Związek

Już nie razem, ale wciąż pod jednym dachem. Jak przeżyć ten trudny czas?

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
28 marca 2018
1 z 1

Już nie razem, ale wciąż pod jednym dachem. Jak przeżyć ten trudny czas?

Wiele kobiet znajduje się w podobnej sytuacji z różnych powodów. Czasem najzwyczajniej nie mają gdzie pójść, czasem trochę trwa znalezienie mieszkania do wynajęcia, trzeba odłożyć pieniądze, poczekać. Jak przetrwać ten trudny okres? Przede wszystkim trzeba uzbroić się w cierpliwość, zachować resztki godności i zrobić co się da, by nie zamienić czterech kątów w pole bitwy. Choćby nie wiem jak było to trudne, nie można dać się sprowokować do kłótni. Okazywanie szacunku drugiej osobie z pewnością nie będzie łatwym zadaniem.

Spróbuj zastosować się do tych kilku rad, powinno być nieco łatwiej:

Zachowuj się normalnie

Nie chodź na paluszkach, nie kombinuj, nie schodź mu z oczu. Zachowuj się tak, jak zwykle. Nie prowokuj awantur, nie czepiaj się. Traktuj go neutralnie, ale staraj się by twoje życie codzienne wróciło do normy.

Spotykaj się ze znajomymi

Nie musisz siedzieć w domu i się zadręczać. Im częściej będziesz wychodzić, tym lepiej. Uważaj, jeszcze-mąż może cię szpiegować i zadawać różne pytania. Staraj się ograniczać wiadomości do minimum.

Zrozum, że on też ma prawo żyć

Tak jak i ty, on również musi wrócić do normalności. Może być tak, że zacznie z kimś się spotykać, żeby zrobić ci na złość. Nie przejmuj się, jeśli zacznie sprowadzać do domu jakieś panienki. Te normalne natychmiast uciekną, jak zobaczą, że mieszka z żoną.

Ustalcie zasady…

…i najlepiej zapiszcie je na kartce. Kto kiedy korzysta z łazienki. Gdzie kto trzyma swoje rzeczy. Gdzie kto śpi. Podzielcie się półkami w lodówce, ustalcie co z gotowaniem i sprzątaniem. Podzielcie się rachunkami. Teraz jesteście współlokatorami. Jeśli on nie będzie przestrzegał zasad, nie rób nic za niego.

I najważniejsze!

Jeśli macie dzieci, wyjaśnijcie im, że się rozstajecie i powiedzcie, że przez jakiś czas będziecie musieli mieszkać pod jednym dachem. Trzymajcie wspólny front w kwestii ich wychowania, nie awanturujcie się, nie kłóćcie i nie wykorzystuje ich w swoich gierkach. Ta sytuacja jest dla nich już i tak wystarczająco trudno.

Pamiętaj, im szybciej zamieszkacie oddzielnie, tym lepiej. Życie w takich warunkach jest bardzo męczące i wyniszczające. Trzeba wznieść się na wyżyny, by zachować spokój i okazywać sobie szacunek. Niezależnie od tego, w jaki sposób zachowuje się jeszcze-mąż, ty nie daj się sprowokować. Już niebawem będziesz dumna, że dałaś radę.

Na podstawie: LovePanky

 

PoprzedniNastępny
Związek

6 przyczyn wypadania włosów i sposoby na ich ratunek

Redakcja
Redakcja
28 marca 2018
1 z 1

6 przyczyn wypadania włosów i sposoby na ratunek

Fot. iStock/DKart

4. Łysienie plackowate

Łysienie plackowate to choroba autoimmunologiczna, w wyniku której uszkodzone zostają mieszki włosowe, co powoduje łysienie. Nie towarzyszą temu inne objawy, poza pojawiającymi się plackami skóry bez włosów na głowie oraz wzrostem tzw. włosów wykrzyknikowych. Pojawiają się one wokół ognisk łysienia, są krótko ułamane, a ich końcówki są ciemniejsze i grubsze od nasady. Włosy odrastają zazwyczaj po około 3–6 miesiącach.

Rozwiązanie: Należy odwiedzić dermatologa, który zaleci odpowiednie dla stanu włosów postępowanie.

5. Efekt uboczny przyjmowania leków

Toksyczne działanie leku na komórki macierzy mieszka włosowego mogą powodować łysienie czasowe lub trwałe. Wiele leków (np. kardiologicznych, hormonalnych, na nadciśnienie i wiele innych) ma w skutkach ubocznych właśnie negatywne działanie na włosy.

Rozwiązanie: Lekarz prowadzący leczenie powinien rozważyć, czy odstawienie lub zamiana leku na inny jest wskazane ze względu na stan zdrowia pacjenta. Samodzielnie nie wolno modyfikować dawki leku lub go odstawiać.

6. Stres

Stres nie pozostaje bez wpływu na cały organizm, cierpi także kondycja włosów. Sytuacje stresowe powodują  zaburzenie pracy nadnerczy i produkcję hormonów, które w dużej mierze odpowiadają za kondycję włosów.

Rozwiązanie: 

Trudno jest unikać sytuacji stresowych, ale techniki relaksacyjne mogą obniżyć jego negatywny wpływ na kondycję organizmu.

źródło:  krokdozdrowia.comzdrowie.tvn.pl

PoprzedniNastępny
Związek

Pan pozna panią. Kudłaty i przystojny trener personalny, szuka towarzyszki. Prawdziwy pies na baby [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
28 marca 2018
Fotomontaż / iStock

Witajcie, jeżeli szukacie partnera na życie, uczciwego faceta, który wreszcie doceni to, jak wspaniałymi kobietami jesteście – dobrze trafiłyście! Specjalnie dla was, przygotowałyśmy serię publikacji starannie wyselekcjonowanych i sprawdzonych przez nas osobiście ogłoszeń: Pan pozna panią. Szukajcie ogłoszeń z serii Oh!love – bo prawdziwej miłości trzeba w życiu trochę pomóc i przede wszystkim dać szansę!

„Ozzy”

Cześć,

Kumple mówią do mnie Ozzy, bo mam w sobie pierwiastek szaleńtwa 😉 . Uwielbiam aktywność i moje życie jest mocno związane ze sportem i szeroko pojętym ruchem. 

Z przyjemnością zacznę dzielić się swoją pasją i wiedzą z kimś bliskim. Gwarantuję ci tylko dobre wrażenia. Razem zwiedzimy niejedne szuwary, laski i trasy rowerowe! Nie bój się, nie jestem ostry, po prostu lubię, gdy wiele się dzieje. Bywam ostrożny w kontaktach z ludźmi, ale właśnie ruch pomaga mi najlepiej nawiązywać znajomości. Chętnie po wieczornym, romantycznym spacerze, przytulę się do twoich ciepłych dłoni.

Prawdziwy pies na baby – tak niektórzy z przymrużeniem oka mnie nazywają, ale uwierz mi (słowo harcerza!), jeśli pozwolisz się pokochać – będę wierny jak pies!

Zobacz moje zdjęcia niżej.

Jeszcze niżej.

Fotomontaż / iStock

Fotomontaż / iStock

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zakochałaś się od pierwszego wejrzenia? Spotkajmy się w realu! Czekam na Ciebie w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie (wejdź na moją stronę: www.celestynow.toz.pl/adopcja/187.html).

Nie jesteś gotowa na stały związek, możesz mnie odwiedzić lub wesprzeć przekazując swój 1% podatkuKRS 0000154454 W informacji dodatkowej koniecznie wpisz cel szczegółowy: Schronisko w Celestynowie.

16558555_1288406794552676_1357694912_n (1)

 

Z miłością
Ozzy

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Opis Zwierzęcia

wielkość: średnia
gatunek: pies
płeć: samiec
maść: czarna podpalana
wiek: 9 lat 2 mies. 27 dn.

CHARAKTERYSTYKA ZWIERZĘCIA

Ten radosny i kudłaty przystojniak to Ozzy. Był cierpliwie oswajany przez naszą wolontariuszkę, aż przyszedł czas, że pochwycony i wyniesiony pod pachą, udał się na swój pierwszy spacer do lasu. I popadł w zachwyt!

Obwąchuje każde drzewko, turla się w trawie, podziwia śpiew ptaszków i kłapie na przelatujące muchy. Spacer sprawia mu tak niesamowitą radość, że aż żal odprowadzać go do boksu. Szybko oswaja się z człowiekiem. Jeszcze niedawno unikał naszego dotyku, a po kilku spacerach sam podchodzi i domaga się pieszczot.

To także wielka zasługa jego przyjaciółki Osy, z którą spaceruje i dzieli się ostatnią parówką w myśl zasady przez żołądek do serca. Jest nauczony chodzenia na smyczy, może miał kiedyś właściciela i był regularnie wyprowadzany na przechadzki? Tego nie wiemy. Ale wiemy, że jest fantastycznym i mądrym psem, który wniesie dużo radości w Wasze życie.

Zadba o kondycję gdyż lubi energiczne spacery, a w chłodne dni ogrzeje Wam stopy swoim mięciutkim futerkiem. Ozzy czeka w Schronisku w Celestynowie na najlepszego pod słońcem opiekuna.

kontakt:
[email protected]
tel. 22 789 70 61
www.celestynow.toz.pl

Nie twój typ? Nic straconego – przeczytaj inne ogłoszenia tutaj. 


Artykuł powstał we współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce.


Zobacz także

10 rzeczy, które tylko kobiety po 40-tce wiedzą o związkach

Lubisz zasypiać w ramionach swojego partnera? Uważaj, to ryzykowne dla zdrowia, ratunkiem może być… pocałunek

Jak mądrzy ludzie radzą sobie z tymi toksycznymi? Kilka sposobów na rozbrojenie "toksycznego"

Oznaki przemocy emocjonalnej w związku. Łatwo je przeoczyć, gdy dotyczą właśnie ciebie