Macierzyństwo Zdrowie

Chcesz wychować geniusza? Karm go tym

Redakcja
Redakcja
23 lutego 2018
1 z 1

Chcesz wychować geniusza? Karm go tym

Fot. iStock/SolStock

Pieprz cayenne

Ten punkt może wydawać się nieco kontrowersyjny. Wiadomo, że ostrych przypraw należy używać z rozwagą. Poza tym niewiele dzieci je lubi. Jeśli jednak twoja pociecha przepada za chilli, możesz spróbować włączyć do diety niewielką ilość pieprzu cayenne. Jest on pełen związku, który uwalnia ciepło i rozgrzewa jedzenie w ustach. Ten sam związek, jak wykazały badania, faktycznie uwalnia także endorfiny i pozwala naszym ciałom odprężyć się po stresującym dniu. Chodzi o aktywny składnik o nazwie „kapsaicyna”. Ma działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające.

Ciemna czekolada

Większość dzieci omija ją szerokim łukiem. To duży błąd, bo jeśli już chcemy dać dziecku czekoladę, powinniśmy wybrać tę gorzką. Pobudza ona układ krążenia, co bezpośrednio wpływa na lepszą pracę mózgu. Jedzenie gorzkiej czekolady zapewnia lepszą kontrolę impulsów i przyspiesza czas reakcji.

Źródło: Power of positivity

PoprzedniNastępny
Macierzyństwo Zdrowie

Piersi 20, 30, 40 i 50 latki. Czy wiesz, jak zmienia się twój biust?

Redakcja
Redakcja
23 lutego 2018
1 z 4

Piersi 20-latki

Fot. iStock/max-kegfire

Piersi są w pełni rozwinie po zakończeniu okresu dojrzewania. Składają się w większości z tkanki włóknistej, a nie tłuszczowej i zdecydowanie nie ma kobiety, która miałaby takie same piersi. Duży wpływ na ich wygląd mają geny — jeśli mama czy babcia miały jędrne piersi, najpewniej ciebie też to spotka. W tym wieku część kobiet zostaje pierwszy raz matkami. To nie pozostaje bez wpływu na piersi, które rosną, stają się delikatne w dotyku i pełne, bardzo jędrne. Kolor otoczki i brodawki może być ciemniejszy, jednak to zniknie po ciąży. Ciąża i karmienie piersią zazwyczaj zmieniają trwale piersi — po tym czasie stają mniejsze lub większe, mniej jędrne, bardziej wiotkie, „puste” lub zmieniają kształt. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji.

W wieku 20 lat piersi „bronią się” same. Odpowiednia pielęgnacja, zdrowa dieta i ćwiczenia mogą wydłużyć ich doskonałą kondycję.

PoprzedniNastępny
Macierzyństwo Zdrowie

9 rzeczy, które według terapeutów, powstrzymają cię przed załamaniem nerwowym

Redakcja
Redakcja
23 lutego 2018
1 z 1

9 rzeczy, które według terapeutów, powstrzymają cię przed załamaniem nerwowym

Fot. iStock / sankai

4. Reaguj na swoje emocje

Nie udawaj, że nic się nie dzieje, odczuwaj i reaguj na swoje emocje. Łatwiej jest działać, gdy emocje są zrozumiane i okiełznane, niż spychane do podświadomości. Odczuwanie dobrych i złych emocji jest dobrą i naturalną częścią życia, nie można ignorować ich siły.

5. Sięgnij po wsparcie

Nie zamykaj się w sobie w obliczu problemów. Nawet gdy wydaje ci się, że nikt nie zrozumie twojego bólu czy strachu, podzielenie się z kimś emocjami, zdejmie z ciebie przygniatający balast. Na pewno masz obok siebie kogoś, kto da ci siłę, aby iść naprzód, gdy będzie ci ciężko.

6. Rób to, co kochasz

Nawet w najgorszym czasie w życiu, robienie tego, co kochasz wleje odrobinę światła i ciepła w twoje serce. Czynności wykonywane z pasją rodzą radość i satysfakcję, a tego nigdy dość w życiu.

7. Pamiętaj, że nie ty jedna masz problemy

Zapewne nie lubisz porównywać się do innych, ale pomyśl, że nie ty jedna w pewien sposób zostałaś przyparta przez życie do muru. Dzięki temu nie jesteś sama i zawsze spotkasz kogoś, kto będzie umiał wczuć się w to, co czujesz, i pomoże ci przejść przez sytuację.

8. Problemy kiedyś się skończą

Zawsze o tym pamiętaj, choćby sytuacja była nawet krytyczna. Wszystko kiedyś minie, dobiegnie końca, a kiedy uda ci się przetrwać, będziesz zaskoczona własną siłą. Kiedy po drodze znów zabraknie ci sił, weź głęboki oddech i przypomnij sobie, że nic nie trwa wiecznie.

9. Nie zakopuj się w smutku

Choć radość w chwilach załamania nerwowego nie jest tym, na co miałabyś ochotę, nawet wbrew samopoczuciu, uśmiechnij się. Potraktuj uśmiech jako zaproszenie dobrych emocji do swojego życia, uwolnij endorfiny, które w naturalny sposób pomogą obniżyć poziom stresu i pomogą zrelaksować się i zrelaksować.

źródło: www.powerofpositivity.comzdrowie.gazeta.pl

PoprzedniNastępny

Zobacz także

7 znaków, że twoje ciało potrzebuje pomocy

cukrzyca - popularne mity

7 mitów na temat cukrzycy. Jeśli w nie wierzysz, masz większą szansę zachorować

Ten składnik mleka kobiecego to prawdziwy skarb. W mleku produkowanym przez inne gatunki wykryto zaledwie jego śladowe ilości!