Związek

„To tylko koleżanka”. 10 sygnałów, że coś jednak jest na rzeczy

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
21 marca 2018
1 z 1

"To tylko koleżanka". 10 sygnałów, że coś jednak jest na rzeczy

Fot. iStock/svetikd

Unika kontaktu wzrokowego

Kiedy mamy coś na sumieniu, robimy to podświadomie. Trudno przecież kłamać komuś prosto w oczy. On unika jednak kontaktu wzrokowego nie tylko wtedy, gdy musi ci wcisnąć jakąś bajeczkę. W ogóle stara się nie patrzeć ci w oczy.

Stale ją obserwuje

Widzisz kątem oka, że przestaje przesuwać ekran, gdy na Facebooku wyświetli się jej zdjęcie, post. Lajkuje wszystko, co wrzuca, pisze komentarze, śledzi każdy jej ruch w sieci. Jeśli to zainteresowanie ciągle dotyczy tylko tej jednej dziewczyny, masz prawo podejrzewać, że wyjątkowo mu się podoba. Jeśli to ta sama, o której często wspomina lub jakiś czas temu przestał, warto bliżej się jej przyjrzeć.

Ma dla ciebie mniej czasu

Kiedyś nie mogliście się od siebie oderwać, a teraz trudno ci czymkolwiek go zainteresować? Nie ma czasu ani siły, by zrobić coś razem, wyjść na miasto, do kina, zjeść razem obiad. Rzadziej też chodzicie do łóżka i właściwie to nie pamiętasz, kiedy ostatni raz szczerze rozmawialiście. To jasny sygnał, że między wami dzieje się źle. Oby ziarno zdrady nie trafiło na podatny grunt.

Ma huśtawkę nastrojów

Połącz frustrację, poczucie winy i zauroczenie, a otrzymasz koktajl wybuchowy. Nie ma się co dziwić, że facetowi nerwy puszczają. W efekcie drze się na ciebie o byle co, czepia się i ciągle cię krytykuje. No cóż, jesteś teraz niejako pewną przeszkodą dla niego.

Rozmawia tylko o bzdetach

Jest średnio zainteresowany tym, co do niego mówisz. A już na pewno nie słyszy cię wtedy, gdy z nią pisze. Kiedy o coś go pytasz lub coś proponujesz, on odpowiada „może”. Żadna rozmowa się nie klei, a on ewidentnie trzyma się bezpiecznej zasady: „Nie odpowiadać na niezadane pytania”. Dzięki temu sam się nie podłoży.

Chętniej chodzi do pracy

Już nie narzeka, że szef jest kretynem, a współpracownicy to obiboki. Teraz jakoś tak z przyjemnością chodzi do pracy. Nawet zaczął się trochę inaczej ubierać. Wraca później niż zwykle, ale już nie jęczy, że jest zarobiony. W sumie to nie wygląda na zmęczonego. Czyżby ożywiły go motyle w brzuchu?

Dalej wierzysz, że to „tylko koleżanka”?

Na podstawie: Love Panky

PoprzedniNastępny
Związek

Rozwiązanie konkursu „Dobre komplementy”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
21 marca 2018
Fotomontaż / iStock
 

Popatrz – jesteś piękna, jesteś mądra, silna, może masz piękne oczy, a może cudowne usta. Może świetny gust, a może genialne nogi. Może całkiem dobrze myślisz o swojej pupie, a może podkreślasz swój dekolt. Każda z nas jest godna podziwu. Każda. Tylko najpierw pozwólmy sobie podziwiać siebie, a wówczas przyjmowanie komplementów okaże się zupełnie proste i naturalne.

Nie uciekajmy przed komplementami i same prawmy je sobie i innym jak najczęściej! Razem z z Mary Kay, serdecznie dziękujemy wam za tak liczny udział w naszej zabawie, w ramach kampanii #BeautyOfConfidence.  Serce rośnie!

Gratulujemy wam pięknych komplementów i umiejętności ich przyjmowania!

Laureaci:

  1. Magdalena Fiedorczuk
  2. Cecylia Owczarek
  3. Aleksandra Szczepańska
  4. Joanna Antoniewska
  5. Julita Toporowicz

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres e-mail, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody:

Zestaw Mary Kay Beauty Of Confidence, w skład którego wchodzą:

  • cudne różowe lusterko
  • szminka
  • tusz do rzęs

Zdjęcia nagrody

Mary Kay udowadnia, że powiedzenie nawet najprostszego komplementu drugiej osobie jest jak transakcja wiązana – ty czujesz się lepiej, a ona odzyskuje pewność siebie. Zobaczcie same!

#BeautyOfConfidence, to więcej niż akcja, to zachęta do podjęcia prawdziwego działania!

Misją Mary Kay od zawsze było wzbogacanie życia kobiet i pomaganie im w stawaniu się coraz silniejszymi. Kampania #BeautyOfConfidence sprawi, że gdy usłyszymy komplement już nie opuścimy głowy, nie spowijemy się rumieńcem wstydu czy też nie zaczniemy zaciekle zaprzeczać. Od teraz chwila, w której usłyszymy miłe słowo będzie momentem, w którym poczujemy się dobrze, wiedząc, że usłyszałyśmy je słusznie! A rumieniec, który pojawi się na naszych policzkach będzie jedynie kwestią świetnego kosmetyku! To właśnie dlatego kobiety tak cenią sobie osobisty kontakt z Konsultantkami Kosmetycznymi Mary Kay. Dzięki nim zyskują nie tylko kosmetyki doskonale dobrane do potrzeb swojej skóry, dostają także porcję pewności siebie i powód do uśmiechu.

Konkurs trwa od 08.03.2018 do 14.03.2018, wyniki zostaną opublikowane na stronie www.ohme.pl do dnia 21.03.2018 roku. Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.


Związek

7-dniowy kurs odpuszczania! Konkurs #ALE JAJA, czyli nie spędź całych Świąt w kuchni!

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
21 marca 2018
Fot. iStock

Każdy, kto choć raz miał do przygotowania Święta, wie, że to właśnie wtedy dzieją się rzeczy magiczne… miedzy 3 a 4 rano, gdy padasz na kuchenny blat, powstają takie wynalazki, jak atomowe serniki, torty i puszyste baby. Skutecznie znieczulasz się na uszczypliwości teściowej/ciotki/sąsiada z drugiego, bo szczęśliwie, ze zmęczenia nie wiesz, co właściwie się zdarzyło… A gdyby tak raz inaczej?

Serdecznie zapraszamy was na 7-dniowy kurs odpuszczania! Nie uśmiechajcie się tak pod nosem, okazuje się, że nawet, gdy dobra wróżka siedzi nam na jego czubku, usilnie udajemy, że jej nie widzimy!

 

7-dniowy kurs odpuszczania

CZAS TRWANIA AKCJI: 21.03 – 27.03. 2018 roku.

CEL: „odczarować” święta (a może właśnie „zaczarować”?) 🙂

ZADANIE KONKURSOWE:

Przez następne 7 dni będziemy namawiać was do odpuszczania. I bardzo rzetelnie sprawdzać, jak wam poszło! Nauczymy was odpuszczać, szukać sposobów na lżejsze życie, a już na pewno przygotowania do Świąt i podpowiadać, jakie przyniesie wam to  korzyści. 😉

A wy? Bądźcie z nami, zamiast nadskakiwać wszystkim wokół! Jedyne, czego nie powinnyście olewać, to zostawienie codziennego meldunku, z czym dzisiaj dałyście sobie spokój!

W komentarzach do tego artykułu piszcie nam, co udało wam się odpuścić i jak się z tym czujecie! Korzystajcie z naszych podpowiedzi-wyzwań na każdy dzień lub wymyślcie własne wedle potrzeb. Codziennie będziemy przypominać wam o akcji na naszym Facebooku (klik: https://www.facebook.com/ohmepl). Wśród najbardziej aktywnych uczestników wybierzemy najciekawsze/najfajniejsze/najbardziej rewolucyjne odpowiedzi i nagrodzimy cudownościami od Dekoria.pl.

7-dniowy kurs odpuszczania! 

A o to zadania na calutki tydzień – dacie radę?

🐣 Dzień 1

Zrób listę swoich przedświątecznych zadań i… wykreśl z niej co najmniej 3 rzeczy, bez których się obejdzie!

Napiszcie, czy byliście dzielni i czy się udało. To z czego zrezygnowaliście, hę?

🐇 Dzień 2

Kup sobie piękną i GOTOWĄ świąteczną dekorację. Zamiast płakać nad swoim koszyczkiem drugą godzinę. Nie musisz pleść wianków i ze łzami w oczach robić pisanek, które i tak lądują potem w koszu.

Dzisiejsze wyzwanie, to zamienienie koszmaru dekoracyjnego w przyjemność! Masz dzieci – niech dziergają pisanki, wydmuszki i te wszystkie cuda – dla nich to przyjemność. Nie masz, ugotuj te jaja, machnij szybko barwnikiem i już. Albo kup gotowe naklejki.

Pięknie udekorowany stół? Nic prostszego – kup gotową dekorację: świecznik, obrus, wianek, co ci się spodoba. Uratuje ci życie w tę święta i następne. Albo kup  markecie 10 tulipanów, niczego więcej nie potrzeba.

Koniecznie wpadnijcie na stronę dekoria.pl! Możecie w dzisiejszym komentarzu napisać, jaka dekoracja spodobała się wam najbardziej!

🐏 Dzień 3

Grzecznie odmów kolejnej przysługi, która przysparza ci sporo kłopotu. Nie rób z siebie „barana”!

Napiszcie, czy się udało!

🐇 Dzień 4

Umów się na pazury!

Znacie ten moment, gdy rozlega się dzwonek do drzwi, a wy w łazience z jednym utuszowanym okiem przeklinacie ich wszystkich (tych, którzy dzwonią i innych też 😉 ) w myślach? Wszyscy są gotowi, piękni i pachnący, nawet pies z dwoma zębami zdaje się wyglądać lepiej niż ty teraz… Nie starczyło ci czasu? Nic dziwnego, przecież jeszcze przetarłaś podłogę, odkurzyłaś, wyniosłaś śmieci, przebrałaś trzeci raz dziecko, które znów usmarowało się czekoladowym jajkiem… a ty?

Dlatego w tym roku, choćby się waliło i paliło – idź na pazury! Zrób manicure, najlepiej hybrydowy – nie do zdarcia. Nawet jeśli znów nie zdążysz „porządnie się umalować”,  spojrzysz na swoje dłonie przy stole i pomyślisz: „a niech tam, przynajmniej mam piękne pazurki!”.

Napiszcie, jaki kolor/wzór wybrałyście 🙂

🐣 Dzień 5

Zadbaj o relacje.

Po pierwsze: zamiast zasuwać, jak mały samochodzik postaw na wspólnie spędzony czas – przecież po to Święta spędzamy z bliskimi!

Po drugie: wymigaj się od spotkaniu z kimś, kogo nie cierpisz i zawsze podnosi ci ciśnienie! To ma być czas radosny i pełen relaksu.

Po trzecie: przygotuj sobie roboczą wiadomość do odpowiadania na życzenia. Kopiuj-wklej i gotowe. Spokojnie, wystarczy „Dziękuję, wzajemnie. 🙂 ”

W komentarzu napiszcie, jak wam poszło z tym wyzwaniem!

🐰 Dzień 6

Odpuść sobie w kuchni. Choć z jedną planowaną potrawą/daniem idź na łatwiznę! Zamów, użyj gotowych produktów, kup – co dusza zapragnie. Pamiętaj o sobie.

To cudowne,  że chcesz ugościć wszystkich w wyjątkowy sposób, ale gwarantujemy ci, że twoi goście, będą mieli w głębokim poważaniu, czy ten lukier kręciłaś sama o czwartej w nocy, czy kupiłaś gotowy w torebce i nawet nie ubrudziłaś miski. To tylko cukier. Cudownie, jeśli sama przez cały rok czekasz na ten moment, by pokucharzyć i sprawia ci to przyjemność, ale pamiętaj Święta nie kończą i nie zaczynają się na stole, ważniejsze jest to, kto przy nim usiądzie.

Dajcie znać w komentarzach, co wybrałyście. Którą potrawę zamierzacie nieco „oszukać”. 😛

🐥 Dzień 7

Poćwicz palec wskazujący! Ten trening umożliwi ci udoskonalenie bardzo ważnej umiejętności: delegowania obowiązków.

Dzisiejsze zadanie to rozdzielenie zadań na resztę członków rodziny. Ustalcie, kto czym zajmie się podczas Świąt.

Zaangażuj dzieci i gości, naprawdę nie musisz stać całego popołudnia  w kuchni zmywając, gdy inni będą się objadać twoją zrodzoną w bólach babką. Zwyczajnie zapytaj, czy ktoś może ci pomóc w kuchni.

Jeżeli masz w swojej rodzinie egzemplarze odporne na takie prośby (znamy to doskonale, ledwo talerz opustoszał, a już cała familia nerwowo sznuruje buty w przedpokoju, żeby tylko dać szybko drapaka) – poproś wprost konkretną osobę. Jak w przypadku pierwszej pomocy, wskazujemy kuzynkę, ciotkę klotkę itd.. Nie damy się załatwić zbiorowym rozmyciem odpowiedzialności!

Czekamy na wasz komentarz – tylko szczerze! Napiszcie, czy sprzedałyście trochę obowiązków komuś innemu.

Wesołych Świąt!

Nagrody:

Dekoria pl kolor CMYK C50

1 x pościel z kolekcji Dream&Fun (do wyboru przez zwycięzcę)

Fot. Materiały prasowe

Fot. dekoria.pl / Materiały prasowe

1 x Koc Cotton Cloud 150x200cm Leaf green

Fot. Materiały prasowe

Fot. dekoria.pl / Materiały prasowe

2 x zestaw 2 poduszek dekoracyjnych Liście Urban Jungle  (poszewka + wkład)

Fot. Materiały prasowe

Fot. dekoria.pl / Materiały prasowe

Odwiedźcie Dekorię na Facebooku i Instagramie – znajdziecie tam, sporo wielkanocnych inspiracji.

 Regulamin konkursu znajduje się tutaj.


Zobacz także

Byłam zaręczona z narcyzem, udzielę ci kilku rad. List do nowej dziewczyny mojego narzeczonego

Czasami najtrudniejsza w odchodzeniu jest samotność, więc zostajesz, bo znikąd nie dostajesz wsparcia

Ojcostwo jest seksi. Jak kochać faceta to tylko takiego, co dobry dla dzieci