Lifestyle Związek

Planujesz ślub i wesele? Nie popełniaj tych błędów!

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
17 kwietnia 2018
1 z 1

Planujesz ślub i wesele? Nie popełniaj tych błędów!

Fot. iStock/olegbreslavtsev

Kupno określonej sukni

Wybór odpowiedniej sukni ślubnej to trudne zadanie. Być może już od czasów dzieciństwa wiesz, jak chciałabyś tego dnia wyglądać. Wiele kobiet musi jednak porzucić swoje marzenia, ponieważ na przymiarkach okazuje się, że w danym fasonie źle się prezentuje. To dobrze, że wiesz czego chcesz, ale spróbuj spojrzeć na siebie z innej perspektywy i słuchaj opinii innych osób, które doradzają ci podczas zakupów. Chociaż oczywiście najważniejsze jest to, żebyś ty czuła się dobrze w swojej sukni ślubnej, warto zastanowić się, czy będzie pasowała do całej, ślubnej otoczki.

Rezygnacja z próbnego makijażu i fryzury

To bardzo ważna sprawa. Wszystkim nam zależy na tym, żeby tego dnia wyglądać zjawiskowo. Jednak to, co podoba się tobie, niekoniecznie musi podobać się również twojej, umówionej z wyprzedzeniem wizażystce. Spotkajcie się wcześniej, omówcie szczegóły ceremonii, pokaż zdjęcie sukni ślubnej. Poproś o wykonanie kilku różnych makijaży i zdecyduj, który najbardziej ci odpowiada, a później zrób sobie zdjęcie. To samo dotyczy fryzury.

Oszczędzanie na kamerzyście i fotografach

Oczywiście, wszystko można zrobić po kosztach. Za kamerą może stanąć wujo Władek, a z aparatem będzie biegał nastoletni syn twojej przyjaciółki. Nie ma w tym nic złego, jednak musisz liczyć się z tym, że takie pamiątki mogą być „różnej” jakości. Jeśli zależy ci na zdjęciach i filmie, dobrze zastanów się nad wyborem. Przejrzyj portfolio polecanych usługodawców, porozmawiajcie o kosztach i terminach realizacji. Następnie dokładnie określ na czym ci zależy. Powiedz, co ma się znaleźć na zdjęciach lub nagraniu, a co nie musi. To ważne, bo takie zdawanie się na kogoś może skończyć się tym, że później brakuje zdjęcia przedstawiającego ważny dla was moment.

Umawianie się „na gębę”

Wszelkie ustalenia odnośnie ślubu i wesela najczęściej odbywają się kilka, kilkanaście miesięcy przed planowaną datą. Do tego czasu można wszystko zapomnieć. Dlatego tak ważne jest podpisywanie umów – powinny o to zadbać obie strony. Ustalanie czegoś „na gębę” jest po prostu szalenie ryzykowne. Lepiej z rezygnuj z usług osoby, która nie chce podpisać umowy. Coś zapewne jest na rzeczy…

 

PoprzedniNastępny
Lifestyle Związek

Dlaczego niektórzy z nas lubią dominujących partnerów i czy takie związki są szczęśliwe

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
17 kwietnia 2018
Fot. istock/MStudioImages
 

Czy pociągają cię raczej łagodni partnerzy, czy tacy, którzy lubią tobą „dowodzić”? Zdaniem psychologów, odpowiedź na to pytanie zależy od twojej osobowości i… płci. Kobiety często wybierają „złych chłopców”, a mężczyźni o ugodowym charakterze, sterujące nimi „zdecydowane” panie.  Czy to dobrze? Niekoniecznie.

Ludzie o cechach dominujących są bardziej egocentryczni i niewrażliwi na uczucia innych, również bliskich. A przecież nie są to cechy, jakich się szuka w wymarzonym związku. Aby takie osoby stały się dla nas atrakcyjne, muszą łączyć tę dominującą osobowość z pewnymi cennymi zaletami, na przykład gotowością do niesienia pomocy innym, odwagą, przywiązaniem do bliskich nam wartości. Czymś, co będzie stanowiło interesujący kontrast.

Psycholodzy twierdzą, że kobiety preferują dominujących partnerów, ponieważ podświadomie uważają, że tacy mężczyźni mają lepsze geny (ach ta biologia) i nadają się na ojców.  Ale to nie wszystko. Naukowcy spekulują również, że jeśli obecny, bierny, choć miły partner jest przez nas postrzegany jako „nudny”, a my odczuwamy szczególny wstręt do znudzenia w życiu, najprawdopodobniej zostawimy go i wyruszymy na poszukiwanie „przygody”, czyli partnera dominującego. Będzie to równoznaczne z pragnieniem złożonych i intensywnych doznań i doświadczeń oraz chęcią podejmowania ryzyka na rzecz takich doświadczeń. A jak to się skończy (czasem boleśnie), to już zupełnie inna sprawa.

Psycholodzy uważają również, że panie, które odczuwają w życiu pewien stały poziom lęku, mogą preferować dominujących partnerów ze względu na emocjonalną ochronę (poczucie bezpieczeńsywa), którą ci im oferują, a nie dlatego, że  postrzegają ich jako szczególnie pociągających.

Czy takie związki są szczęśliwe? Oczywiście, to kwestia bardzo indywidualna i tak jak w przypadku bardziej kompatybilnych ze sobą partnerów, trzeba „czegoś więcej”, by relacja należała do udanych. Niemniej jednak, „wymiana potrzeb” gwarantuje obu stronom pewien poziom satysfakcji, dla którego warto zaryzykować…


Na podstawie: psychologytoday.com

 


Lifestyle Związek

Wyjechać z dziećmi i od nich odpocząć… Ściema? Niekoniecznie. Majówka w słowiańskim klimacie dla wszystkich spragnionych chilloutu

Redakcja
Redakcja
17 kwietnia 2018
Fot. iStock / donvictorio

Czy można znaleźć miejsce, w którym łączy się rodzinny wypoczynek z czasem „tylko dla dorosłych”? Zakładając, że dorośli również chcą odpocząć – także od swoich dzieci – poszukaliśmy miejsca, gdzie jest to możliwe.

Rodzinna Majówka w ośrodku wypoczynkowym GWAREK w Pięknej Górze to propozycja dla tych, którzy myślą o wypoczynku, gdzie czas jest dzielony na bloki  „tylko dla dzieci”, „tylko dla dorosłych” oraz „czas wspólny dla rodzin”. Dzięki temu wtedy gdy dzieci się bawią, rodzice również się bawią, ale w swoim towarzystwie.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Rodzinna Majówka zakłada bowiem fabularny program animacyjny dla dzieci od 4 roku życia, gdzie łączy się elementy rozrywkowe z aspektem edukacyjnym. W tym samym czasie rodzice mogą skorzystać z zajęć przeznaczonych dla dorosłych albo korzystać z uroków okolicznej przyrody. A w Pięknej Górze jest rzeczywiście pięknie. Plaża z dostępem do jeziora Tajty oraz okoliczny las to idealna podstawa zarówno do aktywnego wypoczynku, jak i mazurskiego chilloutu.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Co więcej tematem przewodnim tegorocznego pobytu majówkowego jest hasło „My Słowianie”, co oznacza, że wszystkie zajęcia – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – będą nawiązywały do kluczowego tematu. To dlatego w programie znalazł się m.in. rockowo – folkowy zespół muzyki na żywo, pokaz wypieku sękacza, rodzinne warsztaty z mistrzem kuchni. Ale nie tylko. Na gości czeka również rejs statkiem na otwarcie żeglarskiego sezonu oraz pakiet zróżnicowanych zajęć sportowo – rekreacyjnych.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Szczegółowa oferta dostępna jest na stronie: www.gwarek-mazury.pl

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z Ośrodkiem Wypoczynkowym Gwarek


Zobacz także

Bridget Jones na deptaku… czyli jak wyjść na plażę z podniesioną głową. Akcja „7 dni dla siebie”, wyzwanie #4

Małgorzata Kalicińska: „Ci, którzy sprowadzają miłość do prania skarpet, nie mają pojęcia czym ona tak naprawdę jest. Biedni…”

10 „niewygodnych” sygnałów, że jednak w końcu znalazłaś odpowiedniego faceta (nawet jeśli ciągle w to nie wierzysz)