Psychologia Związek

Twoje nawyki dotyczące snu mają wpływ na związek. Czasem bardzo niekorzystny…

Redakcja
Redakcja
15 stycznia 2018
6 z 6

Biały szum

Fot. iStock/nd3000

Niewyspanie i wybudzanie ze snu sprzyjają zapominaniu. To z kolei często powoduje konflikty w związku. Pewnie wielokrotnie wściekałaś się na partnera, bo nie zrobił czegoś, choć obiecał. Najprawdopodobniej wcale nie zrobił tego specjalnie. Nadmiar obowiązków to jedno. Ogromne znaczenie ma także jakość snu, dlatego warto wprowadzić zdrowe nawyki. Ostatnio coraz więcej mówi się o plusach białego szumu. Kto ma małe dziecko w domu, ten na pewno wie, o czym mowa. Chodzi o specyficzny, jednostajny odgłos, który powoduje odprężenie i ułatwia zasypianie. Może to być odgłos odkurzacza lub suszarki. W internecie można znaleźć specjalne nagrania białego szumu. A nuż się sprawdzą i będziecie nie tylko lepiej spać, ale także mniej się kłócić?

PoprzedniNastępny
Psychologia Związek

Dorota Szelągowska urodziła córeczkę. Dziewczynka będzie nosiła przepiękne, klasyczne imię

Redakcja
Redakcja
15 stycznia 2018
Fot. Screen z Instagrama /Dorota Szelągowska
 

Dorota Szelągowska po raz drugi została mamą. W ubiegłą niedzielę na świat przyszła jej córeczka. Mimo licznych spekulacji i dociekliwości mediów, prawie do końca udało się utrzymać ciążę w tajemnicy. 

Dorota Szelągowska ma już syna Antoniego (16 lat), teraz na świat przyszła druga pociecha, która otrzymała piękne imię Wanda. Radosną wiadomością podzieliła się ze swoimi fanami na Facebooku.

„Bardzo dziękuję za wszystkie gratulacje i życzenia  Wanda jest z nami od niedzieli ( obchodzi urodziny razem z HGTV Polska – to chyba jakiś znak ☺️) jest śliczna, zdrowa i cudowna. Tryb „matka” włączony, wracam do formy, ściskam Was ogromnie.
Do.”.

Serdeczne gratulacje!


Psychologia Związek

Wolisz psy czy koty? Ten rysunek rozwieje twoje wątpliwości. Sprawdź!

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
15 stycznia 2018
Fot. Screen z Facebook /Time To Love

Oczywiście, może jest tak, że lubisz i psy i koty. Albo, że nie lubisz ani psów ani kotów. 🙂  A jednak, zdaniem psychologów, patrząc na tę ilustrację, można stwierdzić, które z tych dwóch zwierząt darzysz większą sympatią. Sprawdzamy?

Popatrz na ten rysunek i odpowiedz na pytanie, co widzisz, jako pierwsze (podpowiadamy, że namalowano tu trzy zwierzęta). Obraz, stworzony przez ukraińską ilustratorkę Veronikę Kokurinę, jest stylizowany na test Rorschacha. Jest to forma testu projekcyjnego, popularnej formy badania wykorzystywanej w psychologii, polegającej na przedstawianiu niejednoznacznej formy bodźców do interpretacji. A ta, jest szalenie prosta:  jeśli najpierw zobaczysz psa, to właśnie to zwierzę wzbudza twoją większą sympatię, jeśli koty (lub nawet jednego z nich) – wolisz mruczki.

I jak? Sprawdziło się?

 


Na podstawie: rd.com

 


Zobacz także

8 powodów, dla których nie możesz się wahać, mówiąc „nie”

Patchworkowi dziadkowie

„W życiu trzeba być przygotowanym na wszystko” – mówił mój były mąż. Ale to już nie moja historia