Zdrowie

To, ile godzin śpisz, ma ogromny wpływ na twoją wagę

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
7 lutego 2018
1 z 1

To, ile godzin śpisz, ma ogromny wpływ na twoją wagę

Fot. iStock/KrisCole

Gdy jesteśmy nie wyspani, bywa nam zimno. To pierwszy powód, dla którego sięgamy po kaloryczne i wysokotłuszczowe produkty. Robimy to jednak także w ramach „nagrody”. Bo przecież należy nam się coś od życia, gdy jesteśmy zmęczeni, prawda? To błędne koło. Pół biedy, gdybyśmy jeszcze wybierali zdrowe przekąski…

Jeśli nie chcesz zmagać się z pokusami i zależy ci na utrzymaniu szczupłej sylwetki, musisz jak najszybciej zmienić swoje przyzwyczajenia!


 

Źródło: Daily Mail

PoprzedniNastępny
Zdrowie

Jak w porę zauważyć, że w związku jesteśmy jedynie dawcą i popadamy w toksyczną zależność? Odpowiedz sobie na kilka pytań

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
7 lutego 2018
1 z 1

Strona 2

Fot. iStock/mixetto

Czy tracisz poczucie tożsamości, zainteresowań i pragnień?

Zdrowa miłość pozwala pozostać sobą, daje przestrzeń do poczucia, że jestem odrębną jednostką ze swoimi pasjami, potrzebami, choć zaangażowaną emocjonalnie w związek. Różnicie się, macie swoich przyjaciół, swoje prace, wspieracie się nawzajem. Wasze szczęście nie zależy od związku, tylko od indywidualnego poczucia siebie i bycia we „wspólnocie”. Miłość zależna to taka, w której porzucasz siebie, żeby tylko utrzymać związek.

Czy twój partner manipuluje tobą, by zyskać korzyści dla siebie?

Zdrowe i partnerskie związku rozwiązują swoje konflikty, rozmawiają o nich, nie zamiatają po dywan, nie szukają winy w drugiej osobie, nie odsuwają od siebie odpowiedzialności. Co więcej, w partnerskich związkach konflikty się rozwiązuje, a nie eskaluje przez długi czas rozpamiętując i wracając do nich w nieskończoność.

Czy ustępujesz swojemu partnerowi?

Wolisz spytać jego o zdanie? Machnąć ręką i odpuścić? Powiedzieć: „niech będzie tak, jak ty uważasz”? Właśnie w ten sposób zmniejszasz obawy przed odrzuceniem zaniedbując tym samym swoje uzasadnione przecież potrzeby i pragnienia.

Czy partner wykorzystuje twoje dobre cechy?

Twoją miłość, empatię, chęć niesienia pomocy i wspierania to dla twojego partnera możliwość uniknięcia obowiązków, budowania własnej wygody? Nie dźwięczy ci gdzieś z tyłu głowy: „Przecież, jak ja tego nie zrobię, to już na pewno nikt”?

Czy twój związek opiera się na warunkowych, kontrolujących i przymusowych zachowaniach?

Jak często słyszysz: „Jeśli naprawdę mnie kochasz, to się zgodzisz”, „Jeśli naprawdę by ci na mnie zależało, to byś tego nie mówiła/nie robiła”. Nie spotykasz się z przyjaciółkami, bo on mówi, że powinien być dla ciebie najważniejszy? Nieustannie musisz udowadniać, że kochasz, że ci zależy i robić to tak naprawdę kosztem siebie, własnych wyrzeczeń. A co on robi dla ciebie?

PoprzedniNastępny
Zdrowie

9 przedmiotów, które przyciągają pecha i złą energię w twoim domu

Redakcja
Redakcja
7 lutego 2018
1 z 9

Pamiątki po złych ludziach

Fot. iStock/alien185

Same pamiątki przywołują piękne wspomnienia, rozbudzają radość lub tęsknotę. Natomiast rzeczy, które zostały po nielubianych osobach, czy pamiątki po kimś, kto odszedł czyniąc krzywdę, lepiej wyrzucić. One ściągają do domu złą energię, którą „przejęły” od złej osoby.

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Trzymasz dietę, ćwiczysz, ale wciąż nie chudniesz? Być może za mało śpisz

Trzymasz dietę, ćwiczysz, ale wciąż nie chudniesz? Być może za mało śpisz

Zielony koktajl dodający energii - Koktajle - najzdrowszy fast food

Zielony koktajl dodający energii

Stacja Gówna. Z cyklu: Mamowe opowieści.