Psychologia Związek

Dobre wiadomości dla plażowiczów. Zakaz kąpieli nad Bałtykiem został zniesiony

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
5 sierpnia 2018
Fot. iStock / ewg3D
 

Dobre wiadomości dla wszystkich, którzy wakacje spędzają nas polskim morzem. Po trzech tygodniach z czerwoną flagą, sinicie odpuściły. Morze jest czyste i Sanepid przywrócił możliwość kąpieli. Nad bałtyckimi plażami powiewają białe flagi i wreszcie można się schłodzić.

Sanepid cały czas bada i monitoruje stan wód, jeśli sytuacja się powtórzy, zakaz kąpieli wróci. Pamiętajcie, by nie lekceważyć oznaczenia czerwoną flagą – oznacza ona bezwględny zakaz wchodzenia do wody!.

Niestety sinicie pojawiają się również w jeziorach, tam sytuacja nie jest aż tak wesoła. Sprawdzajcie na bieżąco, czy kąpielisko jest otwarte, a woda bezpieczna.

Możecie sprawdzić ostrzeżenia Sanepidu i listę czynnych i zamkniętych kąpielisk na stronie: sk.gis.gov.pl/kapieliska. Serwis kąpieliskowy Sanepidu posiada wyszukiwarkę oraz mapę z oznaczonymi kąpieliskami w Polsce.

 


Źródło: dziennikbaltycki.plSanepid


Psychologia Związek

Jaka jest ulubiona pozycja Polaków, a o jakiej skrycie marzą? Czy bardzo różnimy się od Europejczyków?

Redakcja
Redakcja
4 sierpnia 2018
Fot.iStock/g-stockstudio

Jeśli chodzi o pozycje seksualne, każdy z nas ma swoją ulubioną. Portal lekarski DrEd.com przeprowadził ankietę wśród mieszkańców USA, Wielkiej Brytanii i Europy określając w ten sposób, jaką pozycję w jakim państwie najbardziej preferujemy. Okazuje się, że uniwersalnie na pierwszym miejscu jest pozycja na pieska, na drugim misjonarska, trzecią ulubioną pozycją jest ta na jeźdźca. Jednak różnimy się w naszych oczekiwania i pragnieniach, jeśli chodzi o kraj, z którego pochodzimy.

Ciekawe, czy wyniki was zaskoczą?

Seks na stole nie jest pożądany

Chociaż często mówimy: „Chciałabym, żeby wziął mnie choćby na stole w kuchni”, okazuje się, że zaledwie 1,2% określa go, jaki ulubiony, ale niemal 20% chciałoby go spróbować. Seks na stole zajmuje ostatnie miejsce wśród naszych najpopularniejszych preferencji.

Pozycja na pieska wygrywa w większości krajów

Mimo że w badaniu nie wzięły udziału wszystkie państwa na świecie, to jednak okazało się, że w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Rumunii, Austrii pozycja na pieska uchodzi za absolutną faworytkę.

Holandia i Polska są osamotnione w swoich pozycjach

Według badań jedynym krajem, który kocha pozycję misjonarską jest Holandia. Polska także jest wyjątkiem – tylko u nas pozycja na łyżeczkę jest wymieniana jako ulubiona.

Włosi kochają na jeźdźca

Ale okazuje się, że nie tylko oni. To także ulubiona pozycja Belgów i Szwajcarów.

W Portugalii lepiej podnieść nogi

Zarówno w przypadku Węgier, jak i Portugalii, najbardziej ulubioną pozycją seksualną jest ta z trzymaniem nóg w górze opartych na ramionach partnera. Jeśli więc trafisz do łóżka z Węgrem lub Portugalczykiem – nie bądź zaskoczona, gdy podniesie twoje nogi do góry.

Łyżeczka jest najmniej popularną pozycją

Chociaż wciąż znajduje się w czołowej dziesiątce, jej popularność zdecydowanie spada. Jedynie 4,2% biorących udział w badaniu stwierdziło, że ta pozycja jest przez nich najbardziej pożądaną.

Francuzi chcą wyjść z łóżka

Według badań pozycją, jaką najbardziej chcą wypróbować Francuzi jest ta na stojąco. Takie preferencje wykazują także Hiszpanii i Holendrzy, choć w zdecydowanie mniejszym stopniu. Cóż… seks na stojąco to już wyższa szkoła jazdy…

Polacy chcą 69

Okazuje się, że Polacy najbardziej chcieliby wypróbować pozycji 69. W Szwajcarii i Austrii seks analny jest najbardziej pożądany, a w Rumunii i na Węgrzech pozycja na jeźdźca.

Cóż, jak widać, co kraj to obyczaj. To co dla jednych jest normą, dla innych staje się rzeczą pożądaną.


źródło: Bustle

 


Zobacz także

12 kroków, by zacząć samego siebie traktować z szacunkiem. KROK 5

Pokolenie delikatesów – dlaczego nie zawalczą o szczęście i satysfakcję? Jak realizować cele na przekór wygodzie

Skąd czerpać energię, by żyć?