Seks

Cztery pozycje, dzięki którym wasz seks będzie trwał dłużej [18+]

Seksualnie
Seksualnie
10 lipca 2019
Fot. iStock
 

Artykuł dla osób pełnoletnich.

Bywasz zawiedziona, że to już? Że koniec? Że niby fajnie, ale ty chciałabyś więcej i to nie tylko pieszczot, ale po prostu seksu, by on został w tobie jeszcze dłużej.

Cóż – długość stosunku to bolączka i kobiet i mężczyzn. Faceci wstydzą się, że nie są w stanie „wytrzymać dłużej”, kobiety frustrują, bo już prawie doszły i… koniec. Ale uwaga, można pomóc sobie nawzajem. Jest kilka pozycji, dzięki którym was seks może się wydłużyć, dzięki czemu oboje osiągnięcie większą satysfakcję.

Ty na górze

Pozycja „kobieta na jeźdźca” jest łatwą i świetną metodą opóźniania męskiego szczytowania, ponieważ pozwala kobiecie kontrolować poziom penetracji i tempo. Ta pozycja jest też bardzo dobra, ponieważ właśnie przy niej wiele kobiet osiąga orgazm pochwowy, szybciej niż w innych pozycjach.

Na łyżeczkę

Leniwie, blisko. To pozycja, którą charakteryzuje płytka penetracja, która może opóźnić kulminację. W tej pozycji mężczyzna może się zatrzymać, by w razie potrzeby zapanować nad poziomem swojego podniecenia.

Wieniec

Nie trzeba kojarzyć ze świątecznym czy cmentarnym. Wręcz przeciwnie, może okazać się świetną pozycją dla dłuższego seksu. Polega na tym, że siedzisz na swoim partnerze nogami oplatając go w talii – stąd wieniec. Podobnie, jak w pozycji na jeźdźca możesz kontrolować szybkość i głębokość penetracji. Do tego partner może bawić się twoją łechtaczką czy to palcami, czy wibratorem.

Nirwana

Nie wiem, kto wymyślił tę nazwę. W każdym razie chodzi o pozycję misyjną, ale ze złączonymi przez kobietę nogami. Wówczas mężczyzna może wejść płytko, penisem drażnić twoją łechtaczkę i kontrolować moment, w którym trudno byłoby mu zapanować nad podnieceniem.

Warto jednak wiedzieć, że tak naprawdę w większości przypadków nie chodzi o konkretną pozycję. Gdy twój partner nauczy się rozpoznawać swoje reakcje, które sugerują nadchodzący szczyt, może włączyć hamulce bez względu na to, w jakiej pozycji się kochacie. Może dać ci szansę na załapanie oddechu, zmianę pozycji i przesunięcie „efektu końcowego”.


Seks

Dlaczego twój facet zasypia po seksie? Być może znamy odpowiedź

Seksualnie
Seksualnie
15 lipca 2019
Fot. iStock
 

Leżysz w łóżku po fantastycznym seksie, a on… śpi. Zasypia jak dziecko zaraz po, a ty chciałabyś przytulić się, porozmawiać, pobyć razem. Cóż nie ma jednoznacznego naukowego wyjaśnienia, dlaczego faceci zasypiają po seksie. Ale jeśli się nad tym dłużej zastanowić, warto przypomnieć sobie, że u mężczyzn związek między seksem a snem jest bardzo silny. Wystarczy wspomnieć nocne polucje, poranne erekcje, ze snem od momentu dojrzewania seks i sen są ze sobą tożsame.

Po orgazmie zarówno u mężczyzn jak i u kobiet uwalania się oksytocyna, prolaktyna, kwas gamma-aminomasłowy (GABA) i endorfiny. Każdy z tych hormonów przyczynia się do uczucia senności. Wiadomo, że hormon oksytocyna nazywany „hormonem przytulania”, ponieważ wywołuje potrzebę bliskości i przywiązania. W jednym z badań wykazano, że oksytocyna hamuje męskie zachowania seksualne i być może sprawia, że faceci czują się nasyceni i zrelaksowani.

Prolaktyna jest kolejnym graczem w próbie rozwiązania zagadki seksu i snu. Jest ona wytwarzana w przysadce mózgowej, a jej najbardziej znaną funkcją jest stymulacja laktacji. Uważa się, że prolaktyna łagodzi podniecenie seksualne po orgazmie i odciąga myśli od seksu. Być może przyczynia do uczucia senności.

GABA i endorfiny również działają uspokajająco i mogą sprawiać, że facet po seksie zasypia. Być może intensywność przeżywania orgazmu w przypadku niektórych stosunków jest silniejsza niż kobiet, stąd też większy wyrzut hormonów, które w efekcie go usypiają.

FB/ohmepl


Seks

Co się dzieje z penisem po seksie?

Seksualnie
Seksualnie
14 czerwca 2019
Co się dzieje z penisem po seksie?
Fot. iStock/RapidEye – Co się dzieje z penisem po seksie?

Nasze ciała są prawdziwym cudem. Szkoda tylko, że tak mało o nich wiemy, zwłaszcza od strony naszej seksualności. Nie zastanawiamy się zbytnio nad tym, co dzieje się z naszymi ciałami, gdy się kochamy, jak reagują po seksie. Czy na przykład wiesz, co się dzieje z penisem po seksie. Są rzeczy, których nawet mężczyźni nie są świadomi.

Sam akt seksualny składa się z czterech faz. W początkowej fazie podniecenia, zwanej również pożądaniem, nasze ciała zaczynają reagować na pobudzenie; płytszy oddech i przyspieszenie rytmu serca, kobiety robią się wilgotne, a penis zaczyna wypełniać się krwią i staje się lekko wyprostowany. Erekcja staje się silniejsza w drugiej fazie, kiedy jądra wycofują się do moszny. Trzecia faza to orgazm lub kulminacja aktu; tutaj nasienie zbiera się i wytryskuje, gdy penis doświadcza silnych skurczów. Wreszcie, w fazie rozwiązywania, ciała partnerów powracają do etapu poprzedzającego pobudzenie.

To, co dzieje się w tej fazie rozdzielenia, jest fascynującą kombinacją zjawisk hormonalnych i mięśniowych. Wyjaśnia to również, dlaczego druga runda jest łatwiejsza dla kobiet niż dla mężczyzn.

Nikogo nie dziwi, że po wytrysku penis staje się prawie zwiotczały. Mózg uwalnia neuroprzekaźniki, próbując uspokoić poziom podniecenia ciała, który sygnalizuje rozluźnienie mięśni w narządzie.

Co się dzieje z penisem po seksie?

Rozprasza przepływ krwi

Penis ma dwa kanały zwane ciałami jamistymi, które są wypełnione naczyniami krwionośnymi. Kiedy mężczyzna zostaje pobudzony, mięśnie ciał jamistych rozluźniają się, umożliwiając krwi wypełnienie naczyń. Gromadzenie się krwi ostatecznie powoduje ciśnienie, które wywołuje erekcję. Po orgazmie mięśnie prącia kurczą się, umożliwiając przepływ krwi i powodując wiotkość narządu.

Nie może mieć kolejnej erekcji od razu

Kobiety są w stanie podniecić się i osiągnąć szczyt jeden po drugim zaraz po pierwszym stosunku. Z drugiej strony mężczyźni po ejakulacji przechodzą tzw. „okres refrakcji”, podczas którego nie może mieć erekcji. Czas trwania tego okresu zależy od kilku zmiennych, między innymi od wieku. Młodsi mężczyźni mogą być gotowi dalszy seks zaledwie kilku minut po pierwszy razie, podczas gdy starsi mężczyźni mogą potrzebować pół godziny lub nie być w stanie osiągnąć już więcej erekcji. Co ciekawe, fińskie badania wykazały, że starsi mężczyźni częściej uprawiający seks, rzadziej doświadczają zaburzeń erekcji.

Erekcja bez orgazmu jest możliwa

Co ciekawe niektórzy mężczyźni mogą mieć erekcję w okresie refrakcji, ale bez szczytowania, co może być korzystne dla drugiej strony, która jeszcze nie osiągnęła punktu kulminacyjnego.

Czasami pojawia się problem

W kontekście seksu i penisa najczęściej mówiąc o problemie, myślimy o braku erekcji. Tymczasem zdarza się tak, że krew pozostaje uwięziona w ciałach jamistych, powodując, że penis pozostaje w wzwodzie. Stan ten zwany jest priapizmem i może być wywołany lekami lub problemami medycznymi, jak np. anemia sierpowata. Może być także wynikiem urazu, który wpływa na przepływ krwi przez prącie. Priapizm może być dość bolesny i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

Odwiedź nas na Facebooku