Zdrowie

5 grzechów przeciw zdrowiu, które popełniasz nieświadomie

Redakcja
Redakcja
26 marca 2018
1 z 1

5 grzechów przeciw zdrowiu, które popełniasz nieświadomie

Fot. iStock/gilaxia

4. Nieprawidłowe, płytkie oddychanie

Niemożliwym wydaje się złe oddychanie? A wielu z nas popełnia ten sam błąd — oddychamy unosząc klatkę piersiową. Łapiemy oddech w sposób niepełny, szkodliwy. Wystarczy oddychać w sposób taki, jak dzieci. Oddychać głęboko, unosząc i klatkę piersiową i brzuch. To pozwala wykorzystywać całą pojemność płuc, lepiej dotlenia cały organizm.

5. Zasypianie po posiłku 

No kto nie lubi położyć się po sycącym, ciepłym posiłku? Siły samoistnie z nas odpływają, a my chętnie oddajemy się przyjemności leżenia lub snu. Niestety kalorie, które nie zostają od razu wykorzystane w trakcie posiłku, dokarmiają komórki tłuszczowe w organizmie. Dla odmiany, nawet krótki, 20-sto minutowy spacer pozwala przekształcić posiłek w energię do wykorzystania.

źródło:  zdrowiepowraca.pl

PoprzedniNastępny
Zdrowie

Talent to droga do osobistego szczęścia. Pełna talentów wiosenna Akademia 5.10.15.

Redakcja
Redakcja
26 marca 2018
Mat. prasowe
 

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, czym jest talent? Najczęściej pierwsze skojarzenia, które się nam nasuwają to sukces, pieniądze i sława. Bo przecież ktoś, kto jest utalentowany powinien dzierżyć w dłoni te wszystkie korzyści wynikające z talentu.

Ale czy na pewno? Czy talent to zawsze coś spektakularnego, co musi poruszyć innych, odcisnąć swój ślad na społecznej opinii, co wszyscy muszą zauważyć i czym się zachwycać? O tym, czym właściwie jest talent, jak go odnaleźć w sobie i w naszych dzieciach, rozmawialiśmy podczas kolejnej konferencji Akademii 5.10.15., która odbyła się 20. marca w kinie Atlantic. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście,  były to: Anna Dereszowska – aktorka; Roksana Węgiel – zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji programu The Voice Kids; Roksana Trzasko – modelka i aktorka dziecięca; Anastazja Borowska – właścicielka agencji modeli dziecięcych Pink Wings.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

– Jeden z moich ulubionych psychoanalityków Donald Winnicott powiedział: „Podczas, gdy wyższa matematyka kwitnie, człowiek nie wie, co zrobić z jednym groszem”. Okazuje się, że możemy wychować geniusza, człowieka, który będzie tak zwane sukcesy społeczne odnosił, ale nie będzie szczęśliwy. Dlatego myślę, że rozmawiając o talencie warto myśleć o nim, jak o drodze do osiągnięcia szczęścia – rozpoczęła prowadząca spotkanie Małgorzata Ohme. I faktycznie temat talentu wzbudził podczas konferencji Akademii 5.10.15. sporo emocji. Mówiliśmy o tym, że każdy z nas posiada jakiś talent, że nie ma nieutalentowanych ludzi. Talent to nie tylko umiejętności aktorskie, wokalne, malarskie. Talent to także pieczenie wspaniałych tortów, robienie na drutach cudownych rzeczy. To coś, co każdy z nas w sobie nosi, choć często tego nie zauważa, bo uległ presji otoczenia i zamiast mieć własną piekarnię, został prawnikiem – czego nie cierpi i co go wyniszcza. Tak też bywa.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Podczas spotkania Ania Dereszowska przywołała słowa, które sama kiedyś usłyszała zastanawiając się, czy studiować architekturę czy jednak zdawać do szkoły teatralnej. „Idź za głosem serca” – to coś, co ułatwiło jej podjęcie decyzji, ale przede wszystkim pozwoliło zrozumieć, co chce w życiu robić, kim być. Aktorka podkreślała, że niebagatelną rolę w jej życiu odegrał tata, który pozwalał swojej córce wszystkiego spróbować, sprawdzić się na różnych polach, który nie tłamsił w niej ciekawości świata i odkrywania w nim miejsca dla siebie. – Myślę, że ważne jest, by naszym dzieciom nie przeszkadzać, wręcz przeciwnie – wspierać je w tym, co chcą robić. Być może zaraz gra w piłkę nożną im się znudzi, być może uznają, ze karate nie jest dla nich, a na fortepianie wcale nie chcą grać. Ale niech próbują – tłumaczyła Małgosia Ohme – niech eksplorują świat, poznają go i swoje własne możliwości, odnajdują to co sprawia im przyjemność.

Podczas spotkania podkreślano oczywiście, że niezwykle istotne jest nieprzenoszenie ambicji rodziców na ich dzieci. – Mój tata nigdy mi nie powiedział, kim chciałby, żebym była – mówiła Ania Dereszowska. – Pozwolił mi zostać tym, kim sama chciałam, o czym sama w zgodzie ze sobą zadecydowałam. Zawsze mogłam liczyć na jego wsparcie, to było dla mnie niezwykle ważne.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Czy sam talent wystarczy? Okazuje się, że nie. Talent to jedynie kropla w morzu, za nim stoi ogromna pracowitość, która pasję może przekuć w sposób na życie, na zarabianie pieniędzy. O pracy, jaką trzeba wykonać, choć ma się niesamowity talent, wie Roksana Węgiel, która kocha śpiewać, ale zdaje sobie sprawę, że to nie wystarczy, że potrzeba ciężkiej i żmudnej czasami pracy, by szkolić swój talent. Szlifować diament, który się posiada. – Na pomysł, żeby zgłosić się do programu The Voice Kids tak naprawdę wpadłam sama – wspominała Roksana podczas Akademii. – I uważam, że już na etapie przesłuchań wszyscy byliśmy wygrani. Dzisiaj, kiedy budzę się rano i patrzę na statuetkę, która stoi w moim pokoju, nadal nie mogę uwierzyć, że to wszystko wydarzyło się naprawdę, że ja wygrałam ten program.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Tak, talent to z pewnością droga do szczęścia, która nie musi być wieńczona spektakularnym, medialnym sukcesem. Ważne, żebyśmy o tym pamiętali jako rodzice, żebyśmy nie stawiali dzieciom zbyt wygórowanych oczekiwań, byśmy rozmawiali i słuchali, co one mają nam do powiedzenia, z czym się nie zgadzają. Kto wie, być może wsłuchanie się w głos naszego dziecka, pozwoli nam usłyszeć też siebie i po latach dotrzeć do własnego talentu, który – nie zapominajmy – w każdym z nas drzemie.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat prasowe

Mat. prasowe

Mat, prasowe

Mat. prasowe

 


Zdrowie

10 rzeczy według dermatologów, których nie powinnaś robić swojej skórze

Redakcja
Redakcja
26 marca 2018
1 z 1

10 rzeczy według dermatologów, których nie powinnaś robić swojej skórze

Fot. iStock/NellySyr

5. Kosmetyki przeznaczone do użytku jedynie w gabinetach dermatologicznych

W internecie można kupić wszystko, ale nie zawsze warto samodzielnie eksperymentować np. z kwasami, które na twarz powinna nakładać jedynie wykwalifikowana kosmetyczka. Trzeba wiedzieć jak przygotować dany produkt, jak dobrać stężenie czy kolejność nakładania na twarz, by nie zrobić sobie krzywdy. Takie eksperymenty w domowym zaciszu grożą ryzykiem oszpecenia.

6. Wyciskanie pryszczy

Wie o tym każda kobieta, a mimo wszystko z uporem maniaka wiele z nas staje przed lustrem i wyciska krostki. Trudno jest patrzeć na takie wykwity na dojrzałej skórze, ale ich wyciskanie grozi nie tylko powstaniem rany, ale jej nadkażeniem bakteriami, rozsianiem po twarzy oraz powstaniem blizny. Lepiej nie ryzykować i udać się do gabinetu kosmetycznego na oczyszczanie skóry twarzy.

7. Ignorowanie znamion i pieprzyków

Znamiona wynikają z nieprawidłowości w procesie tworzenia się barwnika w naskórku. Słońce zmienia ilość barwnika w naskórku, więc należy chronić znamiona i pieprzyki przez słońcem. Gdy zauważalna jest zmiana zabarwienia, powiększenie lub krwawienie,  pojawia się czerwona obwódka wokół znamienia, należy zgłosić się do lekarza. To bardzo ważne ze względu na ryzyko rozwoju raka skóry.

8. Używanie brudnych pędzli do makijażu

Brudne pędzle czy gąbeczki do nakładania kosmetyków na twarz są jednym z głównych przyczyn kłopotów z cerą. Brak odpowiedniej higieny sprawia, że namnażają się z nich bakterie, która za każdym pociągnięciem po twarzy są roznoszone po całej twarzy. Stąd do wyprysków, alergii i stanu zapalnego blisko.

9. Stosowanie zwykłego mydła

Zwykłe mydło zmywa warstwę ochronną skóry, wysuszając ją i zmieniając jej odczyn z kwasowego na zasadowy. Skóra traci wodę i szybciej się starzeje. W wielu przypadkach przyspiesza produkcję sebum, aby odbudować zniszczoną warstwę ochronną. Z tego powodu zaczyna przetłuszczać się bardziej i jej stan się pogarsza.

10. Używanie kosmetyków po dacie ważności

Należy przykładać wielką wagę do daty ważności i przydatności po otwarciu kosmetyku. Nawet jeśli wydaje się, że krem czy mleczko miesiąc po terminie nie wyglądają podejrzanie i nic się z nimi nie dzieje, istnieje ryzyko, że toczą się już procesy rozkładu. Taki kosmetyk może przyczyniać się do podrażnienia skóry.

źródło: www.rd.com

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Dieta Hashimoto - zasady

Dieta Hashimoto. Co wolno jeść, a czego należy unikać, by zadbać o zdrowie?

6 przyczyn wypadania włosów i sposoby na ich ratunek

Gęsia skórka , przyczyny, rogowacenie mieszkowe

Gęsia skórka – z czego wynika taka reakcja? Kiedy mówimy o gęsiej skórce, a kiedy o rogowaceniu mieszkowym?