Kariera Zdrowie

Jak się uwolnić emocjonalnie od pracy, kiedy czujesz, że nie możesz już przestać o niej myśleć

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
9 lutego 2018
1 z 1

strona 2

Fot. iStock/millann

Pamiętaj, że jesteś kimś więcej niż pracownikiem

W psychologii istnieje pojęcie zwane samodzielną złożonością. Oznacza to, że na naszą tożsamość składa się wiele aspektów. Uświadomienie sobie tych składowych pozwoli ci lepiej poradzić sobie z takimi przeżyciami jak porażka, stres czy depresja. Ważne jest, aby przyjąć i czerpać wartość z innych ról w swoim życiu, w tym z twoich związków z bliskimi i z twojego hobby. Zaplanuj czas na spotkanie z przyjacielem, zainteresuj się fotografią, naucz innego języka.


Na podstawie: thecut.com

PoprzedniNastępny
Kariera Zdrowie

7 miejsc i rzeczy, które przyciągają złe duchy. Lepiej ich unikać

Redakcja
Redakcja
9 lutego 2018
Fot. iStock/chainatp
 

Zła energia jest jednym z najczęściej wykorzystywanych tematów podczas tworzenia horrorów. Są one na tyle sugestywne, że niektórzy mają problemy, by spokojnie położyć się spać po takim seansie. Jedni wierzą w złe duchy, a inni nie zgadzają się z tym, że one istnieją. To chyba nie zostanie do końca rozstrzygnięte, bo ilu ludzi i indywidualnych doświadczeń, tyle różnych zdań.

Niech każdy wierzy w co chce, a tym, którzy uważają, że duchy nam towarzyszą dyskretnie na co dzień, polecamy wykaz rzeczy i miejsc, które mają szczególną moc przyciągania niespokojnych dusz. Te na wszelki wypadek lepiej omijać.

7 rzeczy, które przyciągają złe duchy

1. Miejsca z historią przemocy

Miejsca, które spływały krwią lub były świadkami ogólnie pojętej przemocy, zatrzymują w sobie złą energię. Co bardziej wrażliwe na nią osoby twierdzą, że odczuwają, gdy miejsce jest złe, choć nie wiedzą, jaka stoi za nim historia.

2. Zapiekły gniew

Złe emocje, gdy nie znajdują bezpiecznego ujścia kumulują się w człowieku, psując jego duszę. Nawarstwiają się w nim i sprawiają, że jest bardziej podatny na złą energię, która może zawładnąć w życiem tej osoby.

3. Głęboki smutek

Głęboki smutek, depresja, ciężkie myśli, które izolują człowieka przed światem, wg wielu osób wierzących w zjawiska paranormalne, przyciągają złe duchy. Brak postrzegania sensu życia sprawia, że są oni bardziej podatni na ich podszepty.

4. Miejsce samobójstwa

Miejsce, w którym samobójca odebrał sobie życie, postrzegane jest jako potępione, przepełnione złem. Wiele osób woli trzymać się z daleka, by nie mieć styczności z energią skumulowaną w jednym miejscu.

5. Miejsce, w którym popełniono zbrodnię

Tam, gdzie przelano krew niewinnej osoby, pozostanie niewidzialny ślad po nieszczęściu. Odebranie komuś życia wiąże się z potwornym złem, którym karmią się złe duchy.

6. Skrajna nienawiść

To kolejna z emocji, które zatruwają ludzką duszę i czynią ją bardziej podatną na działanie sił nieczystych. Duchy karmią się ludzkimi słabościami i przejawami zła.

7. Niepokój i negatywne myśli

Odczuwanie niepokoju, frustracji, złych myśli tworzy podatny grunt dla działalności demonów. Jedne negatywne myśli przyciągają kolejne i stają się pożywką dla złej energii.

źródło: popularne.net

 


Kariera Zdrowie

Jesteś psem, szczurem, a może świnią? Sprawdź, co mówi o tobie chiński horoskop

Redakcja
Redakcja
9 lutego 2018
1 z 12

Szczur

Fot. iStock/Baksiabat

Osoby spod znaku Szczura są obdarzone zdolnościami przywódczymi, są odpowiedzialni za siebie i innych, budzący zaufanie. Szczur jest osobą ciekawą świata i życia, urodzonym negocjatorem, inteligentnym strategiem. Jest bardzo towarzyski, ubóstwia plotki i wymianę informacji, rzadko dzieli się z kimkolwiek swoimi problemami. Bywa impulsywny, ale nie zapomina o otrzymanych uprzejmościach i potrafi dbać o ludzi, którzy mu sprzyjają.  Potrafi czerpać korzyści z otoczenia, wykorzystuje znajomości, czasem woli kombinować, niż rzeczywiście zapracować na swoją pozycję. Jest pomysłowy i bardzo kreatywny, nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Szybko robi karierę, mniej dbając o zdrowie i rodzinę. Ma tendencję do przepuszczania pieniędzy. Dla dobra ukochanej osoby skłonny jest do wyrzeczeń, zapominając o niekiedy egoistycznej naturze.

Kobieta Szczur zapełnia dom zapasami i zawsze dba, by niczego jej nie zabrakło.

PoprzedniNastępny

Zobacz także

4 unikalne sole, które zamiast rujnować zdrowie, dbają o nie

Rozciąganie do szpagatu

Rozciąganie do szpagatu

smoothie

Owocowe smoothie w mgnieniu oka? To proste, o ile wykorzystasz ten pomysł