Psychologia Związek

Twoje nawyki dotyczące snu mają wpływ na związek. Czasem bardzo niekorzystny…

Redakcja
Redakcja
15 stycznia 2018
5 z 6

Wybudzanie ze snu a czepialstwo

Fot. iStock/andresr

Wspólne dzielenie łóżka nie służy jednak wszystkim parom i niektórzy naprawdę dla świętego spokoju powinni spać oddzielnie. Badania z 2013 roku wykazały, że wybudzenie ze snu także sprzyja konfliktom. Następnego dnia jesteśmy nieprzyjemni dla partnera, który (często nieświadomie) wybudził nas ze snu, np. poprzez wiercenie się, zabieranie kołdry, mówienie przez sen czy wstawanie. Jeżeli jesteśmy niewyspani, a dodatkowo potrafimy wskazać winowajcę, łatwiej będzie nam przychodziło czepianie się o byle co. Nie dotyczy to oczywiście wszystkich par.

PoprzedniNastępny
Psychologia Związek

Dorota Szelągowska urodziła córeczkę. Dziewczynka będzie nosiła przepiękne, klasyczne imię

Redakcja
Redakcja
15 stycznia 2018
Fot. Screen z Instagrama /Dorota Szelągowska
 

Dorota Szelągowska po raz drugi została mamą. W ubiegłą niedzielę na świat przyszła jej córeczka. Mimo licznych spekulacji i dociekliwości mediów, prawie do końca udało się utrzymać ciążę w tajemnicy. 

Dorota Szelągowska ma już syna Antoniego (16 lat), teraz na świat przyszła druga pociecha, która otrzymała piękne imię Wanda. Radosną wiadomością podzieliła się ze swoimi fanami na Facebooku.

„Bardzo dziękuję za wszystkie gratulacje i życzenia  Wanda jest z nami od niedzieli ( obchodzi urodziny razem z HGTV Polska – to chyba jakiś znak ☺️) jest śliczna, zdrowa i cudowna. Tryb „matka” włączony, wracam do formy, ściskam Was ogromnie.
Do.”.

Serdeczne gratulacje!


Psychologia Związek

Wolisz psy czy koty? Ten rysunek rozwieje twoje wątpliwości. Sprawdź!

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
15 stycznia 2018
Fot. Screen z Facebook /Time To Love

Oczywiście, może jest tak, że lubisz i psy i koty. Albo, że nie lubisz ani psów ani kotów. 🙂  A jednak, zdaniem psychologów, patrząc na tę ilustrację, można stwierdzić, które z tych dwóch zwierząt darzysz większą sympatią. Sprawdzamy?

Popatrz na ten rysunek i odpowiedz na pytanie, co widzisz, jako pierwsze (podpowiadamy, że namalowano tu trzy zwierzęta). Obraz, stworzony przez ukraińską ilustratorkę Veronikę Kokurinę, jest stylizowany na test Rorschacha. Jest to forma testu projekcyjnego, popularnej formy badania wykorzystywanej w psychologii, polegającej na przedstawianiu niejednoznacznej formy bodźców do interpretacji. A ta, jest szalenie prosta:  jeśli najpierw zobaczysz psa, to właśnie to zwierzę wzbudza twoją większą sympatię, jeśli koty (lub nawet jednego z nich) – wolisz mruczki.

I jak? Sprawdziło się?

 


Na podstawie: rd.com

 


Zobacz także

Ania. „Jeśli Pani płacze, to bije Pani serce. Złym ludziom serce bić przestało”

Wkurzasz się, że inni osiągają sukces, a ty nie? Osiem rzeczy, które powinnaś na początek zrobić, by też tam być

Jaki jest związek między twoim dzieciństwem a uzależnieniem od związku lub partnera?