Seks Związek

Seks nie sprawia ci przyjemności? 7 możliwych przyczyn (niektóre dość zaskakujące)

Seksualnie
Seksualnie
21 marca 2018
1 z 1

Seks nie sprawia ci przyjemności? 7 możliwych przyczyn (niektóre dość zaskakujące)

Fot. iStock/kicsiicsi

Niedobór witamin

Poziom testosteronu i estrogenów w dużej mierze zależy od naszej diety. Jeżeli jest niewłaściwa, twój popęd płciowy na pewno na tym ucierpi. Nam się wydaje, że niedobór witamin sprzyja głównie infekcjom, wypadaniu włosów czy problemom z cerą, a to nieprawda. Witamina B, cynk, selen i witamina D są niezbędne do prawidłowej produkcji hormonów, więc upewnij się, że nie brakuje ich w twojej codziennej diecie.

Błahe podejście do seksu

Możesz sabotować swoje libido poprzez traktowanie seksu po macoszemu. Niektóre kobiety potrafią zaplanować dzień co do minuty, ale nigdy w ich rozpisce nie ma seksu. Dlaczego? Ponieważ wydaje im się, że w związku ważniejsze są inne sprawy. Co za bzdura! Nic tak nie pomaga pielęgnować relacji, jak seks. Prawdą jest, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Nie ma się więc co dziwić, że popęd seksualny słabnie, gdy wasze życie erotyczne właściwie nie istnieje.

Porównywanie się z innymi

Bo tamta jest ładniejsza, zgrabniejsza… Bo na pewno w łóżku potrafi robić cuda i nie ma żadnych uprzedzeń… My, kobiety uwielbiamy porównywać się z innymi babkami. Gorzej, że zawsze na ich tle wypadamy słabo. To prostu sposób, żeby wpaść w depresję. Zacznij lubić siebie, a będziesz zaskoczona, co się stanie z twoim libido.

Źródło: Your Tango

PoprzedniNastępny
Seks Związek

8 zaskakujących korzyści płynących z seksu analnego

Seksualnie
Seksualnie
22 marca 2018
1 z 1

8 zaskakujących korzyści płynących z seksu analnego

Fot. iStock/franckreporter

Brak strachu przed ciążą

Wiele kobiet jest totalnie zablokowanych w łóżku z powodu strachu przed ciążą. Seks analny, tak jak i eks oralny eliminuje te obawy. Nie należy go traktować jako metody antykoncepcji,  ale prawdą jest, że nie można w ten sposób zajść w ciążę (mam nadzieję, że wszyscy to wiedzą). Bez tego napięcia, spowodowanego strachem, łatwiej dać się ponieść i odczuć przyjemność w trakcie seksu.

Walka z rutyną

Jeżeli czujesz, że wasz seks zaczyna być nudny, bo wciąż powtarzacie te same schematy, pozycje i jęki, seks analny jest idealnym sposobem, by urozmaicić życie seksualne. Warto spróbować w trakcie okresu, zamiast skupiać się wyłącznie na seksie oralnym w te dni.

Wzrost libido

Jakkolwiek by to głupio nie zabrzmiało, seks analny powoduje, że kobieta czuje się bardziej sexy, że przełamała pewne tabu, lepiej poznała swoje ciało i potrzeby. Nawet jeśli okazało się, że nie jest to spełnienie twoich marzeń, masz na koncie jedno doświadczenie więcej i przynajmniej możesz powiedzieć, że to nie dla ciebie.

Źródło: LovePanky

PoprzedniNastępny
Seks Związek

10 rzeczy, o których myślą kobiety w trakcie seksu, gdy się nudzą

Seksualnie
Seksualnie
20 marca 2018
1 z 1

10 rzeczy, o których myślą kobiety w trakcie seksu, gdy się nudzą

Fot. iStock/101dalmatians

„Co będziemy robić w weekend?”

Pogoda ma być lepsza. Może wycieczka rowerowa? Albo pojedźmy na działkę do Anety, dzieciaki się wybiegają. Genialne! Nim się zorientujesz, już zaplanowałaś wszystkie kolejne weekendy z wakacjami włącznie.

„On tu wcześniej miał ten pieprzyk?”

Ta brodawka też jest jakaś dziwna. Dam sobie głowę uciąć, że wcześniej jej nie miał. Muszę do umówić do dermatologa, to niepokojące.

„Wydaje mi się, czy dzwoni telefon?”

Tak, na pewno dzwoni. Pewnie to coś ważnego. Kto by dzwonił o tej porze? Może to mama, bo ojciec miał zawał? Albo Teresa miała wypadek. Na pewno coś się stało. Zwariuję, jak nie odbiorę.

„Matko kochana, zaraz zasnę”

Ale to będzie wstyd… Nie dam rady, naprawdę. Robi się tak błogo, jestem tak zrelaksowana… On też chyba zaraz zaśnie, bo jakoś niemrawo tymi biodrami porusza.

„Ostatni raz się na coś takiego zgodziłam”

Co za bezsens. Mogłam w tym czasie zrobić tyle rzeczy, a teraz będę musiała siedzieć po nocy, bo temu się seksu zachciało. Dosyć, następnym razem powiem mu, żeby sobie to wybił z głowy.

Inspiracja: Your Tango

PoprzedniNastępny