Zdrowie

Jak dać swojej córce poczucie własnej wartości, którego ty od swojej matki nigdy nie dostałaś

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
16 maja 2018
Fot. iStock/Liderina
 

Czy miałaś narcystyczną matkę? A może była ona przygnębiona, borykała się z chorobą alkoholową lub po prostu „pokonało ją życie”? Czy sposób, w jaki cię wychowała, sprawił, że poczułaś się „niewystarczająco dobry”? Jeśli tak, to na pewno cierpiałaś z powodu braku poczucia własnej wartości. Jeśli przyjąłeś rolę Dobrej Córki, nauczyłaś się być dobrą dla mamy swoim kosztem. Teraz, kiedy masz swoją własną córkę, pragniesz najbardziej na świecie dać jej poczucie własnej wartości, którego twoja matka nigdy ci nie dała.  Ale jak to zrobić?

1. Pozwól jej popełniać błędy

Nie ratuj jej przed wszystkim za wszelką cenę i nie nakładaj na nią ochronnego parasola.  Zamiast tego, naucz ją konsekwencji i radzenia sobie z problemami. Pozwól jej uczyć się na jej własnych błędach. Sukces odniesiony po porażce pomaga nam wzmocnić wiarę we własne siły. Coś, co przychodzi łatwo i bez wysiłku – nie.

2. Bądź przykładem

Jeśli mówisz swojej córce, że jest mądra, wspaniała, zdolna, ale sama nie uważasz się za osobę o takich cechach, co zresztą pokazujesz swoją postawą – nie licz na to, że wychowasz kobietę pewną swej wartości. W całej tej historii najważniejsze jest to, co twoje dziecko widzi w domu, dzień w dzień.

3. Naucz się mówić „nie”

I pokaż jej, jak to robić. Powiedz swojej córce „nie”. Powiedz „nie” swojej matce. I powiedz „nie” wszystkim tym, którzy próbują ci wmówić, że nie jesteś wystarczająco dobrą matką.


 

Na podstawie:  psychcentral.com


Zdrowie

Już w ten weekend ślub Meghan i Harry’ego. Ich goście dostali specjalną, ślubną listę zasad

Redakcja
Redakcja
16 maja 2018
Fot. Screen z Instagrama /harry_meghan_daily •

Królewski ślub tuż tuż, panna młoda boryka się rodzinnymi problemami, a prasa żyje każdym szczegółem dotyczącym uroczystości. Ostatnio media doniosły, że goście weselni księcia Harry’ego i Meghan Markle otrzymali specjalne instrukcje (przewodnik liczy sobie podobno aż 7 stron) dotyczące tego co im wolno, a czego nie wolno. Jesteście ciekawi zasad, do których muszą się zastosować zaproszeni na ślub ?

Goście nie mogą wnosić bagażu podręcznego, z wyjątkiem torebek i „odzieży przeciwdeszczowej”. Zaleca się, by podróżowali samochodem lub przybyli pieszo do Windsor Farm Shop, skąd na miejsce zabiorą ich specjalne busy (przedtem zostaną poddani kontroli).

Aparaty fotograficzne są zakazane, a przed prywatnym przyjęcie, które odbędzie się późnym wieczorem goście są zobowiązani do „oddania telefonów komórkowych i wszelkich urządzeń służących do robienia zdjęć”.

Na uroczystość nie można też wnosić żadnych prezentów (goście proszeni są o dostarczenie ich do Kensington Palace). Zresztą, Harry i Meghan poprosili, by zamiast prezentów goście wsparli finansowo poszczególne organizacje charytatywne.

Szczegółowe wytyczne określają również, kiedy korzystać z toalety. Te przy kaplicy św. Jerzego będą dostępne dla gości w godzinach od 9:00 do 11:00, a następnie dopiero po godzinie 13.00.

Jeśli chodzi o obowiązujący strój, to panowie są proszeni o założenie garniturów, a panie o eleganckie suknie oraz nakrycie głowy.


Na podstawie: www.express.co.uk

 


Zobacz także

5 dodatków do żywności, które mogą powodować tycie, zaburzenia hormonalne i depresję

detoks

Detoks – czynność konieczna w naszej współczesności?

Olej lniany - na włosy, na czczo, właściwości dla zdrowia

Olej lniany (budwigowy) – cenne wsparcie dla zdrowia i urody