Związek

16 bolesnych prawd o naszym związku, czyli dlaczego nie muszę z tobą być

Listy do redakcji
Listy do redakcji
30 sierpnia 2019
6 nawyków, które musisz w sobie wykształcić, żeby poczuć się silną i niezależną kobietą
Fot. iStock / pixdeluxe
 

Nie muszę. Naprawdę nie muszę. Wcześniej chciałam, ale też czułam, że bez ciebie nie dam rady. Byłeś mi potrzebny. Potrzebowałam Cię, fizycznie, psychicznie. Wydawało mi się, że bez ciebie w moim życiu, umrę, rozpadnę się, nie znajdę sensu. Ale tak się nie stanie. Wystarczyło tylko stanąć oko w oko z prawdą o naszym związku. Z wieloma prawdami.

16 bolesnych prawd o naszym związku, czyli dlaczego nie muszę z tobą być

Nie muszę z tobą być, żeby już nie czekać

Na ciebie. Żeby się stale na ciebie nie oglądać, nie myśleć o tym, że miałbyś ochotę pójść ze mną do znajomych, do kina. Żeby nie planować sobie życie w zależności od ciebie, od twoich humorów, nastrojów, twoich dobrych chęci. Długo mi zajęło, zanim to zrozumiałam.

Nie muszę wpatrywać się w ekran telefonu

To było jak uzależnienie. Zadzwonisz? Napiszesz? Powiesz w końcu, chociaż w jednym zdaniu, dlaczego znów jesteś na mnie zły? Nie muszę już czekać, aż pojawi się nowa wiadomość od ciebie. Wiem, że pierwszy się nie odezwiesz. Coraz bardziej mi z tym wszystko jedno.

Nie muszę się spóźniać

Przez ciebie. Bo dla ciebie nigdy miało znaczenia, czy dzieje się coś ważnego i nigdy nie było dobrego powodu, byś zjawił się na czas. „Kocha to poczeka” – mówiłeś, dając do zrozumienia, że guzik cię obchodzi, czy ktoś zmienił swój plan, by się z tobą zobaczyć, czy jechał z daleka. Brak szacunku. Jak inaczej to nazwać?

Nie potrzebuję, żebyś mnie przedstawiał swoim znajomym

Nigdy tego nie zrobiłeś, więc nauczyłam się sama przedstawiać. Prowadziłam tak wiele rozmów z wirtualnymi nieznajomymi – twoimi przyjaciółmi i rodziną – że teraz mam pewność, że mogę podejść niemal do każdego, bez kompleksów czy stresu. Niepotrzebnie sama wchodziłam w twoje życie, nie było tu przecież dla mnie miejsca.

Nie potrzebuję, żebyś mnie ignorował

Byłam tak nudna w porównaniu do wszystkich innych kobiet, które znałeś.  Widziałeś mnie każdego dnia, więc jak mogłam być interesująca? Ty kochasz zmiany, a nade wszystko kochasz zmieniać obiekt swoich uczuć.

Nie potrzebuję, abyś powiedział mi, że jestem wariatką, ponieważ chcę spędzać z tobą czas

Znajdę kogoś, kto uzna, że chce spędzić czas ze mną.

Nie potrzebuję twojej zazdrości, kiedy planuję spotkanie kimś innym, ponieważ ciebie nie ma w pobliżu

Chciałam tylko dzielić z tobą swoje życie, ale zawsze byłeś gdzie indziej. Znikałeś, kiedy cię potrzebowałam, a potem wracałeś obrażony, że wyszłam gdzieś z przyjaciółką, że spotkałam się z bratem, z jego znajomymi. Nie chciałeś mnie, ale nie chciałeś się też mną dzielić.

Nie potrzebuję, żebyś mi mówił, że jestem brzydka

Pierwszy raz zabolało. Potem zaczęłam w to wierzyć. Że mam za mocny makijaż, że ten kolor włosów wygląda paskudnie. Dwa lata zajęło mi ponowne przekonywanie siebie, że mogę być piękna, sama dla siebie.

Nie potrzebuję, żebyś mi powiedział, że jestem ładna

Nauczyłam się mówić to sobie sama. Wiem, co sprawia, że ​​dobrze wyglądam.

Nie muszę być twoją kumpelą od piwa do 3 nad ranem

Nie muszę leżeć w łóżku i oglądać filmy, które już widziałam. Teraz mogę iść spać o rozsądnej porze i nie martwić się, że przestaniesz mnie kochać, bo nie dotrzymuję ci kroku.

Nie muszę zaczynać dnia o 14.00

Budzę się rano i wreszcie czuję, że żyję swoim rytmem.

Nie potrzebuję resztek z obiadu twojej mamy

Mimo że to jedzenie było pyszne, umiem i chcę gotować sama dla siebie. Nie chce

Nie muszę wiedzieć, gdzie zostawiłeś klucze i portfel

I to po co? Tylko po to, aby uniknąć stresu i twojego gniewu, kiedy musisz gdzieś wyjść. Dlaczego zawsze czułam się tak, jakbym to ja je zgubiła?

Nie muszę prać twoich rzeczy, ani po tobie sprzątać

Bo ty nie masz ochoty tego robić. Zresztą, zawsze twierdziłeś, że prać również nie umiem.

Nie muszę już walczyć

O twoją uwagę, twój czas, twoje uczucie.

Nie muszę być z nikim

Jest to jedno z najlepszych doświadczeń w moim życiu.  Nauczyłam się, jak być sobą; Odzyskałam pewność siebie i niezależność, które straciłam wiele lat temu.

To cała prawda o naszym związku.

 


Związek

30 pytań, które musisz sobie wreszcie zadać

Redakcja
Redakcja
1 września 2019
Fot. iStock
 

Uczymy się dbać o siebie, nie zapominać, że troska i samoopieka stanowią fundament naszego życia. Bo jak opiekować się kimkolwiek innym, jeśli nie potrafisz zadbać o siebie? Coraz częściej wypowiadamy głośno pytania,  na które szukamy odpowiedzi i czekamy. To za mało. Wciąż gubi nas przekonanie, że jakaś siła wyższa, przyjaciel, partner czy los nam na nie odpowiedzą. W rzeczywistości musimy nauczyć się najważniejszego – nikt oprócz nas samych nie odpowie na nasze pytania, tak jak marzenia same się nie spełnią.

Czy jesteś gotowa zrobić ten ogromny krok? Wziąć odpowiedzialność za siebie, swoje emocje i swoją przyszłość – nawet te najbliższą i najprostszą? Pora przestać czekać, aż coś się zrobi samo…

30 pytań, które musisz sobie wreszcie zadać

Czyli małe szczęścia (i nie tylko), których sobie odmawiamy…

 1. Co fajnego (dla mnie samej!), mogę zaplanować na ten tydzień?

 2. Na jakie smaki mam dziś ochotę? (To jest całkowicie normalne i wspaniale jest spełniać swoje zwyczajne, przyziemne zachcianki!).

 3. O co się martwię?

 4. Co teraz odczuwam?

 5. Czego chciałbym się dziś nauczyć?

 6. Jak się czuję?

 7. Jak chcę uszanować moje własne uczucia i emocje?

 8. Co mogę zrobić rano, aby nadać reszcie mojego dnia dobre barwy i pozytywną energię?

 9. Czego potrzebuję wieczorami, aby odpocząć i naprawdę się zrelaksować?

 10. Jaki zapach chciałbym czuć w moim domu?

 11. Czego potrzebuje od mojej najbliższej przestrzeni – jak ma wpływać na moje samopoczucie?

 12. Jakie są moje marzenia na resztę tego roku?

 13. Czy ostatnio patrzyłam na niebo lub w gwiazdy?

 14. Czy ostatnio słuchałam siebie, tego co czuję głęboko w sercu?

 15. Jak się czuję, gdy przeglądam media społecznościowe?

 16. Ile czasu miałam ostatnio tylko dla siebie?

 17. Jaką prostą granicę, która mi pomoże mogę postawić?

 18. Czy próbowałem przejść od swoich potrzeb do działania, zrealizować je?

 19. Co mnie inspiruje?

 20. Czego nie jestem pewna?

 21. Co mnie rozśmiesza?

 22. Co muszę komuś wyznać/powiedzieć?

 23. Jakie myśli pojawiają się, gdy jestem całkiem sama i nic mi nie przeszkadza?

 24. Co chce najbardziej zakończyć – od czego muszę się uwolnić?

 25. Co widzę, kiedy zamykam oczy?

 26. Czy próbowałam tłumić swoje emocje?

 27. Jaką relację chciałabym pielęgnować w tym tygodniu lub w tym miesiącu?

 28. Co sprawia mi radość ?

 29. O czym marzyłam kiedyś, a o czym marzę teraz? Czy coś zrobiłam z moimi marzeniami?

 30. W jaki sposób mogę dziś priorytetowo traktować swoje zdrowie psychiczne? W jaki sposób mogę to postawić na pierwszym miejscu?

A teraz najważniejsza część. Część tych pytań to błahostki – odpowiedzią może być słowo „pomidorowa z ryżem” – a część to pytania poważne, życiowe, składające po kawałeczku to, w jaki sposób żyjemy. Co mają ze sobą wspólnego? Wszystkie są ważne. I na każde z nich warto sobie odpowiedzieć. A potem złapać te odpowiedzi w garść i zacząć „robić”, „zmieniać”, „tkać”. Krok po kroczku.

Zastanów się, jak możesz postępować w zgodzie z samym sobą, ponieważ są to działania, które przyczyniają się do budowania twojego pięknego życia.


źródło: blogs.psychcentral.co

Związek

Hity pielęgnacyjne na koniec lata!

Redakcja
Redakcja
29 sierpnia 2019
Fot. Materiały prasowe

Ciało o każdej porze roku potrzebuje urozmaiconej pielęgnacji. Chociaż trwa jeszcze lato to lada moment przywita nas jesień. Zmiany temperatur to czas na solidną regenerację skóry. Powinna się ona opierać na czterech żelaznych zasadach: złuszczanie, nawilżanie, wyrównanie kolorytu skóry oraz przywrócenie ogólnej kondycji.

Z pewnością wiele osób sezon urlopowy ma już za sobą i mimo, że do jesieni pozostało jeszcze trochę czasu, to ciało po intensywnym działaniu słońca wymaga odpowiedniej regeneracji. Jak skutecznie pozbyć się podrażnień, przebarwień, przesuszonej i odwodnionej skóry i cieszyć się piękną zdrową i jędrną skórą bez niedoskonałości?  Z pewnością nie obejdzie się bez pielęgnacji domowej oraz wizyty w gabinecie! Przedstawiamy listę najmodniejszych i najskuteczniejszych zabiegów oraz preparatów na jesień tego roku. Z nimi twoja skóra odzyska utracony blask i będzie w idealnej kondycji.

Fot. iStock / Materiały prasowe

Krok pierwszy! Rozpocznij od profesjonalnej pielęgnacji w gabinecie:

Redermalizacja kluczem do sukcesu!

Aby poprawić kondycję skóry po lecie warto skorzystać z zabiegu redermalizacji. Na czym polega zabieg? – To metoda wykorzystująca preparaty na bazie bursztynianu sodu oraz kwasu hialuronowego. Ta kombinacja składników pozwala osiągać znakomite efekty w biostymulacji i odnowie skóry. Bursztynian zapewnia silny efekt regeneracyjny. Natomiast kwas hialuronowy zapobiega odwodnieniu skóry, nawilża ją wyrównując deficyt kwasu hialuronowego w tkankach.– mówi dr Ewa Rybicka, klinika Estetica Nova.

Adipologie na wymodelowaną sylwetkę!

Innowacyjną metodą w walce z brakiem jędrności skóry, a także cellulitem tłuszczowym i wodnym oraz tkanką tłuszczową jest zabieg Adipologie! – To zabieg wykorzystujący w swoim działaniu znaną nam już skoncentrowana falę ultradźwiękową HIFU – innowacją jest jej niższa częstotliwość (LFU). Jej emisja pozwala na głębsze, dłuższe i bardziej selektywne działanie na komórki tłuszczowe – tłumaczy Monika Matys, kosmetolog Kliniki La Perla. Efekty widać już po pierwszym zabiegu, ale dla utrzymania ciała w jak najlepszej kondycji zaleca się całą serię (4-6 zabiegów w dwutygodniowych odstępach).

Yonelle –  piękna skóra jak u gwiazdy Hollywood!

Nie jest tajemnicą, że węgiel posiada właściwości oczyszczające. Ostatnimi czasy z powodzeniem wykorzystywany jest do zabiegów, m.in. Black Doll. Zabieg ten to nic innego jak laserowy peeling węglowy, wykonany za pomocą wysokoenergetycznego lasera neodymowo-yagowego Q-Switch. Na twarz pacjentki nakładana jest najpierw koloidalna pasta węglowa, której właściwości są wzmacniane przez późniejsze wykorzystanie światła laserowego. Drobinki węgla ją absorbują, natomiast jej energia powoduje natychmiastowe odparowanie pasty wraz ze wszelkimi zanieczyszczeniami – tłumaczy Dr Monika Kuźmińska z Yonelle Beauty Institute.

ONDA – zawsze w formie!

Piękne, jędrne i wymodelowane ciało o każdej porze roku? To możliwe dzięki innowacyjnemu zabiegowi ONDA, który zapewnia kluczowe wskazania w jednej technologii: redukcję tkanki tłuszczowej (wyszczuplanie i modelowanie ciała), redukcję cellulitu i ujędrnianie skóry. Bazuje na unikalnych mikrofalach  Coolwaves™, które selektywnie docierają do tkanki tłuszczowej i w nieinwazyjny sposób prowadzą do jej redukcji – mówi dr Aleksandra Jagielska z kliniki Sthetic.

Raz na zawsze pozbądź się rozstępów!

SECRET RF 2.0 to jedno z najlepszych urządzeń pomagających zlikwidować rozstępy. „Urządzenie dzięki specjalnym głowicom umożliwia wprowadzanie w skórę bardzo cienkich igieł na głębokość od 0,5 do 3,5 mm. Podczas zabiegu emitowana jest fala radiowa, która nagrzewa tkankę bez przegrzewania skóry i bez ryzyka poparzeń” – wyjaśnia dr Anna Piwek-Laskowska. Pacjentki cenią sobie zabieg SECRET RF 2.0, ponieważ efekty widoczne są już po pierwszej serii!

Skuteczna terapia anti-aging

Przygotuj swoją cerę na nową porę roku z zabiegiem CollaGen od KLAPP COSMETICS. Zawarty w nim kolagen jest składnikiem strukturalnym skóry, odpowiedzialnym za jej elastyczność. Zabieg przeznaczony jest dla każdego typu cery i składa się z kilku etapów: peelingu, serum, maski i zastosowania najnowszego kremu 24h Crem Fill Up Therapy. Efekt? Wygładzona i uelastyczniona skóra, poprawa konturów twarzy, wyrównanie poziomu wilgoci, a także redukcja zmarszczek!

Ujędrniona skóra od zaraz

Ciało i twarz w idealnej kondycji przez cały rok to marzenie każdej kobiety. Zabieg Endolift gwarantuje ujędrnienie i napięcie skóry. Podczas jednego zabiegu możemy skutecznie walczyć nie tylko ze zmarszczkami, ale również z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Już w trakcie jednego zabiegu możemy pozbyć się tzw. „chomików”, ujędrnić podbródek, szyję i dekolt, przywrócić owal twarzy, zregenerować dolną powiekę czy zlikwidować nadmiar tkanki tłuszczowej na udach, brzuchu czy ramionach.

Dogłębnie nawilżona i odmłodzona

Oprócz tego na przygotowanie do nowej pory roku warto skorzystać też z zabiegu Sunekos. Skutecznie likwiduje zmarszczki, odpowiednio nawilża i przywraca naturalny, młody wygląd skóry.

– Sunekos jest na tyle bezpieczny, że można stosować go na delikatnej okolicy oka – doskonale koryguje cienie pod oczami – uzupełnia dr Elżbieta Młyńska-Krajewska z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej dr Andrzej Krajewski w Kołobrzegu. Dodatkiem do uzyskania jeszcze lepszych efektów są suplementy diety w postaci aminodrinków Nutrakos.

Zawsze gotowa na selfie z Belotero Revive

Belotero Revive to nowość w pielęgnacji skóry! Preparat podawany jest drogą iniekcji i dba o skórę od wewnątrz. Staje się ona odpowiednio nawilżona, wygładzona i rozświetlona.  Skin booster Belotero Revive daje naturalne efekty, które utrzymują się nawet 9 miesięcy. Badania oprócz tego potwierdziły, że preparat redukuje zaczerwienienia i szorstkość skóry.  

Gładka na jesień z Time for Wax

Piękne i gładkie ciało nawet pod jesiennym płaszczem! Niezmiennym hitem ostatnich lat jest depilacja woskiem. I chociaż najczęstszym argumentem jest to, że depilacja jest bolesna, to mamy na to sposób. Specjalny wosk Magic Wax działa cuda! Zawiera autorską formułę, dzięki której przykleja się do włosków, a nie do skóry. Na co dzień w pracy używa go wykwalifikowany personel z sieci salonu Time for Wax, który doskonale orientuje się w tematyce wyrywania włosków.

Krok drugi! Kontynuuj pielęgnację w domu:

DP Dermaceuticals, COVER RECOVER

Oddychający podkład medyczny SPF30.PA+++ zapewnia doskonałe chłodzenie, nawilżenie i właściwości gojące skórę. Redukuje stan zapalny i rumień, chłodzi leczony obszar skóry, odżywia i nawilża oraz kryje i wygładza cerę oraz drobne zmarszczki, przyspiesza gojenie skóry po zabiegach inwazyjnych.

269 zł / 20ml

Time for Wax, balsam do ciała opóźniający porost włosów

Aby utrzymać na dłużej efekty depilacji zastosuj balsam do ciała opóźniający porost włosów od Time for Wax, który łagodzi podrażnienia i nawilża skórę. Balsam dostępny jest w kilku wersjach zapachowych, tj. żurawina, mango, czarna porzeczka, pomelo, melon.

51 zł / 200 ml

Sesderma, Hidraderm Hyal krem do twarzy

Trzy formy kwasu hialuronowego, które docierają do wszystkich warstw skóry i zapewniają skórze intensywne nawilżenie. Kosmetyki polecane są jako baza do codziennej pielęgnacji, które można łączyć z każdą inną linią marki Sesderma.

154,70 zł / 50 ml

Beauty Box by Klinika La Perla, Nature Inspired Czarne Mydło,

Mydło z aktywnym węglem i ekstraktem z miodu. Produkt wzbogacony jest o naturalne surowce oraz delikatne substancje myjące i pielęgnujące skórę. Węgiel aktywny precyzyjnie usuwa zanieczyszczenia i regeneruje, a plastry miodu odżywiają i nadają skórze blask.

45zł / 400 ml

Instutit Esthederm, INTENSIVE VITAMINE C

Zaawansowany krem z witaminą C to prawdziwe ukojenie dla skóry po lecie. Kosmetyk ma działanie wygładzające i wyrównujące powierzchnię skóry oraz rozjaśniające przebarwienia.

329 zł / 50 ml

Bioderma, Pigmentbio H2O

Na redukcję przebarwień sprawdzi się również hit pielęgnacyjny jakim jest rozjaśniający płyn micelarny. Pigmentbio H2O szybko i skutecznie oczyszcza skórę, zmywa makijaż i usuwa zanieczyszczenia. Co najważniejsze, reguluje mechanizmy biologiczne odpowiedzialne za przebarwienia dzięki czemu zapobiega ich powstawaniu.

62 zł /250 ml

KLAPP COSMETICS, FILL-UP THERAPY 24h CREAM

Dzienno-nocny krem o lekkiej konsystencji do pielęgnacji dojrzałej skóry (dobrze tolerowany również przez skóry tłuste i skłonne do zanieczyszczeń). Wysoka zawartość kolagenu morskiego w widoczny sposób napina skórę wpływając pozytywnie na zachowanie młodzieńczych konturów. W efekcie staje się delikatniejsza i bardziej aksamitna, zwiększa się jej nawilżenie, napięcie i elastyczność.

390 zł / 50 ml


Artykuł sponsorowany


Zobacz także

Nie szukaj miłości, szukaj inspiracji. 12 rzeczy, które musisz zrobić tuż po rozstaniu, by wyjść z niego cało

Jak przeforsować swoje zdanie w związku? Strategia dostosowana do jego znaku zodiaku

O czym faceci myślą w trakcie seksu? Warto wiedzieć…