Psychologia Związek

Kobiety, które robią te 9 rzeczy, nie dadzą się zranić mężczyźnie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
7 lutego 2018
1 z 1

<3

8. Zaczekaj z intymnością

Zacznij od tej emocjonalnej, bo z reguły właśnie taka kolejność najlepiej weryfikuje, czy znajomość jest coś warta.

9. Upewnij się, że czujesz się spokojna i szczęśliwa, gdy z nim jesteś

Jeśli on sprawia, że jesteś zestresowana, niespokojna lub spięta, coś jest nie tak. Wyobrażasz sobie, że tak będzie za każdym razem?


Na podstawie: themindsjournal.com

PoprzedniNastępny
Psychologia Związek

5 wskazówek, jak zdrowo przytyć. Mini poradnik dla chudzielców

Redakcja
Redakcja
7 lutego 2018
Fot. iStock/Yuri_Arcurs
 

Zazwyczaj marzymy o tym, by zrzucić nadmiar kilogramów i zyskać smukłą sylwetkę. Rzadziej znajdujemy porady, jak zyskać na wadze, a przecież wśród nas są kobiety, które marzą o tym, by przytyć choć trochę i zaokrąglić swoją sylwetkę, nie szkodząc zdrowiu. Czasem są to kobiety, które po chorobie wracają do zdrowia lub po prostu mają naturalnie szczupłe ciało i super metabolizm, który ani na moment nie zwalnia.

W dodatku codzienna gonitwa i mnóstwo czynności do wykonania sprawiają, że nie ma większych szans na zatrzymanie kilku kalorii więcej z pożywienia. Nadmierna chudość nikomu nie służy, ale można w sposób zdrowy popracować nad ciałem, by tu i ówdzie zdrowo się zaokrągliło.

5 wskazówek, jak zdrowo przytyć

1. Zbadaj się

Poproś lekarz o skierowanie na badania moczu, morfologię oraz poziomu hormonów tarczycy: tyroksynę (fT4) i trójjodotyroninę (fT3) oraz hormonu przysadki TSH. Ich zaburzenia mogą świadczyć o nadczynności tarczycy, która objawia się m.in. chudnięciem, drżeniem rąk, uczuciem zimna, kołataniem serca czy dusznościami.

2. Jedz produkty gęste energetycznie

Chcąc przytyć nie zwracaj uwagi na rzeczy bardzo tłuste i bardzo kaloryczne — one mogą nie tyle pomóc złapać kilogramy, ile zrujnują zdrowie, spowodują wypryski, szarą cerę czy cellulit. Jedz produkty gęste energetycznie, czyli takie, które w sposób zdrowy dodają potrzebnego paliwa organizmowi. Węglowodanom powinny towarzyszyć zdrowe tłuszcze, a białkom węglowodany (np. na śniadanie owsianka z mlekiem lub pieczywo pełnoziarniste z masłem i dodatkami, na obiad kurczak do ziemniaków). Zrezygnuj z lekkich sałatek i sięgaj po produkty takie jak naleśniki, kopytka, pierogi, makarony z sosami.

3. Podjadaj między posiłkami

Zapomnij o batonikach i chipsach, sięgaj po kaloryczne, ale bardzo zdrowe banany, awokado, orzechy czy suszone owoce. To kaloryczne przekąski, które dostarczają zdrowych tłuszczy, witamin i mikroelementów.

4. Pij soki owocowo-warzywne

Podczas łapania kilogramów trzeba pamiętać, że organizm szczególnie potrzebuje witamin i minerałów. Pij soki przecierowe, bo zawierają one znacznie więcej kalorii, niż woda, a w dodatku dostarczą ważnych składników dla zdrowia i urody.

5. Ćwicz

Ćwicz, by pozyskiwane kalorie zamienić w masę mięśniową, a nie wałeczki tłuszczu. Postaw na trening siłowy (ciężary, maszyny), zrezygnuj z aerobowego (bieganie, pływanie, jazda rowerem), który przede wszystkim pomaga schudnąć. Pamiętaj przy tym, by dostarczyć odpowiednią ilość białka, które umożliwia maksymalny wzrost tkanki mięśniowej. Jeśli masz z tym problem, pomyśl o odżywce białkowej, po którą sięgają sportowcy.


 

źródło: kobieta.gazeta.plwww.drlifestyle.pl


Psychologia Związek

Uważasz, że nie masz w życiu wyboru? 5 rzeczy, które pozwolą ci wyjść z roli ofiary

Redakcja
Redakcja
7 lutego 2018
1 z 1

Strona 2

Fot. iStock / baona

4. Rezygnuj z tego, czego nie chcesz

Nie musisz się zgadzać na to, czego nie chcesz. Nie pozwalaj, by ktoś cię uszczęśliwiał na siłę, by podejmował za ciebie decyzje. Zrezygnuj z miejsc i znajomości, które działają na ciebie dołująco, destrukcyjnie. Ignoruj głosy złośliwe, ataki lub złe rady. Potrzebujesz dobrej, a nie złej energii.

5. Nie rozpamiętuj potknięć

Nie myśl o tym, co ci w życiu nie wyszło. Rozpatruj to jedynie pod kątem wyciągnięcia wniosków i idź z tą cenną nauką dalej. Nie zatrzymuj się nad swoimi porażkami, nie kolekcjonuj przykrych rzeczy, bólu, który cię spotkał. Rozpamiętywanie jest niczym innym, jak tylko dokarmianiem własnego nieszczęścia.

źródło: homopsychologicus.plpsychologiazycia.com

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Nikt nie powiedział, że będzie łatwo kochać. Tylko czy wy jesteście gotowi zadać sobie trud, by o waszą miłość zawalczyć?

„W tym świecie jest tyle możliwości, dobra. Nie ma co zazdrościć, wystarczy po to sięgać”. Dominikanin o życiu i miłości

Przestań oczekiwać, żyj po swojemu i pozwól na to innym

Przestań oczekiwać, żyj po swojemu i pozwól na to innym