Zdrowie

Od owrzodzeń po rozmyte widzenie. 8 objawów syfilisu u kobiet

Redakcja
Redakcja
6 kwietnia 2018
1 z 1

8 objawów syfilisu u kobiet

Fot. iStock/iascic

Zmiany neurologiczne

Nieleczony syfilis w końcu przechodzi do trzeciego stadium, powodują zaburzenia koncentracji, niezborność ruchową, bóle głowy. To dlaczego, że bakterie dotarły do mózgu. Na tym etapie konieczna może być hospitalizacja.

Rozmyte widzenie

Kiła gałki ocznej jest kolejnym trzeciorzędowym efektem nieleczonej kiły, w której bakterie wpływają na nerw wzrokowy w mózgu. Objawy mogą obejmować zmiany widzenia do trwałej ślepoty.


 

Na podstawie: Women’s Health

syfilis objawy

PoprzedniNastępny
Zdrowie

Po pierwsze „wracaj do domu przed 20:00”. Poznaj pięć zasad Japońskiej Organizacji Kochających Mężów

Redakcja
Redakcja
6 kwietnia 2018
Fot. iStock / oneinchpunch
 

Zapewne nie raz zastanawialiście się nad sekretem udanego związku. Powstało już wiele poradników, a po sieci krąży ogrom dobrych rad dotyczących utrzymania szczęśliwego małżeństwa. Jednym z coraz popularniejszych pomysłów jest zbiór rad, które stworzył Japończyk Kiyo Yamana, czyli założyciel Japońskiej Organizacji Kochających Mężów.

Tak dobrze widzicie. Kiyo wraz z małżonką tworzą w opinii znajomych parę idealną, więc wiele osób zwracało się do Kiyo po złote rady, jak zbudować szczęśliwy związek. Japończyk dla żartu spisał pięć głównych zasad i rozdał je znajomym. Okazało się, że ci ludzie zaczęli wracać do niego po porady i w ten sposób powstał klub zrzeszający osoby chcące być doskonałymi partnerami dla żon. Idea zdobywa popularność, a zasady jakie propaguje organizacja są bardzo proste.

5 zasad Japońskiej Organizacji Kochających Mężów 

1. Wracaj do domu przed 20.oo

Japończycy bardzo często przebywają w pracy do późnych godzin wieczornych, nie mając czasu na wspólne posiłki. Założyciel organizacji zachęca do tego, by panowie nie poświęcali dobrego czasu na wspólny posiłek i rozmowy, dla nadgodzin w pracy. Wspólne posiłki to jeden z filarów małżeństwa.

2. Zadbaj o odprężającą atmosferę

Japończyk, który ma za sobą jedno nieudane małżeństwo doskonale wie, że nie ma nic cenniejszego od dobrego samopoczucia we własnym towarzystwie. Kiyo propaguje odpuszczenie nieistotnych sporów, odrzucenie słownych przepychanek i prób udowodnienia sobie, kto wie lepiej, kto ma rację. Radzi zadbać o relaks, aby czuć się w swoim towarzystwie dobrze.

3. Mówcie do siebie po imieniu

Proste? Ale często zapominane i małżonkowie w konsekwencji mówią do siebie bezosobowo, bez emocji. Wymieniając imię ukochanej osoby, stosując zdrobnienia pieszczotliwe określenia sprawicie, że będzie to osobiste, czułe, wyjątkowe.

4. Patrzcie sobie w oczy

Nie wyrzucajcie komunikatów bezosobowo w powietrze lub do pleców, ale konkretnie do bliskiego człowieka. Kontakt wzrokowy jest najważniejszym narzędziem, które pozwala odczuć się ważnym, adorowanym, zauważonym przez drugą osobę. Ignorowanie tego powoduje oddalanie się od siebie.

5. Słuchaj drugiej osoby

Poświęć 100% uwagi aby wysłuchać drugiej strony. Staraj się słuchać aktywnie, ale w tym czasie nie zarzucaj partnera własnymi problemami, złotymi radami czy niezwiązanymi z jego wypowiedzią informacjami.

Właśnie przez te pięć prostych zasad członkowie organizacji chcą wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek dla żon i budować szczęśliwe małżeństwa.

źródło: www.focus.pl


Zdrowie

Kilka sytuacji z twojego dzieciństwa, które sprawiły, że w dorosłym życiu brak Ci pewności siebie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
5 kwietnia 2018
1 z 1

brak poczucia wartości

3. Byłeś porównywany do innych

Rodzice porównują swoje dziecko z innymi, aby poczuło się źle i zmieniło swoje zachowanie. Mówią: „Dlaczego nie możesz być taki jak twój brat / siostra?” „Piotruś jest takim dobrym chłopcem, szkoda, że ​​nie mam takiego syna jak on. ” „Zosia to taka miła dziewczyna, a ty jesteś po prostu rozpieszczonym bachorem”. Takie porównania zwiększają poczucie niepewności. Dorosły nie wyrasta z przymusu ciągłego porównywania się z innymi i albo czuje się „gorszy”, albo „lepszy” od innych.

4. Nauczono cię odczuwać bezradność

Niektóre dzieci są tak wychowywane, by pozostały zależne od swoich rodziców. Wmawia się im, że nie mogą podejmować decyzji, które same są w stanie podjąć, że sobie nie poradzą. A przecież, bez możliwości eksperymentowania, odkrywania, podejmowania decyzji i popełniania błędów, takie dzieci dorastają, wierząc, że są niekompetentne, niezdolne, niezdarne. Jako dorośli uważają, że ​​mają mniejszą kontrolę nad swoim życiem niż faktycznie, ponieważ przywykli do wiecznej kontroli.

Skutki

W odpowiedzi na te doznane w dzieciństwie przeciwności, dorośli rozwijają różne mechanizmy obronne i mechanizmy przetrwania. Niektórzy poświęcają się innym, ponieważ zostali wychowani, aby opiekować się innymi i tłumić swoje prawdziwe potrzeby, emocje, zainteresowania i preferencje. Inni stają się wysoce narcystyczni i patrzą na relację z innymi jedynie przez pryzmat korzyści. A jeszcze inni utknęli w martwym punkcie poczucia bezradności i żyją bardzo pasywnie.


Na podstawie: blogs.psychcentral.com

PoprzedniNastępny

Zobacz także

kac zabójca

Kac zabójca? Spokojnie, są na niego sposoby. Podpowiadamy co robić, by dzień po imprezie wrócić do życia

Mleko ryżowe: skład, kalorie, cena

Mleko ryżowe: spróbujesz i pokochasz! Sprawdź, dlaczego warto je pić

Woda idealna dla dzieci i karmiących mam. Akvile spełnia najwyższe wymagania