Psychologia Związek

Jak przeforsować swoje zdanie w związku? Strategia dostosowana do jego znaku zodiaku

Redakcja
Redakcja
27 kwietnia 2018
1 z 12

Baran

Fot. iStock / shapecharge

Z baranem jest ten problem, że chce załatwić sprawy po swojemu, dlatego też warto najpierw wysłuchać, co ma do powiedzenia. Trzeba go trochę połechtać, powiedzieć, że ceni się jego zdanie i pewność siebie. Chciałby siłą przeforsować swoje zdanie, ale jeśli poświęcisz mu dużo uwagi, docenisz, a na koniec zaprezentujesz swoje uwagi i argumenty, powinien dać się przekonać. Wiesz – trochę tak jakby to ostatecznie on wpadł na ten genialny pomysł.

PoprzedniNastępny
Psychologia Związek

9 nawyków, które mogą powodować bóle głowy

Redakcja
Redakcja
27 kwietnia 2018
1 z 1

9 nawyków, które mogą powodować bóle głowy

Fot. iStock/Vertigo3d

6. Zbyt mała ilość płynów

Dużo mówi się o tym, żeby nie tylko w upalne dni zadbać o nawodnienie organizmu. Jest to ważne przede wszystkim dla mózg, który aż w 80% składa się z wody. Już 2% odwodnienia powoduje obniżenie wydolności mózgu i powstawanie bólu głowy. Wystarczy wyrobić sobie nawyk regularnego popijania małymi łykami wody, aby pozbyć się problemu.

7. Siedzenie w przeciągu

Dotyczy to np. jazdy samochodem i otwierania okna lub włączania klimatyzacji. Chłodniejsze powietrze wpływa na pogorszenie krążenia krwi w mięśniach, co wpływa na zahamowanie dopływu dotlenionej krwi do mózgu.

8. Palenie papierosów

Palenie szkodzi nie tylko nie tylko naszym płucom. Ci, którzy palą wiele lat mają problemy z ukrwieniem kończyn oraz mózgu. Naczynia krwionośne poprzez wpływ dymu tytoniowego zwężają się znacznie, a substancje smoliste wpływają na zarastanie drobnych naczyń krwionośnych i zaburzenia dostarczaniu tlenu do mózgu.

9. Omijanie lekarza

Nie wszyscy przepadamy za wizytami u lekarzy specjalistów, jednak bóle głowy mogą wynikać na skutek wielu chorób. Zaliczamy do nich między innymi:

  • choroby wątroby i zapalenia pęcherzyka żółciowego,
  • schorzeniach nerek,
  • procesy zapalne np. zatok, w obrębie uszu, zębów,
  • za wysokie lub za niskie ciśnienie krwi.

Jeśli ból głowy pojawia się regularnie, warto dla pewności skonsultować się z lekarzem. To najlepszy sposób na znalezienie przyczyny i rozwiązanie problemu.

źródło: www.powerofpositivity.com

PoprzedniNastępny
Psychologia Związek

Szampon i odżywka Buña – idealny duet dla słowiańskich włosów

Redakcja
Redakcja
27 kwietnia 2018
Fot. Materiały prasowe

Słowianki to piękne kobiety, które niestety zmagają się z problemem cienkich, słabych i często także… wypadających włosów. Zima również nie sprzyja ich kosmykom, wzmagając wypadanie oraz pozostawiając je suchymi, płaskimi i wyglądającymi niezdrowo. W tej sytuacji Polkom z pomocą przychodzi marka Buña. Dzięki ekstraktowi z szałwii zawartemu w szamponie i odżywce marki szybko przywrócimy naszym pasmom piękny połysk i zdrowy wygląd, a dodatkowo zwiększymy ich objętość oraz ułatwimy ich układanie.

Szampon do włosów cienkich i osłabionych z szałwią

Głębokie odżywienie włosów i skóry głowy po zimowych chłodach to zasługa połączonego w tym szamponie ekstraktu z szałwii z nawilżającą gliceryną. Zawarte w produkcie składniki wygładzające i dodające objętości skutecznie zniwelują problem opadających włosów oraz nadadzą im zdrowy wygląd. Po umyciu kosmyki będą miękkie, lśniące i wygładzone, ich objętość będzie wyraźnie zwiększona, a do tego będą się doskonale układać.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Odżywka do włosów cienkich i osłabionych z szałwią

Odżywka dopełni efektu działania szamponu pozostawiając włosy mocniejszymi, odżywionymi i lśniącymi. Dodatkowo pomoże ona wyraźnie zwiększyć objętość fryzury. Taki efekt gwarantuje zastosowany w kosmetyku ekstrakt z szałwii, który głęboko odbudowuje włosy oraz kompleks dodający objętości, który poprawia ich wygląd bez obciążania.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Sugerowana cena szamponu: 8,99 zł

Sugerowana cena odżywki: 7,49 zł


Artykuł powstał we współpracy z marką Buña


Zobacz także

Królowe dramatu. Co się dzieje w głowie twojej córki, kiedy dorasta

DUUUP!!!

„Oddałam ci wszystko” – mówisz. Właśnie. Nie chciałem