Związek

7 subtelnych sposobów, aby zmierzyć siłę związku

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
15 grudnia 2016
3 z 7

Test na bycie pomocnym

Fot. iStock / vgajic

Sama nosisz swoje zakupy, gdy jesteście na nich razem lub bez mrugnięcia okiem pozwala ci ganiać po mieście, byś samodzielnie załatwiała różne sprawunki, nawet, jeśli mógłby ci pomóc? To znaczy, że albo jest tak leniwy, że nie wykazuje inicjatywy i chęci pomocy albo  nie ma potrzeby angażowania się w potencjalnie wspólne sprawy, takie jak zakupy, sprzątanie czy codzienne spacery z psem.

PoprzedniNastępny
Związek

„Pragnęliśmy tylko wolności. Ale ten świat nie lubi wolności”. Ratuj Aleppo, ratuj człowieczeństwo!

Karolina Krause
Karolina Krause
15 grudnia 2016
"Pragnęliśmy tylko wolności. Ale ten świat nie lubi wolności". Ratuj Aleppo, ratuj człowieczeństwo!
Fot. iStock/Carillet
 

Zaraz mamy Święta? To może warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co zrobiliśmy, by już wkrótce zasiąść wspólnie do stołu i móc spojrzeć sobie nawzajem w oczy bez poczucia winy? Bez ogromnego rozgoryczenia, że kiedy my tutaj cieszymy się z kupowania prezentów, ich jedynym marzeniem jest to, aby tej daty zwyczajnie dożyć. Bo do 24. grudnia jeszcze daleko, a wojska reżimu są tuż, tuż. Co zrobiliśmy, żeby móc w ogóle nazywać się ludźmi?

Po masakrze dokonanej dwa dni temu na ulicach Aleppo, rzecznik ONZ mówił o „totalnym upadku społeczeństwa”. A my tylko biernie się temu przyglądamy. Kobiety i dzieci giną kilka metrów od własnego domu, a my w dalszym ciągu nie robimy nic. NIC, żeby to zmienić.

Powiecie, że to nie nasza wojna. To nie wy macie ich krew na swoich rękach. Naprawdę w to wierzycie? Szczerze uważacie, że to nie jest wasza odpowiedzialność? Pozwólcie więc, że zacytuję tutaj urywek z prawa karnego, przywołując przepis o tak zwanym „dobrym Samarytaninie”:

Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

Krótko mówiąc, kiedy nie pomożemy człowiekowi, który ginie na naszych oczach, pójdziemy siedzieć za kratki. Ale, gdy na oczach całej ludzkości wojska reżimu dokonują ludobójstwa na zwykłych cywilach, to nikt za to nie odpowiada. Gdzie w tym sens? Gdzie nasza moralność? Gdzie człowieczeństwo?

"Pragnęliśmy tylko wolności. Ale ten świat nie lubi wolności". Ratuj Aleppo, ratuj człowieczeństwo!

Fot. iStock/IdealPhoto30

To już nie jest sprawa cudzej wojny. Tam giną dzieci. Niewinne, małe dzieci. Takie same, jak twoje. Jak te, które już wkrótce będą ganiały wokół naszej przyozdobionej choinki. Nieświadome codziennego piekła, w jakim żyją ich wschodni koledzy. Bo też nie powinny być tego świadome. One nigdy nie powinny mieć z tym nic wspólnego. Nie ma chyba gorszej zbrodni na tym świecie, niż zabójstwo dziecka. To barbarzyństwo, którego nikt nigdy nie ma absolutnie żadnego prawa się dopuścić.

A jednak robimy to. Każdego dnia w Syrii giną dzieci, a my ubolewamy nad ich losem. Ale zamiast udzielić schronienia uchodźcom, zamiast iść im z pomocą, wolimy zasłaniać się strachem. Wolimy równać ofiary z ich oprawcami i wszystkich razem wrzucać do jednego worka z napisem „terroryzm”.

"Pragnęliśmy tylko wolności. Ale ten świat nie lubi wolności". Ratuj Aleppo, ratuj człowieczeństwo!

Fot. iStock/AnjoKanFotografie

Mówimy sobie, że to przecież „ tak daleko”. Ciekawi mnie ta względność postrzegania dystansu w dzisiejszym świecie. Kiedy przychodzi do wyboru rodzinnej wycieczki „last minute” to Turcja jest o rzut beretem. A gdy znajomi udostępniają na Facebooku filmik z kolejnym dzieckiem cudem uratowanym spod gruzów, to mówimy o trzecim świecie. To nie jest trzeci świat! To dzieje się tu i teraz. W realnej rzeczywistości. W momencie, kiedy czytasz ten post. Po drugiej stronie tego cholernego ekranu!

Tylko od ciebie zależy, czy cywilom, którzy zostali uwięzieni w Aleppo uda się wyjść z tego życiem.

"Pragnęliśmy tylko wolności. Ale ten świat nie lubi wolności". Ratuj Aleppo, ratuj człowieczeństwo!

Fot. iStock/dinosmichail

Są trzy możliwości, trzy rzeczy, które możesz zrobić, aby im pomóc nadal siedząc bezpiecznie w swoim fotelu:

1. Podpisz się pod petycją

2. Dołącz do Polskiej Akcji Humanitarnej

3. Wspomóż Białe Kaski z Aleppo

W Warszawie odbędą się akcje organizowane w ramach solidarności z ofiarami syryjskiego reżimu. Możesz przyjść pod syryjską ambasadę i zapalić symboliczny znicz, ku pamięci wszystkich brutalnie zamordowanych przed dwoma dniami w Aleppo osób. To nadal za dużo dla ciebie?


Związek

Troska o włosy to coś więcej niż ich regularne mycie. Poznaj skuteczne sposoby na poprawę ich kondycji

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
15 grudnia 2016
Fot. Materiały prasowe

Nie każda kobieta otrzymała od Matki Natury silne, piękne włosy. Wszystkie jednak powinnyśmy umieć tak o nie zadbać, by cieszyły zarówno dobrą kondycją, jak i dodawały uroku. Zadanie to staje się trudniejsze, gdy mamy do czynienia z włosami słabymi, z tendencją do wypadania.

Nie ma jednak rzeczy niemożliwych, a dzięki zastosowaniu dobrze dobranej dla potrzeb każdej z nas pielęgnacji, na nowo możemy cieszyć się olśniewającymi włosami.

Regularne mycie to zbyt mało, w stosunku do czynników osłabiających włosy

Jeśli dotychczas twoja troska o włosy ograniczała się do regularnego mycia, rzeczywiście mogłaś być niezadowolona z ich wyglądu. Samo zmywanie zabrudzeń ze skóry głowy i włosów to za mało, by wpłynąć pozytywnie na ich kondycję. Szczególnie, jeśli stosujesz trwałą koloryzację, lubisz je prostować każdego dnia lub układać za pomocą lokówki, czy energicznie wycierasz mokre włosy w ręcznik po kąpieli. Stosowanie lakierów do włosów, podobnie jak niedelikatne rozczesywanie i ścisłe okręcanie w jednym miejscu gumką, również źle na nie wpływa.

Dodatkowo włosy osłabia uboga w składniki odżywcze dieta i przewlekły stres, którego wcale nie tak łatwo jest uniknąć. Choroby, takie jak niedoczynność lub nadczynność tarczycy, zespół policystycznych jajników, anemia lub problemy skórne takie jak np.: liszaj płaski, łupież, łojotokowe zapalenie skóry czy infekcje grzybicze, również zostawiają swój ślad na włosach. Ale w wielu przypadkach, odpowiednia pielęgnacja od wewnątrz i od zewnątrz, może zadziałać cuda.

Fot. iStock /Lubushka

Fot. iStock /Lubushka

Wsparcie od wewnątrz nie do przecenienia

Unikanie powyższych pielęgnacyjnych błędów, to podstawa dla odciążenia włosów. Zbilansowana dieta również ma duże znaczenie dla kondycji włosów, więc warto zwrócić uwagę, by na talerzu nie brakowało ryb, ciemnozielonych warzyw, świeżych owoców, orzechów, produktów pełnoziarnistych, mięsa drobiowego, pestek dyni i nabiału. Jednak nawet takie staranie może nie dostarczać wszystkich kluczowych dla zdrowia i wyglądu włosów składników. Z tego powodu ważne jest dodatkowe przyjmowanie substancji, które wpłyną pozytywnie zarówno na krążenie krwi w skórze głowy, jak i odżywienie cebulek i łodyg włosów.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Cenną pomocą w pielęgnacji i kurowaniu osłabionych lub zniszczonych włosów jest VITAPIL®, profesjonalny preparat, opracowany przez ekspertów na bazie składników odżywczych i naturalnych substancji roślinnych. Sprawdzi się u osób, które chcą cieszyć się mocnymi, gęstymi i zdrowymi włosami. Działa od wewnątrz – nie tylko na łodygę włosa, ale przede wszystkim na cebulkę i gruczoły łojowe. Sprawia, że włosy stają się mocne, elastyczne i bardziej lśniące. 

VITAPIL®  zawiera 16 składników aktywnych, w tym dużą ilość biotyny (300 µg), która poprzez utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego wpływa na procesy zachodzące w cebulce włosów — ich wzrost i  zahamowanie nadmiernego wypadania. Nową formułę preparatu wzbogacono o bambus, który jest najbogatszym w naturze źródłem krzemu. Zawiera go aż 75%, to ponad 5 razy więcej niż popularny skrzyp. 

Składniki nowego preparatu VITAPIL® chronią mieszki włosowe przed szkodliwym wpływem wolnych rodników oraz wpływają na prawidłową pigmentację włosów.

Doskonałe uzupełnienie pielęgnacji od zewnątrz 

Wsparcie kondycji włosów od wewnątrz, dzięki właściwej suplementacji, ma ogromne znaczenie dla sprawy. A jeśli do tego dołożymy pielęgnację stosowaną od zewnątrz, efekt będzie jeszcze lepszy. Samo regularne mycie włosów nie wystarczy, by mówić o pełnym pielęgnacyjnym sukcesie. Usunięcie sebum i zanieczyszczeń to jedno, a drugie odpowiednie odżywienie od zewnątrz. Zastosowanie idealnie dobranego kosmetyku do pielęgnacji może dać niezwykłe efekty.

VITAPIL Profesjonalny Lotion stał się odpowiedzią na potrzeby zapobiegania nadmiernemu wypadaniu włosów oraz stymulowania porostu nowych. Dedykowany jest osobom, które chcą cieszyć się mocnymi, gęstymi, zdrowymi i przyjemnymi w dotyku włosami. Inteligentne połączenie składników pozwala na codzienne stosowanie preparatu bez ryzyka podrażnień. Jego skuteczność opiera się na obecności w składzie m.in.: 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

  • kompleksu 2HGS — Hair Growth Stimulation (Arginina, Witamina B3), który umożliwia dostarczenie substancji odżywczych zawartych w preparacie (panthenol, cysteina, keratyna, krzem z bambusa) do cebulki włosa. Ponadto wpływa na prawidłowe ukrwienie skóry głowy,
  • kompleksu biotyny — zapobiegającemu nadmiernemu wypadaniu i przetłuszczaniu się włosów,
  • panthenolu — zmniejszającego utratę naturalnej wilgoci, co sprzyja prawidłowemu nawilżeniu skóry głowy i włosa,
  • kreatyny — posiadającej unikalną zdolność do dopasowania się w miejscu uszkodzonej struktury włosa, dzięki czemu skutecznie odżywia i regeneruje włosy,
  • nabłyszczających protein jedwabiu,
  • cysteiny i ekstraktu z bambusa, który zawiera ponad 5 razy więcej krzemu, niż popularny skrzyp.

Nie każda kobieta doczeka się włosów jak z reklamy, ale mimo to, warto zadbać o jak najlepszy ich wygląd. Nie da się oszukać genów, czy też przez nieleczoną chorobę wypracować ich promienny wygląd. Jednak, gdy w grę wchodzi odpowiednia pielęgnacja, zbilansowana dieta oraz zdrowy organizm, nic nie stoi na przeszkodzie, by dać włosom jak najwięcej blasku, a sobie uroku i pewności siebie. Nie ma bardziej kobiecego elementu wyglądu, niż piękne, zadbane włosy, o które postarać się może każda z nas.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z marką VITAPIL®

 


Zobacz także

Przestańcie mi życzyć męża i dzieci. Mam 40 lat, jestem sama i naprawdę mi z tym dobrze!

Zdradzał mnie, ale wmawiał, że to moja chorobliwa zazdrość projektuje problemy i rzuca fałszywe oskarżenia. Gaslighting – byłam jego ofiarą

Jak pomóc poturbowanemu psychicznie partnerowi? 5 żelaznych zasad działania