Seks

12 rzeczy, o których musisz wiedzieć, zanim pójdziesz do seksuologa

Redakcja
Redakcja
8 marca 2018
1 z 1

12 rzeczy, o których musisz wiedzieć, zanim pójdziesz do seksuologa

Fot. iStock/PeopleImages

Nie oceniaj preferencji swojego partnera

Chwała mu za to, że ci w ogóle o nich powiedział. Ciesz się, zamiast go oceniać. Spróbuj się przełamać i spełnić jego fantazję, a jeśli to nie wchodzi w rachubę, z szacunkiem wyjaśnij mu, dlaczego. W szczęśliwych związkach ludzie mogą otwarcie mówić o wszystkich swoich potrzebach i obawach bez strachu, że zostaną osądzeni.

Nie udawaj, że problemu nie ma

Niektórzy potrafią latami udawać, że wszystko jest ok. Rezygnują z seksu lub przeciwnie – zmuszają się do niego. Bywa, że problemy same mijają, ale na ogół tylko się pogłębiają. Dlatego tak ważne jest, żeby poszukać pomocy jak najszybciej.

Spuść trochę z tonu

Udane życie seksualne oparte jest na zabawie. W łóżku ma królować pasja i pożądanie, ale nie może też zabraknąć śmiechu i radości. Nie traktuj seksu śmiertelnie poważnie, bo czar pryśnie. I nie zapomnij też o przełamywaniu rutyny. Naprawdę warto eksperymentować. To nie musi być nic spektakularnego, ale może nowa pozycja? Inne miejsce? Seksowna bielizna? Porno w tle?

Podczas terapii nie spotka cię nic złego

Seksuolog zrobi wszystko, żebyś nie czuła się ani zawstydzona, ani zażenowana. To najważniejsze w momencie, gdy masz rozmawiać z kimś obcym o seksie. Nie musisz się więc obawiać, że w trakcie terapii będziesz odczuwać dyskomfort. Owszem, niektóre tematy nie są miłe, ale nie musisz się obawiać, że zostaniesz ośmieszona lub uznana za wariatkę.

Planowanie seksu nie jest złym pomysłem

Niektórym osobom kojarzy się to z gwoździem do trumny. Jeśli musisz umawiać się ze swoim partnerem na seks lub wciskać go gdzieś w swój grafik, to jest z wami naprawdę źle. Otóż niekoniecznie. Zaplanowany seks może być równie ekscytujący i satysfakcjonujący jak szybki, spontaniczny numerek.

Terapie nie są tylko dla par

Nawet jeśli nie jesteś w związku, możesz mieć problemy ze swoją seksualnością (może właśnie z tego powodu nie udaje ci się utrzymać relacji, hmm?). Szczególnie, jeśli masz za sobą jakieś traumatyczne doświadczenie. Rozważ terapię indywidualną.

Terapia nie oznacza rychłego końca

Boisz się, że wasz związek wisi na włosku, skoro musicie korzystać z pomocy seksuologa? Być może faktycznie macie kryzys lub pojawił się problem, z którym sami nie potraficie się uporać. To, że trafiliście to gabinetu, świadczy o tym, że wam zależy. Jesteście na dobrej drodze, żeby z tego wyjść.

Źródło: Reader’s Digest

PoprzedniNastępny
Seks

Kobiety nie żałują seksu bez zobowiązań w dwóch przypadkach

Redakcja
Redakcja
8 marca 2018
Fot. iStock/bymuratdeniz
 

„Nie wypada, nie powinnam, co on o mnie pomyśli” – kotłuje się w głowie kobiety, kiedy widzi mężczyznę, który robi na niej piorunujące wrażenie. I wcale nie chodzi o walory jego osobowości, zwyczajnie – budzi pożądanie i jedyne o czym jesteś w stanie myśleć to: „Poszłabym z nim do łóżka”. Różnie się to kończy. Czasami uprawiamy seks z dopiero co poznanym mężczyzną korzystając z chwili, czasami się wycofujemy.

Badania przeprowadzone przez naukowców z Norwegii pokazują, że kobiety zdecydowanie częściej niż mężczyźni żałują seksu bez zobowiązań. Dlaczego? A raczej powinniśmy spytać: w jakich przypadkach? Przede wszystkim wtedy, gdy seks był kiepski albo nie satysfakcjonował nas w pełni.

Okazuje się jednak, że kobiety są zadowolone z decyzji o przypadkowym seksie, kiedy – same zainicjowały spotkanie, wykonały pierwszy ruch. Druga istotna rzecz – to świetny seks, ten zdecydowanie niweluje poczucie, że źle postąpiłyśmy.

Główny autor badań dr Leif Edward Ottesen Kennair z Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii, powiedział: „Kobiety w przeszłości miały dużo więcej do stracenia podczas seksu bez zobowiązań. Gdyby zaszły w ciążę, mężczyzna mógł odejść bez żadnych kosztów z jego strony, ewentualnie z szarganą reputacją, podczas gdy wychowanie dziecko byłoby po stronie kobiety. Dzisiaj to kobiety bardziej dbają o antykoncepcję niż mężczyźni”.

Badania pokazały również, że kobiety rzadziej decydują się na przypadkowy seks, ponieważ mają mniejsze szanse na orgazm niż mężczyźni.


źródło: dailymai.co.uk

 


Seks

Życzę wam, żebyście miały obok siebie facetów, od których nie musicie dostawać kwiatów w Dzień Kobiet

Listy do redakcji
Listy do redakcji
8 marca 2018
Fot. iStock/ZoranMilisavljevic83

Drogie Panie, w dniu waszego święta chciałem się z wami podzielić pewną refleksją. Od wielu lat obserwuję całe to zamieszanie wokół Dnia Kobiet. Najpierw – jako chłopiec byłem zmuszony całować ciocie w rękę, dawać kwiatki koleżankom w szkole, jako dorosły facet kompletnie nie rozumiem, po co my – faceci – jesteśmy w ten dzień wciągani. Na kilka dni wcześniej już czuje się to całe napięcie: „Pamiętaj, ósmy marca, nie wtop, kup kwiata, a najlepiej coś jeszcze”. Pamiętaj, bo inaczej będziesz miał przesrane. Myślę, że dla wielu facetów, ten dzień nie kojarzy się z niczym miłym i ważnym, raczej z obowiązkiem do spełnienia. Bo czy ona będzie mogła się pochwalić choćby kwiatkiem przed koleżankami, a może jakimś prezentem. Jakby to świadczyło o waszej wartości. Bo jedna tylko różę, inna nową torebkę, a jeszcze jakaś została zaproszona na kolację.

Chciałem wam w tym dniu życzyć, żebyście w końcu przestały się w nas przeglądać. Odnoszę wrażenie, że to, czy będziemy o was pamiętać w Dniu Kobiet jest dla was nadrzędną wartością. Czy któraś z was pomyślała dzisiaj o sobie: „Fajnie, jest być kobietą” i to nie dlatego, że dostała kolejnego kwiatka? Że ktoś o niej pamiętał, że na Facebooku dostała życzenia, wątpliwej jakości, często seksistowskich do bólu – co najlepsze – widzę to ja jako facet, a dziewczyny rozpływają się w podziękowaniach dla „pięknych kobiet”.

Chciałem też wam życzyć, żebyście zaczęły jednak żyć swoim życiem, a nam trochę odpuściły. Nie jesteśmy do tego żeby umilać wam czas i was dowartościowywać, żeby być czymś na pokaz. A serio, tak się czasami czujemy. „Zobaczcie, jakiego mam cudownego faceta, pamiętał”. Masakra. A gdyby nie pamiętał? To co? To byś płakała w kącie, zacisnęła zęby, strzeliła focha? Przecież jak facet jest z tobą, to wie, na czym ci zależy, co jest dla ciebie ważne. Nie trzeba się chwalić tym, że dobrze się rozumiecie. No chyba, że przez tydzień wiercisz mu dziurę w brzuchu, a ostatecznie w sieci zamawiasz torebkę, za którą płacisz z jego konta. No faktycznie, jest się czym chwalić. Nową torebką od męża, który pamiętał. A jeśli nie pamiętał? Czy naprawdę jest w tym coś złego, czy na na co dzień nie dajemy wam wystarczających powodów, żebyście wierzyły, że was kochamy, szanujemy, że nam na was zależy?

Dlatego życzę wam jeszcze, żebyście miały obok siebie facetów, od których nie musicie dostawać kwiatów w Dzień Kobiet. Żebyście świętowały ze swoimi przyjaciółkami, siostrami, koleżankami, a nie uwieszały się na partnerze i liczyły, że on uczyni ten dzień dla was wyjątkowym. Błagam. Jesteście fajne, mądre, my naprawdę nie musimy wam tego udowadniać. Same powinniście o tym wiedzieć, co więcej – być o tym przekonane. Bo inaczej, to wszystko o kant tyłka rozbić.

Nie chcę dawać kwiatów ciotkom, szwagierkom, koleżankom w pracy, których nie lubię. Nie chcę czuć na sobie tego spojrzenia pod tytułem: „Cham i prostak, nawet docenić nie potrafi”. Tyle, że ja mam swoją żonę, którą kocham, której dzisiaj dałem kwiaty, bo chciałem, bo jest ona dla mnie ważna i cieszę się, że mogłem jej dzisiaj po raz kolejny to pokazać. Dlaczego mam obdarowywać kogoś, tylko dlatego, że formalnie obchodzi dzisiaj jakieś święto. Ja nie wymagam, żeby na urodziny każdy składał mi życzenia, cieszę się z tych, które są szczere, bo ktoś pamiętał. I nie, nie oznaczam swoich urodzin na Facebooku, tak jak nie składam życzeń z okazji Dnia Kobiet wszystkim kobietom.

Zastanawiam się, ile z was dzisiaj zamiast o tym, co dostanie od męża, partnera, kolegów z pracy, pomyślała, że w tym roku mija 100 lat od nadania praw wyborczych kobietom. Że to, gdzie dzisiaj jesteście zawdzięczacie tylko i wyłącznie sobie – kobiecej sile, ambicji, upartości i świadomości tego, co jest ważne, o co warto walczyć. A naprawdę warto czasami zabijać się o tę różę czy zaproszenie na kolację? Pomyślcie dzisiaj o sobie bez całego męskiego tła, które, z tego co widzę, jest wam niezbędne do funkcjonowania. Dajcie spokój, nam, facetom, którzy nie chcą każdej napotkanej znajomej kobiecie składać życzeń i się z nią ściskać. Wiemy, że jesteście ważne, że bez was, co my byśmy zrobili. Ale też proszę – odpuścicie. Świętujcie WASZ dzień, nie zmuszajcie nas do świętowania. W tym dniu bądźcie same dla siebie ważne. Zresztą nie tylko w tym, każdego dnia.


Zobacz także

„Zaraz urwą mi się cycki” czyli o czym myślą kobiety w trakcie pozycji od tyłu

Jak jest z tą spermą? Łykać czy nie? [18+]

orgazm

Przyjemność i nic poza tym? Temu miał służyć kobiecy orgazm