Lifestyle Psychologia Związek

Dlaczego twój związek się chwieje? Style związków, jakie tworzą ludzie

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
13 maja 2018
4 z 7

ZWIĄZEK PANA I NIEWOLNIKA 💘

Taki typ relacji, to nic innego, jak związek, w którym nie ma miejsca n partnerstwo. Jedna strona ma ewidentną przewagę nad drugą – i pełni rolę Pana, szefa, głowy rodziny.

Rolę Pana może chodzić każdy z partnerów, niezależnie od płci. Może władać za pomocą emocji, siły, pieniędzy… To osoba, która jako jedyna jest decyzyjna w danej rodzinie.

Dopóki taki nierówny układ nie zaczyna dominować we wszystkich płaszczyznach życia, związki w takim stylu mogą się udawać. Często, któreś z partnerów jest bardziej dominujące. Jednak, gdy jedna ze stron podejmuje wszystkie decyzje pojawia się emocjonalny dystans i oziębłość. To nie może się udać, nawet, gdy nie dostrzegamy takiej relacji znamion przemocy.

Bardzo łatwo to dostrzec odpowiadając sobie na tylko jedno pytanie: skoro, jeden z partnerów podejmuje wszystkie decyzji, jest całkowicie niezależny, autonomiczny i sprawczy w ich związku, po co w ogóle jest w innym inna osoba?

Jeżeli jedna ze stron zakłóca taki układ buntem, w związku pojawia się regularna walka o władzę i kompletne zaburzenie komunikacji czy intymności (w myśl zasady „to jest wojna, a na wojnie trzeba pokonać przeciwnika).

Emocje w związku i zależność jednego partnera od drugiego, można odzwierciedlić za pomocą ciała. A Ty, co poczułeś, gdy przyjąłeś taką pozycję?

PoprzedniNastępny
Lifestyle Psychologia Związek

4 znaki zodiaku, które preferują krótkowałe związki

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
13 maja 2018
Horoskop miłosny na 2018 rok
Fot. iStock / Delpixart

Niektórzy z nas wolą krótkie, przelotne romanse, inni angażują się „na stałe”. Astrologia mówi, że na te decyzje pewien wpływ ma nasz znak zodiaku. Wiecie, które znaki predysponują nas do krótkotrwałych związków?

Baran (21 marca – 19 kwietnia)

Związki Baranów bardzo często przypominają pościg za czymś interesującym. Osoby spod tego znaku lubią doświadczać zabawy w poznawaniu kogoś nowego. Znakiem tym rządzi Mars, który jest namiętną planetą, dlatego drogi Baranie i ty masz tendencję do intensywnego przeżywania romansów.  Z drugiej strony, jeśli już znajdziesz odpowiednią osobę,  z którą poczujesz się bardziej komfortowo, podejmiesz zobowiązanie.

Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca)

Chodzi o to, aby co jakiś czas poczuć świeżość i „coś nowego”…  Zawsze jesteś głodny nowych doświadczeń i uczenia się nowych rzeczy. Bardzo lubisz się spotykać i rozmawiać z nowymi ludźmi. Jesteś niezwykle towarzyski i nie boisz się flirtować. Poza tym, jeśli nie masz ochoty się ustatkować, to zdecydowanie tego nie zrobisz. I już.

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia)

Jeśli istnieje znak, który żyje dla wolności i przygody, to zdecydowanie jest to twój znak. Jesteś odkrywcą, kochasz podróże i  nowe doświadczenia w twoim życiu. W długotrwałych związkach się nudzisz lub odczuwasz niepokój. Stąd twoja tendencja do flirtowania. No i „uciekania” ze związku – chcesz zachować swoją niezależność. Kochają się rozwijać i ewoluować, psychicznie, fizycznie i duchowo. Potrzebujesz tego, aby pozostać szczęśliwym. Nie będziesz się angażować, chyba że znajdziesz partnera, który będzie podróżował razem z tobą.

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego)

Jesteś wolny i wyjątkowo towarzyski. Otaczasz się dużą liczbą przyjaciół. Masz tendencję do tendencję do większego skupiania się na wprowadzaniu zmian w swoim życiu niż na utrzymywaniu długotrwałego związku. Jesteś otwarty na innych. Zaangażowany pozostaniesz tylko wtedy, gdy poznasz osobę, która pozwoli ci być sobą i pozostać wolnym.

 


Zobacz także

Odżywka do rzęs Eleverlash

Jak działa superfood? Wybierz swoje superjedzenie i zaproś je do diety. Akcja #ŁapENDORFINY, wyzwanie #21

Dość poddawania się i schodzenia ze ścieżki zdrowego odżywiania! Mam pomoc, która nie zawodzi