Seks

Dlaczego kobiety udają orgazmy? Pięć smutnych powodów (poradnik dla panów)

Seksualnie
Seksualnie
6 sierpnia 2022
1 z 1

Dlaczego kobiety udają orgazmy?

fot. Yohann Libot/Unsplash

 

4. Czuje, że jej przyjemność nie ma znaczenia

Zbyt wiele kobiet wierzy, że seks ma być tylko po to, aby sprawić przyjemność mężczyźnie. Tymczasem ona powinna bawić się tak samo jak ty sam. Powinna czerpać korzyści  i przyjemność z seksu. Aby zachęcić ją do cieszenia się własnym ciałem, nie bądź zbyt chciwy w sypialni. Nie sprawiaj, by czuła, że jej jedynym zadaniem jest cię zaspokoić. Upewnij się, że zdaje sobie sprawę, że dbasz o jej przyjemność tak samo jak o własną. Upewnij się, że dajesz tak często, jak go otrzymujesz. Upewnij się, że odwzajemniasz seks oralny.

5. Martwi się, że cię urazi

Czasami może chcieć zatrzymać się w środku seksu bez ukończenia. Może jednak martwić się tym, jak zareagujesz. Może udawać orgazm, aby oszczędzić ci kiepskich uczuć. Upewnij się, że wie, że nie musi tego robić. Jej ciało jest jej własnością. Jeśli chce przestać, może zatrzymać się w dowolnym momencie.

PoprzedniNastępny
Seks

Trzy pytania o seks, na które on musi ci odpowiedzieć, zanim się zaangażujesz w ten związek

Seksualnie
Seksualnie
6 sierpnia 2022
seks
fot. Jonathan Borba
 

Seks jest niezwykle ważny w związku. Zdecydowanie jest kilka kwestii, które trzeba uregulować już na początku znajomości, a już na pewno wtedy, gdy robi się poważniej i np. zapada decyzja o wspólnym zamieszkaniu. Pogadać trzeba o finansach, o tym, jak dzielimy obowiązki, o tym, kto ma jakie nawyki i potrzeby. Tylko w ten sposób masz szansę uniknąć przykrych rozczarowań i awantur – oczywiście nie wszystkich, ale przynajmniej w tych kluczowych sprawach. Wśród tych bardziej przyziemnych są też kwestie potrzeb emocjonalnych, no i oczywiście seksu. Co konkretnie lepiej ustalić zanim zrobi się na to za późno?

Na początku, kiedy nie spędzacie ze sobą całych dni i nocy, seks jest jak święto. Jednak kiedy postawiacie razem zamieszkać zmienia się wszystko. Po „miodowym miesiącu” nadejdzie niestety rutyna. Kiedy spędzacie razem każdą noc, łatwo jest wpaść w pułapkę myślenia „mamy okazję zawsze, nic się nie stanie jak przełożymy”. I oczywiście nic się nie stanie, ale eksperci zwracają uwagę, że jednak często rutyna gasi ogień w sypialni.

Dlatego ważne jest, abyście wcześniej porozmawiali o swoim życiu seksualnym. W ten sposób unikniecie wszelkich potencjalnych problemów i kwestii spornych, które mogą pojawić się w życiem seksualnym.

1. Co wprawia cię w nastrój do seksu?

Musisz wiedzieć, jakie uczucia są najbardziej skuteczne w wywołaniu w partnerze do nastroju do seksu. Czy musi czuć się bezpiecznie? Czy musi czuć się szczęśliwy? Czy lubi czuć się kochany i otoczony opieką? A może lubi spontaniczne akcje, szybkie numerki i dreszczyk emocji? Jeśli poznacie odpowiedzi na te pytania, łatwiej będzie wam stworzyć warunki do intymnych spotkań.

2. Jak często chcesz uprawiać seks?

Ponownie, naprawdę ważne jest, abyście oboje dobrze zarządzali swoimi oczekiwaniami i przekazywali sobie nawzajem te oczekiwania. Nie chcecie przecież skończyć z poczuciem bycia oszukanym. Lepiej wiedzieć od razu, że ktoś wcześnie wstaje, żeby pobiegać, dlatego seks późno w nocy, bo ta druga osoba gra na komputerze do północy nie będzie wchodził w grę. Albo, że on potrzebuje codziennie, a tobie wystarczy raz w tygodniu. Unikniecie wielu frustracji i nieporozumień ustalając to wcześniej.

3. Jaka jest twoja najsilniejsza fantazja seksualna?

Wiedząc, co was czeka, będziecie mogli wspólnie te fantazje odkrywać. Lepiej wiedzieć od razu, naprawdę.


Seks

Zrób mi dobrze ustami!

Seksualnie
Seksualnie
5 sierpnia 2022
1 z 1

Zrób mi dobrze ustami!

fot. Dainis Graveris/Unsplash

3. Zwolnij

Cipka jest jak kwiat – delikatna, ale po dotknięciu we właściwy sposób może kwitnąć. Na litość boską, proszę, przestań być tacy szorstki. Żadna z nas nie lubi, gdy wpychasz dwa palce do środka i grzebiesz jak w słoiku z miodem, albo kiedy mocno uderzasz palcem. Wszyscy narzekacie, że nie możecie znaleźć punktu G, a to dlatego, że idziecie o około 20 cm za daleko i poruszacie się tak szybko, że powoduje to dyskomfort. Musisz zacząć lekko. Proszę. To wszystko. Baw się nią, ale spróbuj jej nie zniszczyć.

Pozdrawiamy, właścicielki cipek.

4. Bądź cierpliwy

Większość kobiet nie dochodzi w ciągu dwóch i pół sekundy. Potrzeba nam czasu, aby zbudować podniecenie. Musimy być stymulowane psychicznie i fizycznie, aby osiągnąć orgazm, więc próba przyspieszania tylko nas odstrasza. Musimy się zrelaksować i cieszyć się chwilą. Nie mogę ci powiedzieć, ile razy już byłam w ogródku, już witałam się z gąską, ale wtedy padało: doszłaś? No nie doszłam, mój drogi, nie doszłam.

To sprawia, że moja krew się gotuje. Czy doszłam?! Jęczę w ekstazie, mówiąc ci, że zaraz to zrobię, a ty właśnie przestałeś… Czy słyszałeś jakieś psy wyjące w oddali? Doprowadza mnie to do szału, ponieważ niecierpliwość odstrasza orgazmy. Płynie z powrotem w dół tej rzeki tak szybko i daleko od pożądanego celu. Czy my narzekamy, gdy dostajemy szczękościsku przy robieniu wam loda przez 25 minut, bo wciąż przeciągacie moment szczytowania? Nie. Czy to nietakt, że oczekujemy tego samego? Nie sądzę.

5. Zostaw swoją wrażliwość za drzwiami

Jeśli kobieta poprosi cię o zrobienie czegoś konkretnego lub zmianę tempa, nie denerwuj się ani nie obrażaj. Kobieta zna swoją cipkę lepiej niż ty, więc jeśli czegoś chce lub mówi ci, w jaki sposób może szybciej dobić do brzegu, słuchaj i działaj zgodnie z tymi wskazówkami. Musisz zostawić swoje ego za drzwiami i nie zachowywać się tak, jakbyś zjadł wszystkie rozumy. Być może w ciągu ostatnich dwóch lat przeleciałeś 50 dziewcząt, ale każda kobieta jest inna. Zawsze miej to z tyłu głowy.

PoprzedniNastępny