Psychologia Związek

„On jest bez serca” – myślisz i masz rację. Skąd wiedziałaś?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
11 maja 2018
1 z 1

Emocjonalnie niedostępny

6. Egocentryzm

„Ja, ja i ja…”  Osobom o „zimnym sercu” często wydaje się, że wszyscy mają na nich zły wpływ lub istnieją tylko po to, by zaspokajać ich potrzeby. Mają tendencję do niewiarygodnej egocentryczności. Ten typ zachowania przejawia się na przykład w graniu ofiary.

7. Kłamstwa

Kłamstwo jest częścią manipulacji, której używa osoba emocjonalnie niedostępna, aby kontrolować ludzi ze swojego otoczenia. Mogą to być kłamstwa na temat rzeczy, które tak naprawdę nie mają znaczenia, jak i „duże sprawy”. Zwykle ktoś o „zimnym sercu” będzie kłamał na temat swoich przeszłych związków lub złych doświadczeń z przyjaciółmi.

8. Złe traktowanie innych

Na przykład bezdomnych lub kasjerkę w sklepie. Brak empatii sprawia, że ludzie o zimnych sercach nie uważają tych osób za godne szacunku. I okazują im to w okrutny sposób.


Na podstawie: powerofpositivity.com

PoprzedniNastępny
Psychologia Związek

7 piosenek, które według naukowców pozytywnie wpływają na nasze życie

Redakcja
Redakcja
11 maja 2018
Fot. iStock/martin-dm
 

Muzyka towarzyszy nam od zawsze. Każdy bez wyjątku ma swoje ulubione utwory, które wprowadzają w dobry nastrój, dodają energę lub dla odmiany, przynoszą ukojenie, spokój. Naukowcy są zgodni, że rytmiczna muzyka naprawdę może wpływać na nasze życie i  regulować emocje, gdy coś dzieje się nie po naszej myśli.

Holenderski badacz Jacob Jolij zajmujący się psychologią poznawczą i neurologią na uniwersytecie w Groningen, zajął się tematyką wpływu muzyki na ludzkie życie. A dokładnie skoncentrował się na znalezieniu pewnych zależności stosując równania matematyczne. W efekcie swoich prac Jolij stwierdził, że jednak nie chodzi o słowny przekaz. Kompozycje, których tempo przekracza 150 uderzeń na minutę, dostarczają mózgowi więcej dobrej energii, co wpływa na nasze samopoczucie i chęć do podejmowania działań.

7 piosenek, które wpływają na nasze życie

Jesteście ciekawi, jakie piosenki znalazły się na tej chlubnej liście? Oto one:

1. Don’t stop me now, Queen

2. Dancing Queen, ABBA

3. Good Vibrations, The Beach Boys

4. Uptown Girl, Billy Joel

5. Eye of the Tiger, Survivor

6. I’m a Believer, The Monkeys

7. Girls Just Want to Have Fun, Cyndi Lauper

Oczywiście to nie są jedyne piosenki, które doskonale wpływają na nasze samopoczucie i dodają energii do działania. każda piosenka, która daje „dobrego kopa” warta jest uwagi.

Zgadzacie się powyższym zestawieniem?

źródło: pieknoumyslu.com

 

 


Psychologia Związek

10 zachowań, którymi okazujesz brak szacunku dla samej siebie

Redakcja
Redakcja
11 maja 2018
1 z 1

10 zachowań, którymi okazujesz brak szacunku dla samej siebie

fot. istock / AOosthuizen

6. Nie bronisz swoich interesów

Ustępując innym na każdym polu tracisz to, co jest dla ciebie najważniejsze. Szacunek dla samej siebie również na tym cierpi. Nie bój się bronić własnego zdania i własnych interesów, bo to jest dla ciebie ważne. Tak samo, jak musisz umieć walczyć o swoje nie robiąc krzywdy innym, powinnaś bronić tego co już posiadasz i co jest dla ciebie ważne.

7. Ze wszystkim chcesz radzić sobie sama

Uważasz, że nie możesz na nikogo liczyć, więc dla zasady mówisz, że wszystko jest w porządku i nie potrzebujesz pomocy. Budujesz mur między sobą i bliskimi ludźmi, którzy w żaden sposób nie są w stanie przejrzeć twoich myśli i pomóc wtedy, gdy naprawdę tego potrzebujesz.

8. Nie poświęcasz czasu sobie

Nie masz czasu na to, aby tak naprawdę poznać siebie, zrozumieć czego w życiu potrzebujesz. Czujesz, że musisz poszukać wewnętrznej harmonii, ale rezygnujesz ze starań. Nie masz sił zajrzeć w głąb siebie, by zrozumieć czego ci brakuje.

9. Uszczęśliwiasz innych na siłę

Z tym uszczęśliwianiem innych bywa problem, bo mimo dobrych chęci i starań nie każdy ma ochotę przyjmować naszą pomoc. Narzucanie się z dobrymi chęciami i wchodzenie z butami w cudze życie wbrew niechęci tej osoby oznacza, że sami nie mamy swojego życia.

10. Wybierasz złych doradców

Każdy z nas wybiera sobie osoby, którymi się otacza, choć nie zawsze mamy wpływ na najbliższe osoby. Rodziny się nie wybiera, ale w przypadku gdy ktoś jest nie w porządku, przejawia toksyczne zachowania, trwanie w takim układzie jest destrukcyjne. To smutny przejaw braku szacunku do własnej osoby, który odbiera radość życia.

źródło:   www.powerofpositivity.com

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Jak tam u ciebie z wiernością? Wiele o tym powie twój znak zodiaku

Bohaterowie z „Kubusia Puchatka” i zaburzenia psychiczne? Jest taka teoria

30 małych gestów, które podtrzymają ogień w związku