Związek

10 sygnałów, że jedynie zmuszasz się do tego, by trwać w twoim związku, bo tak naprawdę już nic was nie łączy

Redakcja
Redakcja
18 maja 2018
1 z 1

Kiedy bycie razem traci sens

Zaczynasz wypominać mu błędy

Zakochani ludzie mają tendencję do wybaczania i odpuszczania. Szybko rezygnują ze sprzeczek i wolą widzieć w partnerze przede wszystkim dobro. Ale kiedy miłość znika, wszystko zaczyna cię w partnerze drażnić, wszystko jest okazją do kłótni i udowodnienia sobie, że do siebie nie pasujecie.

Nie możesz już rozmawiać o uczuciach na spokojnie

Bo opanowuje cię strach przed tym, co tak naprawdę czujesz. Nie chcesz przyznać się do swoich prawdziwych emocji, a to cię niszczy, sprawia, że jesteś nieszczęśliwy. Kiedy już do takiej rozmowy dochodzi, jesteś tak zdenerwowany, że łatwo dochodzi do spięć. Wynika to z nagromadzenia negatywnych emocji.

Zapada „emocjonalna cisza”

Ludzie prawdziwie zakochani są bardzo emocjonalni i serdeczni w stosunku do siebie nawzajem. Ich działania i słowa są pełne emocji i uczuć. Gdy miłości brak, dobre emocje i życzliwość oraz wyrozumiałość znikają. Tak samo jak czułe gesty. Marniejesz w oczach, gdy zapada ta emocjonalna cisza.

Nie odczuwasz dumy z tego związku

Kochając, mówisz z radością i dumą o miłości i o wspaniałym życiu, które macie razem. To jest naturalne, spontaniczne i wynika z twoje potrzeby. Ale kiedy miłość zaczyna umierać, nie ma się czym chwalić. Zazwyczaj mówisz wtedy o swoim związku „to skomplikowane”…

Nie boisz się myśli o rozstaniu

Bo w głębi serca go praniesz. Brak ci jedynie odwagi by podjąć ostateczną decyzję. Męczysz się ty, męczysz się twój partner. Oboje tkwicie tak w sieci dziwnej zależności, która nie prowadzi do niczego dobrego. Choć wyobrażasz sobie życie bez niego, nie dążysz do tego życia.


Na podstawie: relrules.com

 

PoprzedniNastępny
Związek

Dlaczego mądrzy ludzie często nie potrafią być szczęśliwi

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
18 maja 2018
Fot. iStock/Viktor_Gladkov
 

Najprościej mówiąc, dlatego, że za dużo analizują.  Szczęście jest uczuciem zadowolenia i satysfakcji, której pragnie wielu, ale nie wszyscy są w stanie je osiągnąć. Jest emocją względną i subiektywną. Czasem udane życie rodzinne i kwitnąca kariera nie wystarczają. Osoby wysoko inteligentne, mimo sukcesów życiowych  często odczuwają smutek i melancholię. Dlaczego jeszcze tak trudno jest im poczuć się szczęśliwymi?

1. Są przeczuleni, zbyt wrażliwi, bo za dużo myślą

Wiele osób o wysokim poziomie inteligencji często myśli zbyt intensywnie i analizuje wszystko, co dzieje się w ich życiu i otoczeniu. Chociaż ich zdolność do analizowania rzeczy jest ogromnym atutem, ciągła analiza wszystkiego często prowadzi do frustracji, zwłaszcza gdy dochodzi do niepożądanych wniosków.

2. Mają zbyt wysokie standardy

Wysoko ustawiają poprzeczki – sobie i innym. Trudno osiągnąć ich pułap, a porażki często prowadzą do frustracji i rozczarowania, niezależnie od tego, czy chodzi o ich karierę, związki czy cokolwiek innego, ważnego dla nich.

3. Inteligentni ludzie są niezwykle samokrytyczni

Porównują siebie i efekty swojej pracy do wyników i efektów pracy innych. Rzadko kiedy są z siebie naprawdę zadowoleni, często wydaje im się, że należałoby jeszcze „tyle poprawić”. Bywa, że cechuje ich perfekcjoznim i to on przeszkadza osiągnąć szczęście i spokój duszy.

4. Inteligentni ludzie bywają zbyt ambitni

I ta cecha niebezpiecznie łączy się z wymienioną w poprzednim punkcie skłonnością do wynajdowania w sobie wad. Trudno im być zadowolonymi, gdy wiecznie coś nie idzie tak, jak powinno, a oni dadatkowo chcą ciągle więcej, ciągle planują, ciągle mierzą odrobinę zbyt wysoko.

5. Inteligentni ludzie często mają problemy z psychiką i emocjami

W wielu badaniach odkryto powiązania między problemami psychiatrycznymi, takimi jak zaburzenia lękowe i zaburzenia dwubiegunowe, a wysoką inteligencją. Chociaż nie jest tak naprawdę pewne, czy te zaburzenia wynikają z posiadania błyskotliwego umysłu, to jednak nie można tego w pełni wykluczyć.

Ci inteligentni ludzie, którzy nie cierpią na zaburzenia psychiczne, są jednak nadal podatni na depresję egzystencjalną. Jest to często wynikiem obszernej analizy wszystkiego i wszystkich wokół, co ostatecznie prowadzi do dość negatywnej autorefleksji na temat życia, śmierci i celu istnienia.


Na podstawie: sych2go.ne

 


Związek

Co kształt twojej dłoni ujawnia o twojej osobowości. Spójrz na obrazek i dopasuj swoją dłoń

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
18 maja 2018
Fot. Screen z Facebook/ Naborara The Psychic

Wyciągnij przed siebie dłoń i przyjrzyj jej się uważnie. Popatrz na długość palców, kształt kciuka. Następnie dopasuj twój kształt dłoni do jednego z przedstawionych na obrazku  i przeczytaj interpretację. Dobrej zabawy!

Typ A

Na zewnątrz jesteś efektywny logiczny, wyrachowany i… mało elastyczny. Tak można cię określić. Przekładasz stabilizację nad spontanicznością, ponieważ kontrolujesz to, co dzieje się wokół ciebie.

A wewnątrz? Jesteś zadowolony ze swojego stanu psychicznego. Lubisz słuchać o cudzych marzeniach i próbujesz pomóc innym odnieść sukces. Jeśli chodzi o miłość, jesteś bardzo wyrozumiały dla swoich bliskich i potrafisz słuchać, ale jednocześnie nie chcesz, aby twój partner oczekiwał od ciebie pomocy. Pomagasz, jeśli czujesz, że możesz pomóc.

Typ B

Na zewnątrz jesteś hojny, sympatyczny, bezinteresowny i kochający. Zdecydowanie większą wartość ma dla ciebie dawanie niż otrzymywanie. Zawsze najpierw patrzysz na innych, potem dopiero na siebie. Ale w środku jesteś wręcz obsesyjnie nastawiony na dobro innych. Czasami lekceważysz swoje dobre samopoczucie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. W miłości, kiedy jesteś zakochany, chcesz podzielić się tą miłością z światem. Jesteś pierwszą osobą, która opublikuje swój nowy status związku na Facebooku.

Typ C

Na zewnątrz lojalny, pewny siebie, przekonywujący i czarujący. Jesteś ekspertem w pozyskiwaniu ludzi, którzy… się z tobą zgadzają. Kochasz piękne słówka. A w środku jesteś zbyt zmotywowany albo nic ci się nie chce, w zależności od sytuacji. Interesujesz się podejmowaniem działań, które przyniosą ci konkretną korzyść. To powoduje, że ludzie myślą, że jesteś zimny. Jeśli chodzi o miłość. Dzięki umiejętnościom perswazji jesteś w stanie przyciągnąć uwagę płci przeciwnej. To, co musisz zrobić, to pokazać ukochanej osobie swoje prawdziwe ja. Otwórz się.

Typ D

Na zewnątrz wydajesz się dobrym obserwatorem, inteligentnym, pomysłowym, ze zmysłem analitycznym. Jesteś kapryśny i twórczy, masz mnóstwo świetnych pomysłów i wiesz, jak je zrealizować. Ale w środku masz obsesję na punkcie rozwiązywania problemów. Jeśli nie możesz zrobić czegoś na swój sposób, stresujesz się. Boisz się także, że inni cię zawiodą.  Jeśli chodzi o miłość, nawet jeśli znajdziesz kogoś, kto wydaje się odwzajemniać twoje uczucia, nie wiesz, jak działać dalej. Czujesz się niekomfortowo i szybko tracisz zainteresowanie. To dlatego, że nie możesz kontrolować własnych emocji i ten właśnie brak samokontroli cię przeraża.

Typ E

Na zewnątrz jesteś kreatywny, inteligentny, wyjątkowy i czarujący. Ludzie cię kochają, ponieważ jesteś typem „społecznym”. Ale w środku jesteś niestabilny i delikatny. Zdajesz sobie z tego sprawę, więc unikasz ryzyka i trzymasz się tego, co daje ci poczucie bezpieczeństwa. Masz również zbyt wysokie standardy w wielu aspektach życia, więc łatwo się rozczarujesz. Jeśli chodzi o miłość, to nagromadziłeś wiele bolesnych i emocjonalnych doświadczeń, dlatego czasami brakuje ci pewności siebie i / lub zaangażowania w relacjach.

Typ F

Na zewnątrz jesteś namiętny, ciekawy, niecierpliwy i żądny przygód! Pracujesz nad tym. W środku jesteś … taki sam! Nie ma prawie żadnej rozbieżności między twoim zewnętrznym i wewnętrznym „ja”. Jeśli chodzi o miłość, jesteś wolny jak ptak. Jesteś bardzo otwarty na sugestie i potrzeby osób, z którymi się spotykasz, ale przede wszystkim na to, czego sam potrzebujesz do szczęścia. Chcesz „być razem”, ale potrafisz odejść bez żalu, jeśli uznasz, że tak będzie lepiej.


Na podstawie: Naborara The Psychic

 


Zobacz także

Pozwól mi być sobą... Dlaczego udajemy „dla miłości"

Pozwól mi być sobą… Dlaczego udajemy „dla miłości”

Dlaczego zajęci faceci korzystają z pań do towarzystwa? Powody mogą szokować

„Wiem, że bycie z tobą jest wyborem”. Czasem lepiej zdradzić niż tkwić w iluzji: „ja bym tego nigdy nie zrobiła”