Lifestyle Zdrowie

Co rodzaj treningu mówi o twojej osobowości? Sprawdź i przekonaj się, czy dobrze wybrałaś!

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
6 lipca 2017
5 z 6

Trener personalny - dla umysłów analitycznych

fot. iStock/ Emir Memedovski

Jeśli charakteryzujesz się umysłem analitycznym, lubisz dochodzić do istoty sprawy i ważne są dla ciebie wszystkie szczegóły – chcesz wiedzieć po co coś robisz, jakie to ma cele i jakie przyniesie ci korzyści, dlatego chętnie korzystasz z pomocy i rady specjalistów. Trener personalny pomoże ci zaspokoić twój pęd do wiedzy i rozwieje wszelkie wątpliwości, pokaże, w jaki sposób dokładnie i najbardziej efektywnie wykonywać ćwiczenia – zajęcia z nim będą dla ciebie idealnym wyborem. Jedyny wyjątek stanowią tutaj analityczni introwertycy – oni nie przepadają za sytuacją, gdy ktoś mówi im, co mają robić i nieustannie obserwuje ich poczynania.

PoprzedniNastępny
Lifestyle Zdrowie

Baw się i korzystaj z życia. Z tego nie powinnaś rezygnować, kiedy kończysz 50 lat

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
6 lipca 2017
Fot. iStock/deimagine
 

Dla kobiet 50. urodziny są przełomowe. Wiele z nich postanawia wtedy zmienić swoje życie i rezygnuje z rzeczy, które robiły do tej pory, „bo przecież MI w TYM WIEKU nie wypada!”. Co za bzdura. Właśnie teraz powinnaś czerpać z życia jak najwięcej i cieszyć się każdym dniem.

Zobacz, z czego nie powinnaś rezygnować po zdmuchnięciu 50. świeczek na urodzinowym torcie i co możesz wprowadzić do swojego codziennego planu. Po to, żebyś była szczęśliwa i czuła się dalej młodo. A jeśli jeszcze nie zbliżają się twoje 50. urodziny, pokaż ten tekst mamie/cioci/koleżance.

Tańcz, biegaj, uprawiaj jogę

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś – zapisz się do klubu fitness. Wybierz zajęcia, które będą sprawiać ci przyjemność. Dawka hormonów szczęścia da ci porządnego kopa do działania. Będziesz czuć się lepiej, staniesz się bardziej radosna i na dłużej zachowasz młody wygląd i sprawność.

Rozmawiaj z młodszymi

Kontakt z młodszymi osobami sprawi, że będziesz na bieżąco z trendami. Wiele kobiet docenia wspólne zakupy z siostrzenicą, pracę z młodszymi koleżankami. Dzięki temu czują się młodziej i nie zachowują jak, przepraszam za wyrażenie, „stare baby”.

Nie zwalniaj tempa

Lubisz żyć aktywnie? A twoją pasją są podróże – bliskie lub dalekie? Świetnie, nie zwalniaj tempa. To, że skończyłaś 50 lat, nie znaczy, że nagle powinnaś wcisnąć się wygodnie w fotel i czekać na…? No właśnie, na co? Teraz jest twój czas. Odważ się wyruszyć w podróż, którą zawsze odkładałaś na później. I baw się dobrze!

Znajdź czas na medytację

Codzienna medytacja przynosi wiele korzyści. Pomaga zwalczyć stres i uporządkować życiowy chaos. Wystarczy kilka minut dziennie poświęconych na wyłączenie się, aby nabrać nowej energii do życia i działania.

Fot. iStock/wmiami

Fot. iStock/wmiami

Spaceruj

Przebywanie na świeżym powietrzu plus ulubiona muzyka, to recepta na lepsze samopoczucie. Wystarczy 30 minut dziennie, żebyś poczuła się lepiej i nabrała większej radości życia. Dodatkowo codzienny ruch pozytywnie wpłynie na twoją sylwetkę.

Poczuj adrenalinę

Skok ze spadochronem, szybka jazda samochodem po torze, przejażdżka kolejką w wesołym miasteczku – to coś, co podniesie ci poziom adrenaliny. Jeśli do tej pory nie odważyłaś się na przeżycie czegoś ekstremalnego, teraz jest na to idealny moment. Fantastyczne wspomnienia gwarantowane.

Przeszłość zostaw w przeszłości

Nie myśl o tym, co przeszłaś. Wyciągnęłaś już z tego wnioski i jesteś bogatsza o doświadczenia. Teraz jest twój czas, w którym możesz żyć tak, jak chcesz. Zamknij to, co ci przeszkadza i blokuje. Wprowadź do swojego życia nową jakość, zaproś nowych znajomych. Żyj tak, jak chcesz.

I teraz najważniejsze:

Wyrzuć ze słownika „jestem na to za stara”

Że co?! Że na co jesteś za stara? Na zabawę, na cieszenie się życiem, na korzystanie z jego uroków? To, że skończyłaś 50 lat nie znaczy, że twoje życie się skończyło i teraz to już tylko czekanie w fotelu na koniec. Właśnie teraz masz prawo do odkrywania nowych rzeczy i cieszenia się każdym dniem.

Baw się przy tym dobrze. 🙂


Lifestyle Zdrowie

Seks świadczy o jakości relacji. Poznaj 7 sygnałów, które mówią o tym, że coś zaczyna między wami zgrzytać

Redakcja
Redakcja
6 lipca 2017
Fot. iStock / BraunS

Seks to istotny element życia oraz wyznacznik jakości związku. Ludzie, którzy się kochają, przykładają dużą wagę do życia erotycznego, które wzmacnia ich relacje. By seks w związku satysfakcjonował oboje partnerów, potrzeba czegoś więcej, niż tylko znajomości technik seksualnych. Związek cierpi, gdy zbliżenia nie są pełne emocji i bliskości i odwrotnie, gdy w seksie coś zaczyna zgrzytać, można zauważyć sygnały świadczące o tym, że między partnerami coś dzieje się niedobrego.

Gdy więź zaczyna słabnąć, co może zdarzyć się nawet po wielu latach wspólnego życia, pojawiają się problemy, a życie uczuciowe ubożeje. Traci na tym seks, który przecież służy nie tylko w budowaniu bliskości, ale i rozładowywaniu nagromadzonego napięcia, pogłębiania poczucia szczęścia.

Gdy seks przestaje kwitnąć i zamiera intymność, rozpada się również więź emocjonalna między partnerami. To wszystko dzieje się zazwyczaj powoli, a pary nie mają jeszcze pojęcia o tym, że coś szwankuje. Te niewielkie znaki ostrzegawcze, okruchy niezadowolenia i rozczarowania, w dłuższej perspektywie składają się na smutny obraz związku. Jeśli zaczynasz się bić się z myślami czy wasz związek zmierza w dobrym kierunku i przy tym pojawia się gorycz, smutne myśli, a nawet wizja rozstania, spójrz na was obiektywnie. Na pewno wcześniej pojawiły się niepokojące sygnały, które prawdopodobnie oboje zignorowaliście.

1. Pragniesz czegoś innego w seksie, ale nie prosisz o to

Brak szczerej rozmowy między partnerami przekłada się na narastanie niedopowiedzeń. Jeśli czujesz, że coś jest nie tak, ale nie masz odwagi powiedzieć tego na głos, zaczynają się pierwsze kłopoty. Nie możesz ignorować swoich potrzeb i zamykać w sobie pragnień. To zawsze prowadzi do niezadowolenia, braku satysfakcji i rozczarowania.

2. Twój partner przestał się starać

Nie zawsze stajemy na wysokości zadania i seks przekładamy na najpiękniejsze emocje i wyjątkową bliskość. Czasem jest to kontakt czysto fizyczny, podyktowany potrzebą rozładowanie napięcia seksualnego, stresu. Jednak gdy pary nie mają sobie nic więcej do zaoferowania poza pociągiem fizycznym, oddalają się emocjonalnie. Brak zaangażowania sprawia, że druga osoba sprawia się odrzucona, niedoceniana. Wtedy trzeba podjąć kroki, które naprawią relacje i na nowo was rozbudzą. Jeśli czasem partner, zamiast rozmawiać z tobą, woli patrzeć w telewizor, nie oznacza, że już cię nie kocha, ale sam być może obawia się, że nie stanie na wysokości zadania. Takie wątpliwości należy rozwiać jak najszybciej, zanim powstanie między wami mur milczenia.

3. Partner cię nie dotyka, jak wcześniej

Seks to emocje, głęboka potrzeba i pełne zaangażowanie, dzięki temu partnerzy czują się bezpieczni ze sobą. Jeśli partner nie dotyka kobiety, może czuć się ona odrzucona, niepociągająca dla partnera i sama się w odwecie wycofuje.

4. Chcesz szybko zakończyć sprawę

Jeśli stale zasłaniasz się nowymi wymówkami, a seks traktujesz wyłącznie jako zadanie do odhaczenia lub przykry obowiązek, robisz wszystko, akt by trwał to jak najkrócej. To poważne ostrzeżenie dla twojego związku, który może znaleźć się na granicy przetrwania. Seks nie powinien być obowiązkiem a przyjemnością, do czego muszą dążyć obaj partnerzy.

5. Uprawiasz seks według harmonogramu

Nadmiar obowiązków negatywnie odbija się na każdym aspekcie życia pary. Gdy nasze działania dotyczą przede wszystkim dzieci, domu, pracy czy hobby, działanie zgodnie z ustalonym rytmem jest bardzo dobre, bo pozwala nam się nie pogubić. Jednak życie erotyczne nie znosi monotonii i nudy, więc działanie z kalendarzem w ręku nie pomoże sprawie, a wręcz przeciwnie. Rutyna to zabójca namiętności, a planowanie czasu, miejsca a niekiedy i długości seksu z kalendarzem w ręku, staje się zwiastunem prawdziwej katastrofy. Bliskości nie da się odhaczyć ot, tak, między kolacją a prysznicem. Uśmiercenie spontaniczności w związku prowadzi do pogorszenia życia seksualnego, a przyjemność i intymność staje się zadaniem do wykonania, a nie wspólnotą dusz i ciał.

6. Walczysz z partnerem o rodzaj seksu

Walka o to, co i jak będziecie robić w łóżku jest zupełnie bezsensowna i zgubna. Zamiast walczyć ze sobą i stawiać sobie nawzajem warunki, rozmawiajcie o waszych pragnieniach. Być może jesteście po prostu znudzeni tym co mieliście do tej pory, ale pragniecie być nadal ze sobą, co to pozwala skutecznie popracować nad związkiem.

7. Nie odczuwasz przyjemności

Wszechobecny nadmiar obowiązków zabija chęć na wiele rzeczy. Poczucie zmęczenia, przepracowania, ogólna drażliwość i chęć jedynie położenia się do łóżka, nie sprawia, że rozbudzamy w sobie seksualne żądze. Zbliżenie staje się w takim przypadku jedynie obowiązkiem, a partner uciążliwym „dodatkiem”, którego trzeba „obsłużyć”. Jeśli czujesz się wypalona i zmęczona, po prostu potrzebujesz zmiany. Nie chodzi tu o zmianę partnera, ale spróbowanie czegoś innego, co ukoi cię i zaspokoi twoje potrzeby emocjonalne.

źródło: www.mindbodygreen.comkobieta.wp.pl


Zobacz także

„Jeśli boisz się tego, jak cię traktuję, to chyba nie jest odpowiedni czas na tę relację”

Tych produktów lepiej nie jeść na pusty żołądek. Sprawdź dlaczego

Menopauza. Podróż do esencji kobiecości