Związek

12 sygnałów ostrzegawczych, które mówią, że związałaś się z psychopatą

Redakcja
Redakcja
17 stycznia 2018
1 z 1

12 sygnałów ostrzegawczych, które mówią, że związałaś się z psychopatą

Fot. iStock/jpa1999

6. Przejawia sadystyczne skłonności 

Lubi sprawiać komuś ból (nie tylko ten fizyczny), nie widzi nic złego np. w kopnięciu ujadającego obok psa, żeby go uciszyć. Niszczy i demoluje bez zawahania to, co nie należy do niego. Nie ma szacunku do ludzi, zwierząt i przedmiotów.

7. Wyżywa się, gdy ma zły humor

Szukając ujścia dla złego humoru, psychopata będzie zaczepiał, mówił złośliwe rzeczy, obrażał, by sprowokować awanturę. Szybko się nakręca w gniewie i nie potrafi ugryźć się w język, by nie sprawiać przykrości innym.

8. Nie wzrusza się

To jedna z głównych cech charakteryzujących psychopatów — brak empatii i uboższy, niż u innych, sposób odczuwania i wyrażania emocji. Zachowuje się jak twardy głaz, co może wyglądać na postawę w typie macho, jednak to nie poza, a prawdziwe deficyty.

9. Uważa, że jest najważniejszy

Psychopata z radością koncentruje uwagę bliskich na sobie. To egoista, który jest w stanie zrobić wiele, by zostać zauważonym. Mężczyzna w związku może posłużyć się nawet szantażem np. popełnienia samobójstwa, by skupić uwagę i zaangażowanie partnerki wyłącznie na sobie.

10. Nie planuje przyszłości 

Żyje tu i teraz, nie zastanawia się nas wspólnymi planami i pomija kwestię poczucia bezpieczeństwa kobiety, z którą przecież jest w związku. Często tkwi też w przeszłości, która bywała dla niego traumatyczna. Rozpamiętuje wszystko to, co było dla niego przykre i chętnie rozmyśla nad planem odegrania się za doświadczone krzywdy.

11. Seks jest dla niego najważniejszy

Jest wspaniałym kochankiem, który zdaje się mieć w małym paluszku wszystkie tajniki sztuki miłosnej. Miał wiele partnerek, ponieważ kreuje się na czarującego i uwodzicielskiego faceta. Nawet w związku nie potrafi dotrzymać wierności i decyduje się nawet na seks bez zabezpieczenia na boku. Dla niego liczy się przyjemność tu i teraz. To stwarza poważne zagrożenie dla zdrowia kobiet, które miały z nim styczność.

12. Jego mimika i gesty bywają przesadzone 

Ponieważ psychopata m problem z odczuwaniem i wyrażaniem emocji, przez nadmierne używanie rąk, gestów i min próbuje w wyuczony sposób ubogacić swój przekaz. To często prowadzi do odgrywania różnych scenek, które mają zamaskować problem. Gdy dodatkowo partner unika pewnych tematów, zmienia je tak, by jemu było wygodnie, kobieta powinna być bardziej czujna względem partnera.

Jeśli zauważysz pojedynczą cechę z powyższego zestawienia u swojego partnera, nie oznacza to, że jest on psychopatą. Ludzie mogą cierpieć z powodów różnych zaburzeń, a niektórzy po prostu mogą przejawiać pewne zachowanie, wynikające np. z braku dojrzałości. Jednak gdy problemy zauważają twoi bliscy, lepiej jest przyjrzeć się dokładniej, z kim chcesz iść przez życie, by się mocno nie rozczarować.

źródło: kobietapo30.plkobieta.wp.pl

PoprzedniNastępny
Związek

Czego nie nauczyła cię mama, a powinna. Zapomnij o idealnym facecie – mieszka nad morzem, szczęśliwy ze swoim chłopakiem

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
17 stycznia 2018
Fot. iStock/Brainsil
 

Bo nie zdążyła, zanim dorosłaś. Albo dlatego, że nie umiałyście ze sobą rozmawiać wcześniej. Albo dlatego, że akurat inne rzeczy były w tamtym momencie ważniejsze….

Kiedy wszystko wokół (to, na co nie masz wpływu) nie może już wyglądać gorzej, śmiech jest najlepszym lekarstwem.

Jeśli mierzysz buty i są dobre – kup je w każdym możliwym kolorze.

Ciesz się chwilą. Ona mija w mgnieniu oka.

Potrzebujesz grupy wsparcia? Dbaj o swoje przyjaciółki.

Życie jest zawsze bardziej interesujące, gdy spodziewasz się nieoczekiwanego.

Nie musisz poświęcić całej siebie, tego, kim jesteś by być kochaną.

Żaden problem nie jest nierozwiązywalny. Po prostu zachowuj się jak dorosła dziewczyna i dasz radę.

Nie usprawiedliwiaj się PMS-em. Może tylko masz zły charakter.

Nie lekceważ swoich rodziców, bo pewnego dnia kochanie ty będziesz na tej samej pozycji, co oni dzisiaj.

Większość ludzi spędza całe swoje życie szukając szczęścia i nie znajdując go. Ty nie szukaj. Pewnego dnia zrozumiesz, że ono jest w tobie.

Tylko pierwsze 40 lat rodzicielstwa jest najtrudniejsze. Potem, to już łatwizna.

Kiedy w końcu zaczynasz rozumieć, że twoja matka miała rację, zazwyczaj masz już córkę, która uważa, że to ona ma rację, a ty się mylisz.

Zmarszczki oznaczają, że się śmiałaś. Siwe włosy oznaczają, że ci na kimś lub na czymś zależało. A blizny oznaczają, że coś przeżyłaś. Więc noś je wszystkie z dumą i oszczędzaj pieniądze, które mogłabyś wydać na „odmłodzenie” swojego wyglądu.


Na podstawie: scarymommy.com


Związek

Nie możesz zasnąć? Naukowcy znaleźli prosty sposób na bezsenność

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
16 stycznia 2018
Fot. iStock/Anchiy

Wiercisz się w łóżku, raz jeden bok, raz drugi. Na brzuchu, na plecach. Zamykasz na siłę oczy. Próbujesz pomyśleć o czymś przyjemny. Dobra, liczysz owce. I nic. Mijają minuty, godzina, dwie, a ty nadal nie śpisz. Już wiesz, że rano wstaniesz nieprzytomna, że to będzie długi dzień. 

Problemy z zasypianiem to dla niektórych prawdziwa zmora. Niektórzy mówią, że najlepiej wypić szklankę ciepłego mleka przed snem, inni, że rozgrzać stopy. Niestety nie zawsze to działa. Tymczasem badanie prowadzone przez Michaela K. Scullina, dyrektora Sleep Neuroscience and Cognition Laboratory na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Baylor wykazało, że najlepiej przed snem napisać do siebie list.

Jak to? Studenci biorący udział w badaniu zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna z nich miała napisać listę zadań, które udało im się zakończyć w ostatnim czasie. Druga grupa przygotowywała listę tego, co mają do zrobienia w najbliższej przyszłości. Studenci pozostawali na noc w laboratorium. Poprzez polisomnografię, która monitoruje aktywność mózgu za pomocą elektrod, stwierdzono, że wzorce snu uczestników różnią się. Ci, którzy napisali listę rzeczy do zrobienia, zasnęli o 10 minut szybciej.

– Są dwie szkoły – zauważył Scullin. – Jedna z nich mówi, że pisanie o przyszłości prowadziłoby do zwiększonego niepokoju związanego z niedokończonymi zadaniami i opóźnieniem snu, tymczasem lista ukończonych zajęć nie powinna wywoływać zmartwień. Alternatywna hipoteza zakłada, że stworzenie listy zadań do wykonania odciąża nasze myśli i zmniejsza obawy, chociażby te, że o czymś zapomnimy, coś pominiemy.

Jeśli cierpisz na bezsenność, co szkodzi spróbować napisać taki list do siebie – z planami i celami, które w najbliższym czasie mamy do zrealizowania? Dajcie znać, czy zadziałało.


źródło: nydailynews.com

 


Zobacz także

Planujesz ślub i wesele? Nie popełniaj tych błędów!

Wprowadźcie do waszej sypialni na stałe trzy rzeczy, a zobaczycie jak pozytywnie wpłyną na wasz związek

Czego boimy się z miłości? 5 lęków, których doświadczasz, gdy kogoś kochasz