Psychologia Związek

Kiedy mężczyzna się zakochuje, przechodzi przez cztery etapy miłości

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
5 sierpnia 2018
1 z 1

Cztery fazy męskiej miłości

Fot. iStock / Ivanko_Brnjakovic

3.  Zakochanie, czyli umysłowy pociąg

Kolejny istotny etap w relacjach damsko-męskich,  z puntu widzenia panów, to moment, w którym zaczynają stawiać sobie „poważne” pytania, rozmyślać o swoich uczuciach i wygłaszać względem partnerki pierwsze uczuciowe deklaracje.

Na tym etapie znajomości dla mężczyzn istotne stają się takie cechy, jak wartości, jakimi kieruje się partnerka, wspólne zainteresowani i pasje.

4. Emocjonalny związek

Wtedy po raz pierwszy mężczyźni zaczynają ostrożnie myśleć o wspólnej przyszłości i związku na cały etat. Są już na  miarę bezpiecznym terenie, znają swoją partnerkę na tyle dobrze, by nie ryzykować zbyt wielkiego zaskoczenia.


Na podstawie: chillizet.plofeminin.pl

PoprzedniNastępny
Psychologia Związek

Dobre wiadomości dla plażowiczów. Zakaz kąpieli nad Bałtykiem został zniesiony

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
5 sierpnia 2018
Fot. iStock / ewg3D
 

Dobre wiadomości dla wszystkich, którzy wakacje spędzają nas polskim morzem. Po trzech tygodniach z czerwoną flagą, sinicie odpuściły. Morze jest czyste i Sanepid przywrócił możliwość kąpieli. Nad bałtyckimi plażami powiewają białe flagi i wreszcie można się schłodzić.

Sanepid cały czas bada i monitoruje stan wód, jeśli sytuacja się powtórzy, zakaz kąpieli wróci. Pamiętajcie, by nie lekceważyć oznaczenia czerwoną flagą – oznacza ona bezwględny zakaz wchodzenia do wody!.

Niestety sinicie pojawiają się również w jeziorach, tam sytuacja nie jest aż tak wesoła. Sprawdzajcie na bieżąco, czy kąpielisko jest otwarte, a woda bezpieczna.

Możecie sprawdzić ostrzeżenia Sanepidu i listę czynnych i zamkniętych kąpielisk na stronie: sk.gis.gov.pl/kapieliska. Serwis kąpieliskowy Sanepidu posiada wyszukiwarkę oraz mapę z oznaczonymi kąpieliskami w Polsce.

 


Źródło: dziennikbaltycki.plSanepid


Psychologia Związek

Jaka jest ulubiona pozycja Polaków, a o jakiej skrycie marzą? Czy bardzo różnimy się od Europejczyków?

Redakcja
Redakcja
4 sierpnia 2018
Fot.iStock/g-stockstudio

Jeśli chodzi o pozycje seksualne, każdy z nas ma swoją ulubioną. Portal lekarski DrEd.com przeprowadził ankietę wśród mieszkańców USA, Wielkiej Brytanii i Europy określając w ten sposób, jaką pozycję w jakim państwie najbardziej preferujemy. Okazuje się, że uniwersalnie na pierwszym miejscu jest pozycja na pieska, na drugim misjonarska, trzecią ulubioną pozycją jest ta na jeźdźca. Jednak różnimy się w naszych oczekiwania i pragnieniach, jeśli chodzi o kraj, z którego pochodzimy.

Ciekawe, czy wyniki was zaskoczą?

Seks na stole nie jest pożądany

Chociaż często mówimy: „Chciałabym, żeby wziął mnie choćby na stole w kuchni”, okazuje się, że zaledwie 1,2% określa go, jaki ulubiony, ale niemal 20% chciałoby go spróbować. Seks na stole zajmuje ostatnie miejsce wśród naszych najpopularniejszych preferencji.

Pozycja na pieska wygrywa w większości krajów

Mimo że w badaniu nie wzięły udziału wszystkie państwa na świecie, to jednak okazało się, że w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Rumunii, Austrii pozycja na pieska uchodzi za absolutną faworytkę.

Holandia i Polska są osamotnione w swoich pozycjach

Według badań jedynym krajem, który kocha pozycję misjonarską jest Holandia. Polska także jest wyjątkiem – tylko u nas pozycja na łyżeczkę jest wymieniana jako ulubiona.

Włosi kochają na jeźdźca

Ale okazuje się, że nie tylko oni. To także ulubiona pozycja Belgów i Szwajcarów.

W Portugalii lepiej podnieść nogi

Zarówno w przypadku Węgier, jak i Portugalii, najbardziej ulubioną pozycją seksualną jest ta z trzymaniem nóg w górze opartych na ramionach partnera. Jeśli więc trafisz do łóżka z Węgrem lub Portugalczykiem – nie bądź zaskoczona, gdy podniesie twoje nogi do góry.

Łyżeczka jest najmniej popularną pozycją

Chociaż wciąż znajduje się w czołowej dziesiątce, jej popularność zdecydowanie spada. Jedynie 4,2% biorących udział w badaniu stwierdziło, że ta pozycja jest przez nich najbardziej pożądaną.

Francuzi chcą wyjść z łóżka

Według badań pozycją, jaką najbardziej chcą wypróbować Francuzi jest ta na stojąco. Takie preferencje wykazują także Hiszpanii i Holendrzy, choć w zdecydowanie mniejszym stopniu. Cóż… seks na stojąco to już wyższa szkoła jazdy…

Polacy chcą 69

Okazuje się, że Polacy najbardziej chcieliby wypróbować pozycji 69. W Szwajcarii i Austrii seks analny jest najbardziej pożądany, a w Rumunii i na Węgrzech pozycja na jeźdźca.

Cóż, jak widać, co kraj to obyczaj. To co dla jednych jest normą, dla innych staje się rzeczą pożądaną.


źródło: Bustle

 


Zobacz także

Czego nie powinieneś mówić (w) rodzinie. To, co osobiste, zachowaj po prostu dla siebie

Jeśli tracisz energię na poszukiwanie dowodów nieuczciwości partnera, zdecydowanie coś nie działa. Nawet nadszarpnięte zaufanie da się odbudować

10 kłamstw, które najczęściej powtarzamy partnerom, dla świętego spokoju

Szukam żony dla mojego taty. Zmieniam życia na lepsze od ręki...

Szukam żony dla mojego taty. Zmieniam życia na lepsze od ręki…