Związek

Miłość czy zauroczenie? Dlaczego podobają nam się inni ludzie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
20 lutego 2018
1 z 1

Dlaczego podobają nam się inni ludzie, czyli jak pomylić miłość z czymś błahym

Dlaczego podobają nam się inni ludzie, czyli jak pomylić miłość z czymś błahym

1. Widzisz tę osobę jako kogoś, kto potrzebuje twojej pomocy

Widzisz, że jest bardzo wrażliwa i zagubiona. Zaczynasz się nią opiekować i rozumiesz, że naprawdę potrzebuje twojej pomocy. Wiesz, że „się rozpadnie”, jeśli nie poświecisz jej swojego czasu i emocji. Wiążesz się wiec z tą osobą nicią odpowiedzialności, komplikując sobie i jej życie. To nie jest miłość.

2. Wierzysz, że twoja miłość będzie w stanie zmienić tę osobę

Być może trzymasz się tego fałszywego poczucia optymizmu. Lubisz być „wybawicielem”. Zaczynasz  wierzyć, że kiedyś mógłbyś pokochać tę osobę tak mocno, jak pragniesz, jeśli tylko zmienisz ją w kogoś innego. Ale faktem jest, że ludzie naprawdę zmieniają się tylko wtedy, gdy sami tego chcą. Prawdziwa miłość akceptuje ukochaną osobę taką, jaka jest naprawdę.

3. Czujesz się winny

Poczucie winy jest bardzo powszechnym narzędziem, którego toksyczni ludzie używają w związkach, aby ich partnerzy ich nie opuścili, nie odeszli. Uważaj na tę pułapkę. Wina nigdy nie powinna być czynnikiem motywującym do zakochania się w kimś. Nie możesz kochać z poczucia winy.

4. Twoi niedoinformowani przyjaciele przekonują cię, abyś „spróbował”

Chociaż dobrze jest posłuchać rad zaufanych przyjaciół i rodziny, ostateczna decyzja dotycząca twojego życia miłosnego powinna należeć do ciebie, bo to ty wiesz najlepiej czego pragniesz i co dostajesz w danej relacji, czy jesteś naprawdę szczęśliwy.

5. Myślisz, że jesteś zakochany

Pomylić miłość wcale nie jest trudno. Zwłaszcze, jeśli bardzo się o niej marzy i myśli o niej od dłuższego czasu. Wystarczy, że ktoś podoba ci się fizycznie, jest miły, robi dobre wrażenie i – już jesteś gotowy uwierzyć, że to, co czujesz, to „coś więcej”. Kłopot pojawia się w momencie, gdy jesteś już w ta osobą w związku i spotykasz kogoś, kto dla ciebie okazuje się być „tym wyjątkowym”…

Nie spieszmy się z miłością. Warto czekać na to, co prawdziwe.


Na podstawie: relrules.com

 

PoprzedniNastępny
Związek

Nie wystarczy tylko być prawdomównym. Co zrobić, żeby inni ci ufali?

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
20 lutego 2018
1 z 1

Nie wystarczy tylko być prawdomównym. Co zrobić, żeby inni ci ufali?

Fot. iStock/Xsandra

Odpowiedni zapach

Zapach, jaki wokół siebie roztaczamy jest niezwykle istotny. I nie chodzi wyłącznie o to, czy komuś się podoba czy też nie. Czy jest intensywny i drażniący czy delikatny i przyjemny. Nasz zapach może mieć duży wpływ na to, czy inni ludzie będą w stanie nam zaufać. Tu pomocna będzie lawenda, ponieważ działa kojąco. Inaczej zadziała na przykład mięta pieprzowa.

Wspólne kontakty

Łatwiej wzbudzić czyjeś zaufanie, mając wspólnych znajomych. Jest większe prawdopodobieństwo, że dwie osoby, które mają wspólnego znajomego/przyjaciela, szybciej się polubią i zdobędą swoje zaufanie, niż dwie osoby, których kompletnie nic nie łączy.

Na podstawie: Power of positivity

PoprzedniNastępny
Związek

„Życzę każdej kobiecie takiego faceta”. Akcja #ListdoNiego

Listy do redakcji
Listy do redakcji
19 lutego 2018

Cześć kochanie,

w moim pierwszym liście do Ciebie, chcę Ci powiedzieć, jak bardzo Cię kocham i jak wiele zawdzięczam.

Nasze początki nie przypominały historii rodem z komedii romantycznej. Nie znam drugiej takiej pary, która przez pierwsze pół roku tak się kłóciła jak my. Jesteśmy zupełnie inni. Na początku bardzo dużo kłótni, przysłowiowe rzucanie talerzami, żeby potem atmosfera mogła być oczyszczona. Teraz już kłócimy się bardzo rzadko. Ale to Twoja zasługa, bo znosisz cierpliwie moje wybuchy złości. Masz nawet do mnie więcej cierpliwości niż własna mama. W trakcie pisania tego listu zdążyłeś już do mnie 5 razy zadzwonić z zapytaniem co kupić na rosół. Robisz tak za każdym razem, a przecież składniki na rosół zawsze są takie same. Mówisz, że wolisz sto razy mnie zapytać niż potem słuchać mojego narzekania, że coś źle kupiłeś. Może dla niektórych to nieistotna sprawa, ale w codziennym życiu jest to duże ułatwienie. Dzięki temu nie ma między nami niepotrzebnych sporów. Zawsze starasz się wszystko zrobić tak, żebym była zadowolona. Myślisz, że tego nie zauważam? Wiem, w życiu codziennym nie pokazuję tego, jestem taką małą zołzą. Ale naprawdę widzę Twoje starania i doceniam.

Chciałabym teraz napisać Ci o najważniejszym, o czym bardzo trudno mi mówić. Bardzo Ci dziękuję, że uratowałeś moje życie, że uratowałeś mnie. Gdyby nie Ty nie byłoby mnie już na tym świecie. Byłam na skraju wyczerpania psychicznego i fizycznego. Nikt mi nie wierzył, że z dnia na  dzień czuję się coraz gorzej. Ani rodzina, ani przyjaciele. Byłam pozostawiona sama sobie. Nagle pojawiłeś się Ty, mój zawsze uśmiechnięty A. Poznaliśmy się w pracy i nawet tam już otoczyłeś mnie opieką, poprawiałeś to co zepsułam. Byłeś moim cieniem. Z czasem przekonałeś mnie, że powinnam się leczyć. Również dzięki Tobie rodzina zaczęła wierzyć, że jednak coś mi dolega. Miesiące chodzenia po lekarzach, czekania w kolejkach. Twoja cierpliwość do mnie była i nadal jest nieoceniona. Ale w końcu dowiedzieliśmy co mi jest, podjęłam leczenie. Rok byłam wyłączona z życia, a Ty dalej byłeś. I nie miałeś żadnych pretensji, że siedzimy w domu i nigdzie nie wychodzimy bo ja nie mam siły. Cały czas byłeś, wyrozumiały i czuły…

Mogłabym napisać jeszcze niezliczoną ilość słów dziękujących Tobie, ale wiem, że czytanie nie jest Twoim ulubionym zajęciem. Jeszcze raz dziękuję Ci z całego serca, że byłeś i jesteś. Życzę każdej kobiecie takiego faceta. W bajkach rycerze przyjeżdżają na białym koniu i ratują królewny. W mojej bajce takim rycerzem jesteś Ty;*

Jeśli jakimś cudem ten list zostanie opublikowany to obiecuję Ci, pokażę Ci go i pozwolę przeczytać.;)

A.

 

Akcja #ListdoNiego

Napisz i wyślij do nas swój #ListdoNiego – i uwolnij słowa. Wybrane listy opublikujemy, a najlepsze wyznania nagrodzimy – a nagrody czekają bajeczne. 😉

Bądźcie z nami, oprócz waszych listów w ramach akcji ukażą się… różne miłosne sekrety. Gotowi na miłość?

Czekamy na wasze listy pod adresem: [email protected]w tytule wiadomości wpisujcie: #ListdoNiego. Koniecznie podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, a jeśli życzycie sobie publikację pod pseudonimem – napiszcie nam o tym!

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me .
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony Oh!me w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Nagrody:

logo

2 x zaproszenie do Hotelu Afrodyta Business&SPA*

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

Kopia Panorama hotel z zewnątrz Afrodyta

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.**

IMG_5628

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.*, **

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, **

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od hama, składający się z:

 1. Hama Ładowarka bezprzewodowa „Magnetic Touch” do smartfonów (1 szt.)
  hama_magnetictoich2

  – Gwarantowana maksymalna szybkość ładowania dostosowana do urządzenia

  – Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość

  – Ekskluzywne wzornictwo na wysoki połysk

  – Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi

  – Obracany o 360° zacisk do mocowania na kratce wentylacyjnej w pozycji pionowej lub poziomej

 2. Hama Power Pack „Premium Alu”, 8000 mAh, antracytowy (1 szt.)

hama_premiumalu1

– Ładowarka Power Pack umożliwia mobilne zasilania energią

– Atestowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.


Zobacz także

po czym poznać kiepskiego kochanka

„Byłaś cudowna”, czyli po czym poznać kiepskiego kochanka

Cztery rodzaje romantycznej relacji. Czy wszystkie je poznałeś?

8 zaskakujących korzyści płynących z seksu analnego