Zdrowie

Żółty, zielony, brązowy… Co kolor kataru mówi o twoim zdrowiu

Redakcja
Redakcja
22 lutego 2018
1 z 1

Co kolor kataru mówi o twoim zdrowiu

Fot. iStock/Imgorthand

Różowy lub czerwony

Pojawiła się krew. Jeżeli katar jest lekko różowy, najprawdopodobniej doszło do pęknięcia naczynka krwionośnego (na ogół w wyniku intensywnego wydmuchiwania nosa). Jeśli jednak wydzielina staje się wyraźnie czerwona i stan ten nie mija, warto wybrać się w trybie pilnym do lekarza.

Brązowy

Najczęściej pojawia się, gdy w twoim nosie znajduje się wyjątkowo dużo zanieczyszczeń.

Czarny

Bardzo ciemny, niemalże czarny katar pojawia się, gdy przebywałaś w bardzo zanieczyszczonym otoczeniu, paliłaś marihuanę, jesteś nałogowych palaczem lub cierpisz na grzybicę układu oddechowego.

Kleisty, śmierdzący i kolorowy

Nie ważne czy jest bardziej zielony czy żółty – jeżeli twoja wydzielina jest kleista, gęsta i w dodatku śmierdzi, czas udać na wizytę u lekarza. Bardzo możliwe, że zmagasz się z zapaleniem zatok.

Źródło: Bright Side

PoprzedniNastępny
Zdrowie

5 sygnałów, że twój partner nie kocha cię bezwarunkowo

Redakcja
Redakcja
22 lutego 2018
Fot. iStock / wundervisuals
 

Bezwarunkowa miłość to mocna podstawa do budowania wspólnego życia. Partnerzy są silniejsi z przekonaniem, że to, co robią ma sens i dla nich i dla drugiej osoby. Możliwość polegania na parterze, pewność do szczerości i stałości uczuć, świadomość, że gorsze chwile jedynie umacniają związek jest czymś nie do przecenienia.

Jednak nie zawsze bezinteresowność jest wpisana w relację. Czasem druga osoba oczekuje wzajemności lub wręcz zapłaty za jej trwanie u naszego boku. Wtedy miłość partnera jest uzależniona od czynników, takich jak  zdrowie, bogactwo lub inne warunki, które mogą ulec zmianie. I to nie pozwala na budowę poczucia bezpieczeństwa teraz i w przyszłości.

5 sygnałów, że twój partner nie kocha cię bezwarunkowo 

Niełatwo jest przyznać przed samym sobą, że pewne wyczuwalne przez skórę intencje i zachowania drugiej osoby świadczą o jej interesowności. Chyba każdy chce wierzyć w czystość uczucia, ale nie można żyć złudzeniami. Poznaj 5 sygnałów, które mówią, że twój partner nie kocha cię bezwarunkowo.

1. Pozostawia twoje problemy bez pomocy

Twojemu partnerowi może brakować empatii wobec ciebie, więc pozostawia cię często bez potrzebnego wsparcia. Uważa, że każdy powinien sam sobie radzić, i irytuje go konieczność udzielenia tobie pomocy. Niestety taka osoba nie sprawdza się, gdy nadchodzą trudne czasy.

2. Nie przejmuje się tobą, gdy cię nie ma

Dopóki razem spędzacie czas, jest dobrze. Jednak gdy robicie coś osobno, on zapomina, że istniejesz, albo zachowuje się irracjonalnie. Być może nie radzi sobie z uczuciem zazdrości lub niepewności i jest wrażliwy na twoje uczucie tylko gdy spędzasz z nim czas.

3. Stawia wymagania

„Jeśli, o ile, tylko w przypadku”– te zwroty często się pojawiają w waszych rozmowach, bo partner lubi podkreślać, że nie ma nic za darmo. Jego miłość i uwaga też nie jest za darmo, bo gdy przestaniesz spełniać warunki, on będzie rozczarowany twoją postawą i zniknie.

4. Nie uznaje poświęcenia

Partner nie wyobraża sobie zrobić coś więcej niż zazwyczaj, by tobie pomóc czy uczynić cię szczęśliwszą. Brakuje jego zaangażowania w trudnych chwilach, przez które musisz przechodzić sama. Nawet podczas kłótni on po prostu ucieka, zostawiając cię z problemem.

5. Próbuje cię zmieniać

Partner próbuje wpływać na ciebie, sugerując, że jest to dla twojego dobra, lub, jeśli go kochasz, powinnaś to zrobić dla niego. A przecież bezwarunkowa miłość nie naciska na zmianę drugiej osoby, tylko w pełni ją akceptuje.

źródło: www.powerofpositivity.com


Zdrowie

10 subtelnych znaków, które mówią, że on cię okłamuje

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
21 lutego 2018
Fot. iStock/domoyega

Nikt z nas nie lubi być oszukiwany. I chociaż czasami intuicja nam podpowiada, że, kurczę, coś tu nie gra, to brakuje nam punktu zaczepienia, zrozumienia zachowań naszego partnera. Rozmawiałam kiedyś z kobietą, która przez wiele lat żyła z notorycznym kłamcą. Powiedziała wtedy: „Chciałabym, żeby kobiety zapamiętały jedną rzecz – jeśli raz czujesz, że on cię oszukuje, możesz to zignorować, jeśli drugi raz pojawia się to wrażenie – bądź czujna, za trzecim razem odejdź, nawet jeśli nie znajdziesz wystarczających dowodów”. Coś w tym jest. Tylko, jak nabrać większej pewności? Jak rozszyfrować jego zachowanie?

Jest 10 subtelnych znaków, które mówią o tym, że on cię okłamuje. Wystarczy zwrócić uwagę na jego mowę ciała.

Jest niespokojny

Nie może przestać stukać palcami lub potrząsać nogą, ciągle bawi się krawatem lub zegarkiem? To dlatego, że się denerwuje. Nie chce, żebyś to zauważyła, ale jego nerwowość musi się w końcu gdzieś ujawnić – najczęściej w pewnych typowych zachowaniach, które, ma taką nadzieję, pomogą mu się zrelaksować. Tobie jednak wysyłają sygnał, że coś go gnębi. (jasne, nie musi to być od razu okłamywanie ciebie)

Nie przestaje mówić

Kłamcy zazwyczaj opowiadają swoją historię zbyt długo, bo chcą, by ich kłamstwo brzmiało bardziej przekonująco. Więc gdy zadajesz mu proste pytanie, bez podtekstów: „Co się stało, że tak długo wracałeś z pracy?”, a on zaczyna kręcić i snuć swoją opowieść w najdrobniejszych szczegółach, zwiększ swoją czujność. Pytanie o powód 20-minutowego spóźniania, nie wymaga przecież 10-minutowej odpowiedzi.

Bawi się włosami

To, co charakteryzuje kłamców, to ciągła nerwowość. Ujawnia się ona często zabawą włosami – poprawia, je, przekłada, bo nie wie, co zrobić z dłońmi. Zwykle, ktoś, kto kłamie, myśli, co zrobić z rękami, które ujawniają fakt, że jest zdenerwowany.

Dotyka nosa lub ust

Bardzo często dzieje się tak, że ten, kto kłamie, próbuje ukryć twarz. Dlatego rozmawiając z tobą dotyka swoich ust lub nosa. Zwróć uwagę, czy jest to jednorazowy gest, czy powtarzalny.

Często odchrząka podczas rozmowy

Chrząkanie daje mu czas na zaplanowanie kłamstwa, przemyślenie tego, co ma powiedzieć, by wypaść jak najbardziej wiarygodnie. Kaszel, popijanie wody w trakcie mówienia, a nawet dłuższe pauzy są oznaką, że zastanawia się, co mówić, żeby nie wyszło, że kłamie.

Przesadnie gestykuluje

Nagle zaczyna machać rękami, gestykulować, pokazywać, ubiera,to co mówi w liczne gesty. Jeśli nigdy tego nie robił aż w tak przesadny sposób, to może oznaczać, że próbuje przykryć kłamstwo, który cię właśnie częstuje.

Nie patrzy na ciebie

Boi się na ciebie spojrzeć, ponieważ obawia się, że jego oczy odsłonią wszystko, czego nie mówią usta. Znasz go wystarczająco dobrze, by zauważyć jego dziwne w tym względzie zachowanie. Jeśli czujesz, że unika kontaktu wzrokowego, prawdopodobnie ma coś na sumieniu.

Stanie się atakujący

To co prawda nie mowa ciała, ale bardzo charakterystyczne dla kłamców. Gdy zaczniesz go wypytywać, pytać, czy nie kłamie, może cię zaatakować. Sprawić, że to ty poczujesz się winna zadawanemu pytaniu. Pamiętaj jednak, że gdyby nie miał nic do ukrycia, najpewniej odpowiedziałby ci spokojnie, może mógłby się lekko wkurzyć, ale nie reagować zbyt ostro i wywoływać w tobie poczucie winy.

Jego głos się zmienia

Kłamcy zazwyczaj zmieniają ton głosu, gdy kłamią. Niezależnie od tego, czy będzie on wyższy, czy niższy, zwróć uwagę na sposób, w jaki jego głos brzmi, gdy pytasz go o coś, co jest podejrzane.

Mówi wolno

Podobnie, jak kaszel, odchrząkanie, tak i mówienie wolno pozwala mu wykupić czas, by upewnić się, że kłamstwo, które właśnie wymyśla, jest wiarygodne, czy może lepiej coś zmienić w tej układance.

To kilka sygnałów, na które warto zwrócić uwagę, gdy podejrzewanym, że nasz partner nas oszukuje. Może to dać szansę, na rozmowę, wyjaśnienie sytuacji, a z pewnością ochroni ciebie przed domysłami, a w efekcie zranieniem.


źródło: thoughtcatalog.com

 


Zobacz także

Dieta niskowęglowodanowa - rodzaje, zasady, efekty

Dieta niskowęglowodanowa – jak wyglądają jej zasady i jakie efekty można uzyskać?

żyworódka pierzasta

Żyworódka dla zdrowej skóry, na problemy z żołądkiem i nie tylko. Jak wykorzystać lek prosto z doniczki?

Naturalne, kobiece chwile z Agnieszką Cegielską w Columna Medica