Go to content

Co robi mężczyzna, gdy już dłużej nie chce być w związku? Czeka, aż go zostawisz

Nie każdy rodzaj miłości trwa wiecznie, nie każda miłość, która się skończy, zakończy się rozstaniem bez żalów i oskarżeń. Nie wszyscy mają odwagę, by powiedzieć, że przestali kochać. Badania wykazują, że to kobiety dużo częściej są w stanie wyznać partnerowi, że ich uczucie wygasło, podczas gdy panowie wolą trwać w związku, oddalając się coraz bardziej od partnerki i czekając, aż ona sama zauważy, że „coś jest nie tak” i zakończy za nich tę relację.

Zerwanie jest trudne, ponieważ żadna ze stron nie chce wyjść na „tą złą”.  Wiadomo jednak nie od dziś, że dużo bardziej szkodliwe, głównie po względem psychicznym i emocjonalnym, jest trwanie w związku, w którym nie ma już miłości. Jeśli nie jesteś pewna, co tak naprawdę dzieje się w jego sercu, przeczytaj jakie objawy zwiastują koniec jego uczuć. Oczywiście, zanim wpadniesz w panikę, najpierw zaproponuj szczerą rozmowę.

Duże wahania nastroju

W jednej chwili będzie zadowolony, za chwilę zaatakuje cię z byle powodu. Kiedy nienawidzisz sytuacji, w której się znajdujesz, ale nie masz racjonalnych powodów by ją zakończyć, szukasz konfrontacji, sprzeczki, by zasiać ziarno wątpliwości. Wynajdujesz sobie powód.

Brak przeprosin

Twój partner nie marnuje na nie czasu, skoro wie, że za chwilę i tak wszystko się skończy. Nie świadczy to najlepiej o osobie, z którą jesteś, ale pamiętaj, że zmieniamy się wszyscy pod wpływem emocji i wyrzutów sumienia, które nami targają, a których nie chcemy czuć.

Izolacja

Foch, ciche dni, zablokowanie wiadomości od ciebie… Sposobów jest mnóstwo, a każdy z nich ma na celu wytworzenie dystansu, odcięcie kontaktu z Tobą, czy to osobiście, przez Internet. Jeśli to wasi wspólni znajomi, a nie on sam komunikują ci jakąś ważną wiadomość dotyczącą jego życia, to jasny znak, że się od ciebie świadomie oddala.

Irytacja

Wszystko, co robisz, sposób w jaki to robisz, to, co mówisz… Wszystko go denerwuje, nawet jeśli nigdy wcześniej mu nie przeszkadzało. Nagle znalazł w tobie mnóstwo wad, o których mówi ci otwarcie. Krytykuje, dołuje cię, znajduje problemy tam, gdzie ich nie ma. To jego sposób zna zracjonalizowanie sobie swojej decyzji o zakończeniu związku.

Brak planów na przyszłość

Nie planuje się przyszłości z kimś, kogo się już nie kocha, to dość oczywiste. Dlatego on, nie będzie podejmował rozmów o kupnie większego mieszkania, o wspólnym urlopie, o nowym etapie w waszym związku. Nie będzie też z tobą jeździł do znajomych, czy rodziny i udawał, że jest szczęśliwy. Nie podejmie żadnej głębszej dyskusji. Waszej przyszłości dla niego nie ma.

Brak seksu

Dystans fizyczny uznaje się na jeden z głównych sygnałów wygaśnięcia uczucia, ale oczywiście może mieć on jeszcze inne podłoże. Tu sprawa jest delikatna i podstawą jest dobra komunikacja. Jeśli twój partner wyraznie się od ciebie oddalił, kobniecznie z nim o tym porozmawiaj.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

1/1 Kiedy mężczyzna chce odejść

Nagła potrzeba „przestrzeni”

Jasne, że oboje jej potrzebujecie. Ale kiedy on chce coraz więcej wolnego czasu spędzać sam, zajęty „swoimi sprawami”, „swoimi znajomymi”, nie poświęcając ci chwili uwagi, jest dość jasne, że po prostu nie ma ochoty przebywać w twoim towarzystwie. Być może ma wyrzuty sumienia w stosunku do ciebie, a to nie jest przyjemne uczucie. Woli go sobie zaoszczędzić trzymają się z daleka.

Brak wysiłku

Za banalnym stwierdzeniem, że związek to ciężka praca obu stron, kryje się banalna prawda: nie da się zbudować trwałej relacji, jeśli stara się o to tylko jedna ze stron. Kiedyś mógł dla ciebie stać godzinę w korku, dziś nie stać go nawet na „drobne poświęcenia”. Relacja trwa dzięki tobie i twoim staraniom. Sprawa jest jasna – najchętniej zamknąłby ten etap swojego życua, ale wymyślił coś sprytniejszego: poczeka, aż sama się zorientujesz i odejdziesz.

Brak słów miłości

Oczywiście są osoby, które z natury rzadko mówią o uczuciach, ale kiedy już z ich ust padną słowa „kocham cię”, nie są to słowa rzucane na wiatr, to się czuje. Jeśli wyznania miłości na stałe zniknęły z waszej codzienności, warto się o nie upomnieć, warto zapytać, czy uczucie już się wypaliło. Szczera rozmowa potrafi oczyścić atmosferę, a przede wszystkim pozwoli wam zorientować się na jakim etapie znajduje się wasza relacja i czy jest o co walczyć.


Na podstawie: tetribe.net