Zdrowie

Dajcie sobie spokój z multiwitaminami i suplementami diety. One nie poprawiają zdrowia, a wy wydajecie niepotrzebnie pieniądze

Redakcja
Redakcja
12 lipca 2018
Fot. iStock/RossHelen
 

Chcemy pomóc naszemu zdrowiu, zadbać o nie, ale często robimy to w niewłaściwy sposób, ulegając modzie, reklamie, komuś, kto nam wmówił, że wystarczy łyknąć kilka witaminowych pigułek i już – osiągniemy końskie zdrowie. Nic bardziej mylnego.

Ci, którzy przyjmują suplementy witaminowe i mineralne przede wszystkim w celu poprawy kondycji swojego serca tracą pieniądze. Zgodnie z nowym raportem suplementy te nie zapewniają żadnych korzyści klinicznych, które zapobiegałyby chorobom serca lub zgonom z powodu chorób sercowo-naczyniowych.

Specjalny zespół naukowców przeanalizował dane dwóch milionów osób biorących udział w różnego rodzaju badaniach w ciągu ostatnich 12 lat. Wniosek był jeden – stwierdzono, że stosowanie multiwitamin i minerałów nie ma wpływu na zmniejszenie ryzyka zawałów serca, udarów mózgu lub śmierci z przyczyn sercowo-naczyniowych.

Badacze mają nadzieję, że wyniki ich badań pomogą zmniejszyć szum wokół suplementów multiwitaminowych i mineralnych oraz zachęcą ludzi do stosowania sprawdzonych metod zmniejszania ryzyka zachorowań na choroby układy krążeniowego i serca. Jakie to metody? Bardzo proste: jedzenie większej ilości owoców i warzyw, ćwiczenia i unikanie tytoniu.

Ostatnie badania przeprowadzone w Kanadzie wykazały, że z wyjątkiem kwasu foliowego większość dostępnych na rynku suplementów witaminowych i mineralnych nie przyniosła żadnych korzyści naszemu zdrowiu. Niektóre badania sugerowały nawet, że istnieje zwiększone ryzyko niektórych chorób i innych działań niepożądanych. Na świecie znane są przypadki negatywnego wpływu suplementów na zdrowie człowieka.

Wybór zdrowej diety jest nadal najlepszym sposobem na zadbanie o nasz organizm i uzyskanie wartościowych składników odżywczych. Jedzmy więcej warzyw, owoców, mniej przetworzonej żywności, która zawiera zbędne kalorie, cukry, tłuszcze trans, a będziemy zdrowsi. Jeśli jeszcze dołożymy do tego aktywność fizyczną – pięć razy w tygodniu po trzydzieści minut, zdecydowanie zmniejszymy ryzyko chorób serca i udaru. I to jest prawdziwa recepta na zdrowie. Łyknięcie suplementu jest proste, ale jak widać, mało skuteczne. Może czas przestać się oszukiwać i naprawdę o siebie zadbać.


źródło: Medical Daily


Zdrowie

Chcecie mieć święty spokój podczas wakacji nad morzem? Musicie mieć ten materac w kształcie… trumny

Redakcja
Redakcja
12 lipca 2018
Fot. Screen z Instagrama /andrew_greenbum
 

Każdy z nas to zna: mówisz – wyjazd nad morze, myślisz – relaks. Tymczasem najczęściej zderzasz się z dzikim tłumem zmierzającym w stronę plaży. Panowie z parawanami, panie z wiaderkami i łopatkami i gromadką krzyczących i kłócących się dzieci. 

Czas relaksu, spokoju i wypoczynku pryska bardzo szybko, gdy widzisz zaludnioną plażę i z trudnością znajdujesz odosobnione miejsce – na chwilę, bo za moment ktoś i tak się koło ciebie położy dmuchając wielkiego flaminga, łabędzia lub materac w kształcie pizzy.

Zatem – jeśli naprawdę chcesz się odciąć, odpocząć, nie musieć z nikim rozmawiać, udawać uprzejmego lub być nieuprzejmym – jest jeden patent. Idealny materac, który zaprezentowała na swoim Instagramie Andrew Greenbum. Może w Polsce ktoś wpadnie na podobny pomysł i uruchomi produkcję. Byle szybko, bo lato właściwie już w pełnym rozkwicie.

Co wy na to? Kupilibyście?

 

KICKSTARTER IS LIVE SMASH THAT LINK IN THE BIO

Post udostępniony przez Andrew Greenbaum (@andrew_greenbum)


Zdrowie

Myślałaś, że masz już to za sobą. Dlaczego to boli, gdy twój były zakochuje się w innej

Redakcja
Redakcja
12 lipca 2018
„Nie rozumiesz, że cię kocham i chcę mieć ciebie tylko dla siebie?”. Życie z zazdrością
Fot. iStock / SilviaJansen

Każdemu zerwaniu zwykle towarzyszy ból, w większym lub mniejszym stopniu, jednego lub obojga partnerów. Kiedy jednak skończy się właściwy etap żałoby, jesteś w stanie na nowo odczuwać radość, być szczęśliwą. I nagle dzieje się coś dziwnego. Gdy odkryjesz, że twój były partner ma znów zajęte serce, wszystkie emocje niespodziewanie wracają. Cierpisz, bo on kocha inną. Dlaczego tak się dzieje? Przecież wydawało ci się, że cię to już nie dotknie, nie obchodzi?

Kiedy odkrywamy pewnego dnia, że osoba, którą kochaliśmy spotkała już kogoś innego, coś drga w naszym wnętrzu. Jest w nasz również strach związany z tym, że nasz były spotkał inną osobę, a nie my. Nagle czujemy się niespokojni i nieszczęśliwi. Jemu udało się przełamać, ale my nie czujemy się gotowi do nawiązania nowych relacji. Lub jesteśmy, ale zdecydowaliśmy się nic nie rozpoczynać, aby nie zamykać sobie drzwi do możliwego powrotu.

Dlaczego pojawia się cała ta zazdrość?

Nawet jeśli chcesz wierzyć, że pokonałaś dawne uczucie, czasami tak nie jest. Okłamujesz się, nawiązując nowe relacje, gdy w rzeczywistości wciąż jesteś „uzależniona” od swojego byłego partnera. Nie chodzi tu o miłość, ale o bezwładność, która prowadzi nas do przekonania, że ​​druga osoba nadal należy do nas.

W społeczeństwie, w którym żyjemy, związki wciąż mają pewne poczucie własności. Wierzymy, że nasz towarzysz jest naszą własnością. Oznacza to, że nie postrzegamy go jako osoby, ale jako terytorium, którego należy bronić. Nie ma miłości, nic z tego nie zostało. Jednak ulegasz podejrzanemu przekonaniu, że twój były nie może być z kimś innym. Ten fakt cię niepokoi, wpędza we frustrację. Zaczynasz popadać w obsesję. Uważasz, że on, związując się z inną, krzywdzi cię. W rzeczywistości krzywdzisz się sama.

W rzeczywistości sama zadajesz sobie cierpienie. Czujesz się zraniona, ponieważ nie zostałaś wybrana, ponieważ zaczynasz porównywać siebie z osobą, z którą jest teraz twój były partner. Twoja niepewność miesza się z wściekłością i bólem. Porywa cię wir emocji, które ci szkodzą. Trzeba to wszystko skończyć.

Nigdy się nie porównuj. Porównania zawsze bolą i nie dają żadnego rozwiązania. Ta nowa osoba z pewnością ma swoje wady. Nie bądź samolubna, to nie pozwala nam prawdziwie kochać. Czas uczyć się i uświadamiać sobie, że nawet kiedy miłość się kończy, ty stale pragniesz pewnych sytuacji, do których przywykłaś. Na przykład tego, że byłaś dla niego pierwszą osobą, której się zwierzał.

Twój były partner stanowił ważną częścią twojego życia, ale ten etap już minął. Przestań czekać na coś ze związku, który już się zakończył. Czas spojrzeć w przyszłość. Czy jesteś gotowa, aby zacząć wszystko od nowa?


Na podstawie: nospensees.fr

 


Zobacz także

odwodnienie

Dopadły Cię kłopoty w toalecie? Nie daj się biegunce i odwodnieniu, działaj od razu

guzki krwawnicze , żylaki odbytu

Guzki krwawnicze (żylaki odbytu). Wstydliwa przypadłość, której nie należy ignorować

rubinki, naczyniaki rubinowe,, punkty rubinowe

Rubinki na skórze. Czym są punkty rubinowe i czy trzeba coś z nimi robić?