Lifestyle Psychologia Związek

Dlaczego twój związek się chwieje? Style związków, jakie tworzą ludzie

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
13 maja 2018
5 z 7

ZWIĄZEK PRZYLEGAJĄCY 💔

To pewien rodzaj kontraktu, umowy między partnerami. Dwie osoby zakleszczają się łokciami – to pewne porozumienie między nimi. Są ze sobą związani, a jednak każde z nich patrzy w innym kierunku. Podjęli decyzję, że będą żyć wspólnie.

To tzw. dobrze funkcjonujące mechanizmy. Codziennie każde z nich, wykonuje swoją część umowę, ale nie ma w tym związku miłości, intymności, pragnienia drugiej osoby. Siadają razem do obiadu w niedzielę, wymieniają się w odbieraniu dzieci. Dzień po dniu – budzi, praca, wspólny serial, sen. Nawyki, obowiązki i wspólna rata kredytu. To wszystko, co ich łączy…

Żaden z partnerów w takim układzie nie okazuje drugiemu miłości. Gdy, któreś z nich zrobi krok do przodu, mimowolnie będzie „ciągać” tego drugiego.

Taki schemat bardzo często pojawia się tuż przed rozpadem związku, to schemat przetrwania.

Emocje w związku i zależność jednego partnera od drugiego, można odzwierciedlić za pomocą ciała. A Ty, co poczułeś, gdy przyjąłeś taką pozycję?

PoprzedniNastępny
Lifestyle Psychologia Związek

4 znaki zodiaku, które preferują krótkowałe związki

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
13 maja 2018
Horoskop miłosny na 2018 rok
Fot. iStock / Delpixart

Niektórzy z nas wolą krótkie, przelotne romanse, inni angażują się „na stałe”. Astrologia mówi, że na te decyzje pewien wpływ ma nasz znak zodiaku. Wiecie, które znaki predysponują nas do krótkotrwałych związków?

Baran (21 marca – 19 kwietnia)

Związki Baranów bardzo często przypominają pościg za czymś interesującym. Osoby spod tego znaku lubią doświadczać zabawy w poznawaniu kogoś nowego. Znakiem tym rządzi Mars, który jest namiętną planetą, dlatego drogi Baranie i ty masz tendencję do intensywnego przeżywania romansów.  Z drugiej strony, jeśli już znajdziesz odpowiednią osobę,  z którą poczujesz się bardziej komfortowo, podejmiesz zobowiązanie.

Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca)

Chodzi o to, aby co jakiś czas poczuć świeżość i „coś nowego”…  Zawsze jesteś głodny nowych doświadczeń i uczenia się nowych rzeczy. Bardzo lubisz się spotykać i rozmawiać z nowymi ludźmi. Jesteś niezwykle towarzyski i nie boisz się flirtować. Poza tym, jeśli nie masz ochoty się ustatkować, to zdecydowanie tego nie zrobisz. I już.

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia)

Jeśli istnieje znak, który żyje dla wolności i przygody, to zdecydowanie jest to twój znak. Jesteś odkrywcą, kochasz podróże i  nowe doświadczenia w twoim życiu. W długotrwałych związkach się nudzisz lub odczuwasz niepokój. Stąd twoja tendencja do flirtowania. No i „uciekania” ze związku – chcesz zachować swoją niezależność. Kochają się rozwijać i ewoluować, psychicznie, fizycznie i duchowo. Potrzebujesz tego, aby pozostać szczęśliwym. Nie będziesz się angażować, chyba że znajdziesz partnera, który będzie podróżował razem z tobą.

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego)

Jesteś wolny i wyjątkowo towarzyski. Otaczasz się dużą liczbą przyjaciół. Masz tendencję do tendencję do większego skupiania się na wprowadzaniu zmian w swoim życiu niż na utrzymywaniu długotrwałego związku. Jesteś otwarty na innych. Zaangażowany pozostaniesz tylko wtedy, gdy poznasz osobę, która pozwoli ci być sobą i pozostać wolnym.

 


Zobacz także

„Jak to jest, że nasz związek wciąż trwa?” 11 (popartych przez psychologię) wymiarów niekończącej się miłości

7 wielkich problemów małżeńskich, które widzą terapeuci oraz rady, jakie mają dla par

7 przekonań, przez które boisz się prawdziwej miłości