnią rzeczą, o której myślisz podczas rozstania jest jedzenie

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
29 maja 2017
Fot. iStock / Dzhulbee
 

Rozstanie to przykry moment w życiu każdego człowieka. To koniec marzeń o wspólnej przyszłości, utrata złudzeń, rozpacz i… brak apetytu. Bo ściśnięty żołądek jest połączony ze złamanym sercem. W jaki sposób? Wyjaśnił to neurobiolog Gert ter Horst.

Usłyszenie od kogoś słów, że to koniec, że już nie będziemy razem, jest bardzo bolesne – zwłaszcza, gdy twoje uczucie wcale nie wygasło. Po takiej deklaracji w twoim organizmie zaczynają zachodzić zmiany. We krwi buzują hormony i przestawiasz się na tryb przetrwania. Adrenalina i kortyzol doprowadzają do bezsenności i braku apetytu. Dlatego ostatnią rzeczą, na jaką masz ochotę, jest jedzenie.

Gert ter Horst, neurobiolog, stwierdził w wywiadzie dla magazynu „Vice”, że twoje przygnębienie i kiepski stan wpływają na apetyt. – Obszary mózgu odpowiedzialne za emocje i emocjonalny ból regulują naszą potrzebę jedzenia. Są one położone obok siebie, dlatego mają wpływ na siebie nawzajem – tłumaczy. Dlatego, kiedy masz złamane serce, nie możesz jeść.

Jednak taki stan nie utrzymuje się zbyt długo. Z jednej strony jest to pocieszające, a z drugiej może trochę przerazić. Ponieważ kiedy minie szok, twój organizm będzie domagał się odrobienia strat. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wtedy będziesz miała ochotę na pizzę i inne wysokokaloryczne i dość niezdrowe jedzenie.

I nie bez powodu pojawi się wtedy także ochota na słodycze. Ich spożywanie podnosi poziom serotoniny, czyli hormonu szczęścia. W ten sposób twój organizm będzie chciał sobie pomóc wrócić do równowagi.

Poza tym według badań my, kobiety jesteśmy mocniej narażone na takie reakcje organizmu. W przeciwieństwie do mężczyzn, którzy lepiej znoszą rozstanie.

I gdzie tu sprawiedliwość?


 

Źródło: munchies.vice.com


Lifestyle Psychologia Związek

Zamiast podcinać, dodaj dzieciom skrzydeł! 12 zdań, które powinno usłyszeć twoje dziecko

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
29 maja 2017
1 z 12

Na pewno sobie poradzisz, spróbuj

Fot. iStock

Zachęcajmy dzieciaki do tego by próbowały, podejmowały starania, same przekonywały się o tym, co potrafią i w czym są dobre. Budujmy w nich otwartą postawę i nie zakładajmy z góry, że z czymś sobie nie poradzą, czegoś nie potrafią, coś jest dla nich zbyt trudne – nawet jeśli o prawda, to zdobędą cenną wiedzę na własny temat. Najważniejsze, by czuły wsparcie najbliższych.

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Talent to droga do osobistego szczęścia. Pełna talentów wiosenna Akademia 5.10.15.

5 cech, które mężczyźni uwielbiają w kobietach

9 złotych zasad miłości… Nigdy nie zapominaj o tych kilku rzeczach