Psychologia Związek

Twoje nawyki dotyczące snu mają wpływ na związek. Czasem bardzo niekorzystny…

Redakcja
Redakcja
15 stycznia 2018
3 z 6

Oglądanie telewizji do późna

Fot. iStock/LuckyBusiness

Jeżeli telewizor znajduje się w sypialni, nie ma się co dziwić, że jeden z partnerów jest poirytowany, gdy chce spać, a nad głową ciągle coś mu gra. To samo dotyczy czytania w łóżku i zapalonego światła. O awanturę naprawdę łatwo. Tymczasem samo kładzenie się spać o różnych porach może też powodować spadek zainteresowania partnerem i kontaktem fizycznym. Dr Jocelyn Cheng, neurolog i specjalista od snu z New York University Medical Center, twierdzi, że utrata zainteresowania jest również częstym objawem depresji, co przecież wiąże się z bezsennością. Dokładny mechanizm jest nieznany, ale podejrzewa się, że chodzi o neuroprzekaźniki, takie jak dopamina, norepinefryna i serotonina i ich optymalny poziom. Jeżeli zauważycie u siebie potrzebę oglądania telewizji do późna, warto zastanowić się nad przyczyną.

PoprzedniNastępny
Psychologia Związek

Dorota Szelągowska urodziła córeczkę. Dziewczynka będzie nosiła przepiękne, klasyczne imię

Redakcja
Redakcja
15 stycznia 2018
Fot. Screen z Instagrama /Dorota Szelągowska
 

Dorota Szelągowska po raz drugi została mamą. W ubiegłą niedzielę na świat przyszła jej córeczka. Mimo licznych spekulacji i dociekliwości mediów, prawie do końca udało się utrzymać ciążę w tajemnicy. 

Dorota Szelągowska ma już syna Antoniego (16 lat), teraz na świat przyszła druga pociecha, która otrzymała piękne imię Wanda. Radosną wiadomością podzieliła się ze swoimi fanami na Facebooku.

„Bardzo dziękuję za wszystkie gratulacje i życzenia  Wanda jest z nami od niedzieli ( obchodzi urodziny razem z HGTV Polska – to chyba jakiś znak ☺️) jest śliczna, zdrowa i cudowna. Tryb „matka” włączony, wracam do formy, ściskam Was ogromnie.
Do.”.

Serdeczne gratulacje!


Psychologia Związek

Wolisz psy czy koty? Ten rysunek rozwieje twoje wątpliwości. Sprawdź!

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
15 stycznia 2018
Fot. Screen z Facebook /Time To Love

Oczywiście, może jest tak, że lubisz i psy i koty. Albo, że nie lubisz ani psów ani kotów. 🙂  A jednak, zdaniem psychologów, patrząc na tę ilustrację, można stwierdzić, które z tych dwóch zwierząt darzysz większą sympatią. Sprawdzamy?

Popatrz na ten rysunek i odpowiedz na pytanie, co widzisz, jako pierwsze (podpowiadamy, że namalowano tu trzy zwierzęta). Obraz, stworzony przez ukraińską ilustratorkę Veronikę Kokurinę, jest stylizowany na test Rorschacha. Jest to forma testu projekcyjnego, popularnej formy badania wykorzystywanej w psychologii, polegającej na przedstawianiu niejednoznacznej formy bodźców do interpretacji. A ta, jest szalenie prosta:  jeśli najpierw zobaczysz psa, to właśnie to zwierzę wzbudza twoją większą sympatię, jeśli koty (lub nawet jednego z nich) – wolisz mruczki.

I jak? Sprawdziło się?

 


Na podstawie: rd.com

 


Zobacz także

13 wstydliwych pytań na temat seksu. Ty też bałaś się zapytać?

Polacy są zadowoleni z seksu. Kobiety deklarują, że to najlepszy sposób, by zbliżyć się do partnera

Ona jedno, a on drugie. I tak sobie grają… zasłuchani – każdy w swoją melodię