Uroda Zdrowie

Twoje piersi robią się obwisłe? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów

Redakcja
Redakcja
12 kwietnia 2018
1 z 1

Twoje piersi robią się obwisłe? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów

Fot. iStock / AleksandarNakic

Brak ćwiczeń

Codzienna aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na cały organizm, a co za tym idzie – także na wygląd piersi. Niektóre kobiety boją się wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie klatki piersiowej ze względu na ryzyko „utraty” biustu. Trzeba naprawdę intensywnie trenować, żeby do tego doszło. Prędzej będzie to wynik nieumiejętnego odchudzania i drastycznego spadku masy ciała. Odpowiednie ćwiczenia pozwolą natomiast zachować jędrną skórę i piersi. Co jeszcze jest istotne? Aby w trakcie aktywności fizycznej nosić stanik sportowy. On naprawdę robi dobrą robotę!

Przesadzanie z opalaniem

Promienie słoneczne może i dają piękną opaleniznę, ale też bardzo niekorzystnie wpływają na skórę – szybciej się starzeje i traci jędrność. Ta delikatna, znajdująca się na twarzy, dekolcie i piersiach odczuje to najszybciej. Chcąc mieć piękny biust jak najdłużej, powinnaś stosować kremy z wysokim filtrem na te rejony.

Źródło: Krok do zdrowia

PoprzedniNastępny
Uroda Zdrowie

Udajesz twardzielkę czy naprawdę jesteś silną kobietą? Trudno nam uwierzyć, że można być szczęśliwym mimo wszystko

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
12 kwietnia 2018
Kim jest samica alfa?
Fot. iStock / utkamandarinka
 

Zdeterminowana, uparta, nie pozwoli, by cokolwiek na nią wpłynęło. Miała już złamane serce, relacje, które okazały się nietrwałe, swoje porażki, przeżyła zdrady. Ale wygląda na to, że jest najszczęśliwszą kobietą na świecie. Jak to możliwe? A może tylko udaje?

Nie, nie udaje. Pozmieniała definicje w swoim życiu, przewartościowała kilka rzeczy i teraz jest naprawdę silna.

Uśmiecha się do ciebie

Bez względu na to, co ją spotkało. Widzi również słońce, a nie tylko ciemne chmury. Wie, że zła passa nigdy nie trwa wiecznie. Jest optymistką.

Wysłuchuje godzinami twoich zwierzeń

Mówi ci, że jest dla ciebie, mówi ci, że cię rozumie. Ale nie mówi nic o sobie. Nie wiesz nawet, czy ma własne problemy, możesz tylko podejrzewać, że nie stała się taka przez przypadek.

Potrafi zatroszczyć się innych

Ale nikt nie troszczy się nawet o jej tajemnice, o ból, który być może w sobie nosi, nie mogąc się nim z nikim podzielić. Ludzie zazdroszczą jej pewności siebie i tej uspokajającej siły. Nie zastanawiają się, jakie koszty poniosła by być właśnie taka – silna.

Bywa skryta

Ludzie myślą, że jej życie jest wspaniałe. Nie zdają sobie sprawy, że widzą je tylko takim, jak ona tego chce. To tylko część prawdy, którą pokazuje światu. Nie wpuści tam byle kogo.

Jest niezależna

Ona nie potrzebuje niczyjej pomocy. To jest sytuacja, który sama stworzyła, „zasłona dymna” . Jej uśmiech skrywa trudną prawdę. Cierpiała, może nadal cierpi. Tylko, że potrafi sobie z tym radzić.

Nie płacze…

…kiedy patrzysz. Wydaje się, że nic nie jest w stanie jej złamać. Przez cały dzień jest spokojna i opanowana, chętna, by ci pomóc. W samotności odpuszcza. Ale nie na długo.

Wie, że ludzie popełniają błędy

Wie, że oszukują, zdradzają. Ale nie pozwoli ci stracić wiary w innych. Ona wybacza. Sprawia, że ​​ludzie na nowo zaczynają wierzyć w siebie.

Spotkałeś na swojej drodze silną kobietę? Zapytaj, czego potrzebuje. I okaż cierpliwość, nie odpowie ci na to pytanie od razu.


Na podstawie: themindsjournal.com

 


Uroda Zdrowie

Ciągle ci zimno? Twój organizm coś sygnalizuje. Tego objawu nie można ignorować

Redakcja
Redakcja
11 kwietnia 2018
1 z 1

Ciągle ci zimno? Twój organizm coś sygnalizuje. Tego objawu nie można ignorować

Fot. iStock/hoozone

Odwodnienie

Kiedy w twoim ciele znajduje się za mało wody, krew nie może właściwie krążyć. Odpowiednie nawilżenie organizmu pozwala więc regulować temperaturę ciała. Dlatego tak ważne jest, by pić dużo wody, niezależnie od pogody za oknem.

Powikłanie cukrzycy

U diabetyków może rozwinąć się neuropatia obwodowa, która uszkadza nerwy odpowiedzialne za zmysły. To powikłanie cukrzycy powoduje, że ​​może być ci zimno lub gorąco, niezależnie od pogody i temperatury na zewnątrz. Warto porozmawiać o tym z lekarzem, jeśli zmagasz się z cukrzycą.

Niedobór tłuszczu w diecie

Istnieje proste wytłumaczenie, dlaczego zimną masz ochotę na tłuste potrawy – twój organizm po prostu chce się rozgrzać. Tłuszcz w diecie sprawia, że szybko czujemy się syci, a co za tym idzie – robi nam się cieplej. Diety niskotłuszczowe mają to do siebie, że wywołują uczucie zimna.

Objaw Raynauda

Niewielki procent populacji może zmagać się z objawem Raynauda, ​​który powoduje skurcze w tętnicach rąk, stóp i twarzy. Kiedy osoby te są wystawione na działanie zimna, skurcz sprawia, że ​​krążenie w tych obszarach jest gorsze, a im robi się zimno.

Słabe krążenie

Jeżeli zawsze masz zimne dłonie i stopy, ale nie da się tego powiązać z żadnym stanem przewlekłym, najprawdopodobniej masz po prostu słabe krążenie. Co możesz zrobić? Dużo ćwiczyć, dbać o prawidłową masę ciała i nie doprowadzać do różnych niedoborów, które jeszcze bardziej rozregulują organizm.

Niska masa mięśniowa

Rozbudowane mięśnie zapewniają izolację i ogrzewanie. Jeśli twoje mięśnie są jak u komara, nie ma się co dziwić, że wiecznie jest ci zimno.

I najciekawsze…

… jesteś kobietą. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez University of Utah, kobiety mają zimniejsze dłonie i stopy średnio o 3 stopnie. Cóż, z naturą się nie wygra 😉

Źródło: Reader’s digest

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Co się dzieje z twoim mózgiem, kiedy zostajesz rodzicem

Miodowanie włosów. Naturalny sposób na ich głębokie odżywienie

Żelazo w płynie czy żelazo w tabletkach? Wszystko, co musisz wiedzieć o skutecznej suplementacji

Żelazo w płynie czy żelazo w tabletkach? Wszystko, co musisz wiedzieć o skutecznej suplementacji